Slyšíte tvary a vidíte zvuky?

Nebojte se, dnes se nebudeme zaobírat halucinogeny, jak by z titulku mohl leckdo usuzovat. Dnes si uděláme další test sluchu, protože se opět podíváme za Jacobem Mandellem a jeho vypečenými testíky, které od naší poslední návštěvy nasbíraly docela zajímavé statistické údaje a také se dočkaly drobných vylepšení a rozšíření.

AMVI je zkratka pro Adaptive Musical-Visual Intelligence a je to jeden ze čtyř online sluchových testů nacházejících se na stránce http://jakemandell.com/, kde musíte přiřadit nejvhodnější obrazové přirovnání přehrané zvukové ukázce.
Jestli vás název zpočátku trochu vylekal, tak se nemusíte ničeho obávat, i když jste zrovna nevystudovali konzervatoř, vlastně nemusíte znát ani noty. To vizuální přirovnání dokonce zvládne i člověk, který neumí ani číst :)

Test se skládá z dvaceti krátkých hudebních ukázek (převážně podobných/stejných smyček), ke kterým musíte určit jeden ze tří grafických symbolů prezentující přehrávané melodie a tóny. Tento test může někomu zpočátku připadat složitý nebo nepochopitelný, ale stačí se soustředit, dobře poslouchat a sami brzy poznáte, že to vlastně nic není. Navíc si všechny ukázky můžete přehrávat znovu, což je oproti některým ostatním testům veliká výhoda a při volbě hned ukáže, jestli byl váš úsudek správný nebo ne.
Po skončení se vás nebude ptát na doplňující informace, hudební vzdělání, ani etnikum, ale rovnou zobrazí výsledky, jak jste si v tomto testu vedli a také podrobně vyhodnotí další aspekty, které z vašeho testu vyplynuly.
Můj výsledek je 75% a jak jste dopadli vy?
amvi 75%

5 komentářů to “Slyšíte tvary a vidíte zvuky?”

Leave a Reply

Orcs Must Die! CZ funsite
Ikonky
paypal podpořte apina
  • Partner links
    Fatal error: Call to undefined function backlinks_links() in /users/zalohovane/5324/kekel.cz/subdomeny/apinuv/wp-content/themes/KEKEL06/footer.php on line 29