Vůbec žádnej dramenbejz ;)

Dost lidí se mě ptá, co tahleta hláška vůbec přesně znamená, tak tedy dnes Vám to objasním a prozradím, jak vůbec vznikla:)
Přesuňme se v čase do léta 2007 a v prostoru zhruba 530km vzdušnou čarou na sever, konkrétně na teknival v Polsku u města Sopot. Zdejší klimatické podmínky tehdy vůbec nenasvědčovaly tomu, že byl začátek července-skoro porád pršelo a foukal silný vítr od nedalekého moře.
I navzdory tomu jsme rozbalili zvuk a hráli. Oficiálně tam mělo jet ještě několik českých soundsystémů, ale nakonec jediná česká hradba (a na tamnější poměry i největší) byla ta naše ;) Čtvrtek, pátek, sobota, neděle. Přes den bylo celkem fajn akorát pod mrakem a větrno, ale jakmile se setmělo, začalo pršet a pršelo celou noc. A takhle to bylo po celé ty tři dny a noci. Respektive když jsme ve čtvrtek přijeli a začali stavět „stage“, sem tam vykouklo sluníčko, ale večer prostě začalo chcát a chcalo i ty další večery. V neděli dopoledne, když jsme to všechno sklízeli do aut se jak naschvál mraky protrhaly a začalo svítit sluníčko…
Polákům déšť ale zřejmě vůbec nevadil, ve čtvrtek jsme byli jediný soundsystem na louce, takže ačkoli v noci vytrvale pršelo, Poláci vesele pařili :) Poláci jsou vůbec zvláštní lidi; místo toho, aby pařili před bednama, tak se jich většina tlačila před altánkem, kde jsme měli „stůl“ s mašinkama…

Bylo to asi v sobotu v noci, to už hráli i ostatní místní soundsystemy na louce, když přišli tři promočený Poláci a že prej by chtěli nějakej dramenbejz. Mates zrovna hrál z kompa a Máca mu do toho halekal do mikrofonu. Byla zrovna taková veselá nálada a do toho tyhle Poláci že by chtěli dnb. Tak tedy vytrhnul jsem Mácovi ten mikrofon z ruky a začal řvát: Vůbec žádnej dramenbejs! A od té doby se tahle hláška stala legendou, používají ji všichni a už máme s Fikym dokonce tričko s tímhle nápisem :)

Druhý den mi bylo jasné, proč ty Poláci chtěli dramnebejz. Když jsme to sklízeli, tak mi došlo, že za celé ty tři dny se z ani jedné hradby neozval ani tón dnb. Já měl převážně hardtek, tribe, jungle desky, Máca techno-tekno desky, prostě nikdo od nás ani z těch místních djs, co si chtěli zahrát na naší hradbě, neměli dnb desky. Poláci z toho menšího soundsystému hráli acid a breakcore, vedle na tom větším měli dokonce djky, co valily povětšinou jungle nebo raggajungle (proč u nás nejsou taky takové djky?)
Já neměl ani důvod tahat s sebou do polska dnb desky, páč drumnbassu je všude dost a hlavně na akcích tohoto typu nudí! Byl to vlastně velmi vydařený výlet bez drumnbassu ;)
Těším se letos v létě na další teknival a doufám, že i tam bude vůbec žádnej dramenbejz :)


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..