Začal podzim

podzim
Nejkrásnější roční období nastalo přesně včera ve 23:18, a právě dnes jsou den i noc stejně dlouhé. Slunce zapadá již před 19.hodinou, ale teploty těchto dní se ještě pohybují u příjemných letních hodnot. Přes den kolem 25˚C, dnes krátce po půlnoci bylo dokonce krásných 15˚C. Podle teploměru to stále vypadá na léto, ale padající kaštany, žloutnoucí lisí na stromech a vzdalující se slunce vrhající delší stíny, naznačují, že tomu tak dlouho nebude.

Kdyby takovéhle počasí vydrželo až do března, vůbec bych se nezlobil. Přes den se dá chodit jen tak v tričku, holky nosí ještě minisukně a i ty romantické letní noci stále přetrvávají. Na noční obloze už ale lze spatřit souhvězdí Orion a to znamená, že zima pomalu ale jistě přebírá vládu nad severní polokoulí. Podle předpovědi by letní dny měly v následujících dnech skončit a podzimní počasí se projeví naplno. Vůbec mi to ale nevadí, tohle období mám rád! Ne pro všechny bude tenhle podzim příjemný a romantický. Nejde tak ani o předpověď počasí, ale o předpověď ekonomickou!

Klasický nástup chladných dnů se u mě projevil mírným nachlazením. Zasvinil jsem několik kapesníků, ale zase jsem si připravil imunitu na horší časy, třeskuté mrazy a zvýšil odolnost proti prasečí chřipce, kdy budu moci zůstat v klidu, až všichni kolem mě podlehnou mánii a budou jako šílení shánět vakcínu, tak já se budu jenom smát neuvěřitelné naivitě a blbosti.

Taky mi tento den konečně skončilo martyrium se zubem, kvůli kterému jsem od května nesčetněkrát navštívil zubní ordinaci. Asi šestkrát na čištění, pak provizorní plnění, pak už to pořádné plnění, pak mi bylo řečeno, že laborantka má dovolenou, takže jsem měl asi na měsíc klid, pak na broušení, na obtisk (u kterého jsem se málem poblil), pak na zkušební nasazení a dneska cementování. Celá tahle anabáze mě stála zhruba 4tisíce a přibližně 14 dní až měsíc bolesti.

One thought on “Začal podzim”

  1. Šikovné shrnutí nastávajícího období podzimu příkořeněné ironií, kterou tu mám prostě rád. Není nad racionalismus.

    Podzim je sice pěkné období ale ve mě třeba vyvolává dojem, že už všechno končí, že co nevidět nadejde období zalézání, nošení tlustých bund, omezených možnosti a vůbec – zimy.
    Ano, Záleží na úhlu pohledu na věc.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..