Super Size Me

Když se s někým bavíte o nějakém dokumentu, zjistíte, že ho neviděli a chcete, aby se na něj také podívali, tak kam s ním? Ano správně, kamarády odkážeme na svůj blog, kde publikujeme článek s dokumentem, což může být přínosné i pro ostatní návštěvníky.

Dnes tu máme věhlasný dokument o tom, co obnáší stále sílící trend našich méně kapacitních spoluobčanů, kteří se stravují v provozovnách McDonald’s a jak si dobrovolně ničí svoje zdraví pojídáním těch odporných a hnusných jídel.

Konečně jsem to dokoukal do konce. Tento snímek jsem měl rozkoukaný několikrát, ale nikdy se mi nepodařilo ho shlédnout celý z různých důvodů. Takže nyní, po letech jsem se konečně dostal k poslední večeři a výsledkům tohoto experimentu…

Super Size Me CZ Site

Rád bych podotknul, že jsem nikdy nebyl u McDonald’s, nikdy jsem si nedával ty jejich odporné produkty a ani na tom nehodlám nic měnit!
No tak dobrá, z donucení jsem byl jednou u „mekáče“ a ochutnal jeden cheeseburger, abych se přesvědčil, že je skutečně mimořádně odporný a taky poznal to, co hejtuju :) Slibuji, že už to nikdy více neudělám.

Super Size Me – české titulky

Super Size Me


Proč jsme tak tlustí? Stačí dvě slova: rychlé občerstvení. Co by se stalo, kdybyste nepozřeli nic jiného než stravu z rychlých občerstvení po dobu celého měsíce? Filmař Morgan Spurlock se vydá na takovou cestu a je to ta nejriskantnější pouť jeho života. Pravidla? Třicet dní nesmí jíst nic jiného než co je na nabídce McDonald’s, stravovat se v tomto řetězci třikrát denně, musí si objednat vše co je v nabídce alespoň jednou a musí si dát XXL menu, pokud je k tomu vyzván. Zatímco Spurlock přežvykuje pod zlatými oblouky, sjíždí celou zemi a rozmlouvá s počtem odborníků na rychlé občerstvení, s obyčejnými lidmi a navštěvuje školy, firmy a politiky. Spurlockova trýznivá hamburgerová dieta ho dovede k fyzické a citové proměně, která vás donutí zamyslet se nad objednávkou dalšího Big Macu. Super Size Me je film nabízející nový pohled na jeden z našich největších národních zdravotních problémů, na obezitu.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..