Festival DRUMSKA

Několik lidí v souvislosti s festivalem Route 333 mělo poznámky typu: „tywe Apine ty ses dal na komerci„. Ikdyž u festivalu s free / dobrovolným vstupným pojem komerce není zrovna na místě (dokonce tam ani nebyly nikde plachty s reklamama), nyní si můžete zajásat a pořádně si rejpnout, protože si pro nás kluci z CBS na tento pátek přichystali festival Drumska!
Ptáte se, co že mne vedlo k účinkování na takovémhle festivalu? Těch impulsů bylo víc. Asi nejsilnějším je vystoupení Aaron Spectre. Přeci jenom osobně se setkat s Aaronem a zahrát si na stejném pódiu se mi už asi jen tak nepoštěstí.
Za druhé nechci zklamat Vaczecha, který za mnou s touhle nabídkou vlastně přišel a že prý shání někoho, kdo hraje breakcore, že tam bude bc stage a není moc djs, co by zrovna tohle hráli. Upřímně s nabídkou hraní breakcoru za mnou přišel už začátkem roku spoluorganizátor akce Meadow v Chocni, že jestli bych si nechtěl „zabreakcorowowat“. Odbyl jsem ho argumenty, že to nechci být zrovna já, kdo bude tahat bc na komerční akce a taky mi bylo jasné, že by tam o takovou muziku stejně nikdo nestál.
A tím se dostávám k dalšímu bodu, že konečně budu moct hrát (resp. pouštět, protože tam budou Technicsy) ty správné šílenosti jako například v tomhle setu a nikdo se proti tomu nebude moct ohradit.
Nelíbí se ti to? Jdi na jinou stage!
Rád bych to pojal ze široka od grindcore, hardcore přes ty tvrdší bc tracky až k těm jemnějším IDM melodiím a amenům a může se stát, že to chvílemi bude znít jako v Dubstep hangáru. No uvidíme, většinou to vždycky dopadá tak, že si s sebou vezmu štousek desek a mám jasno, co bych asi tak chtěl zahrát, ovšem na place je vždycky rozhodující publikum a atmosféra, takže moje plány přímo na místě vždy vezmou za své a hraju tak, aby lidi podemnou nebyli zklamaní a snažím se naplnit jejich očekávání (ne teky tentokrát odmemě opravdu nečekejte).
Prozatím nemám tolik informací, ale bude nás tam na bc pódiu opravdu málo vinylových dj, protože když jsem mluvil naposled s Vaczechem, tak říkal něco o tom, že si můžu vzít i nějaké cdčka (aha kde je mám vzít?)
Další potěšující fakt je ten, že se tahle akce může protáhnout až do neděle. Záleží kolik tam zůstane po pátku lidí. Minimum prý 300-400 lidí, aby mělo smysl, nechat alespoň jedno pódium hrát dál, takže očekávejte, že přijede Figura a vybalí mašinky ;) Je možné, že to je napsané na stránkách, ale já tam nic nevidím, páč jsou dost nešťastně udělané ve flashi a světle žlutý text na bílém pozadí se fakt nedá přečíst…
Bude to zajímavý boj s gramofony značky Technics a jejich nedostatečným pitchem. Každopádně Technicsy byly i na posledním SystemShocku a samotného mě překvapilo, jak mi to na nich šlo. Byl jsem tehdy fakt slušně „nachcípanej“. Bolelo mě v krku, kašel, nudle z nosu, za celý večer jsem vypil asi jenom 2 piva a ke všemu byl můj čas od pěti do šesti ráno-tedy konec akce. A tak mi přišlo, že těm lidem nebudu hrát to, co tady hrálo celý večer a dostaly se mi na talíř desky do producentů jako Dr. Bastardo, Sickboy, Cardopusher atd. Kupodivu všechny šly prolínat i bez nějakého drastického zpomalování hrající skladby a několik lidí před bednama to celkem nepobíralo, ale podle toho, kolik jich tam bylo a jak řvali, tak soudim, že se jim to líbilo. Potom po akci za mnou chodili lidi a „ty jseš ten týpek co má ty mrtě desky žejo„:) Slušně jsem se tam za tu hodinu vypotil. Ještě ten večer jsem si plánoval, že si dojdu hned v pondělí pro kontrolku a hodim se týden marod, ale po system shocku mi už vpodstatě nic nebylo, potřeboval jsem se jenom vypotit a to se mi tady povedlo.

První ročník festivalu Drumska je za dveřmi. Čekejte monstrózní akci s hromadou zajímavých vystoupení. Osobně jsem velmi zvědavý na Black Sun Empire, Švihadlo, Machine funck, Aaron Spectre a Side9000 (máš u mě ještě panáka Ondro;))


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..