Další zloději na scéně

Nepřipadá vám, že žijeme v Kocourkově?

Včera se v několika médiích mihla zpráva o tom, že dokonce už i zvukaři chtějí dostávat zaplaceno za provoz televizních a rozhlasových přijímačů v barech, restauracích, hotelech atd… (SNA)

Naprostá absurdita. Je velmi pravděpodobné, že ve studiu při natáčení desky taky pili kafe, nebudou pražírny a mlýny požadovat taky nějaký poplatek?

Kupříkladu znám pár restaurací, kde mají hned několik televizí a projektor. U každé televize je obrovská cedule s nápisem TENTO TELEVIZOR SLOUŽÍ POUZE KE SLEDOVÁNÍ SPORTOVNÍCH POŘADŮ.

Je velmi nepravděpodobné, že by tam hospodský dobrovolně pouštěl odpady typu Helenka Zombie Vondráčková, Karel KoKot a jim podobní (maximálně, že kousek tvorby těchto „umělců“ zazní v nějaké reklamě)…

Navíc přes provozní kravál a hluk hostů není v té televizi slyšet ani tón, proto bývají většinou takové přijímače v takových provozovnách zeslabené !

Jak je tedy možné, že si další samozvaná mafie určuje, že bude vybírat od provozovatelů další poplatek?

Jako by nestačilo, že je tu mafie zvaná OSA, která se nasrala do opravdu širokého spektra produktů a služeb…

Vemte si, že budete chtít někoho nebo něco vyfotit. K tomu budete potřebovat foťák a do něj paměťovou kartu. Získané fotky, potom budete upravovat v počítači a předpokládá se, že je budete někomu chtít ukázat, tak je vypálíte na CD, nahrajete na flash disk, nebo jednoduše vytisknete.

A teď si to shrneme.

Část z ceny paměťové karty do foťáku je pro OSA, část ceny za pevný disk v počítači je pro OSA, část ceny za vypalovačku je pro OSA, část ceny za USB flash disk je pro OSA, část ceny za prázdná cd je pro OSA. Pro koho je část ceny za náplň do tiskárny? Ano správně, taky pro OSA…

Své vlastní dílo (fotky) jste hned několikrát zpoplatnili někomu kdo si to vůbec nezaslouží a nemá na to nárok !

Má to logiku? Bohužel ano, žijeme v čechách…

Zpoplatnění médií a dalších samozřejmostí je odůvodněno tím, že získáváte nástroj pro šíření autorského díla a poplatky zahrnuté v ceně těchto produktů mají kompenzovat ztráty vzniklé nelegálním šířením.

Tímpádem kupováním prázdných cdček a vypalovaček vlasně legalizujete hudbu, kterou si vy, nebo někdo jiný nelegálně stáhne z internetu. Proto stahujte, stahujte, stahujte jako o život!

Jak se vyhnout poplatkům pro OSA? Média a hardware nakupovat v zahraničí, jenomže to zase zaplatíte za clo, takže je to jako z bláta do louže…

Existuje řešení.

Až příště zase někdo přijde s podobným stupidním nápadem zpoplatnit někde něco, okamžitě ho zastřelte!


2 thoughts on “Další zloději na scéně”

  1. Jenom bych trochu opravil jednu věc – když si zboží objednáváš ze zemí EU, tak se clo ani daň (VAT=DPH) většinou neplatí.

    Jinak OSA se mi vůbec nelíbí, má možná dobrý záměr, ale provedení je dost špatné. A pro nás hudebníky obzvlášť, když musíme na koncertech předem hlásit převzaté skladby, které budeme hrát, aby to pořadatel (nebo my) mohl zaplatit…

  2. Pojal jsem to stejně když sem zaplatil poplatek za legalizaci dat an me flesce tak vse na ni je legalní :D Stahování zdar :D

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..