Jaký je u vás západ slunce?

Když je slunečné počasí, rád večer pozoruji západ slunce. Právě večer nebo za svítání se projevuje lom světla v atmosféře s charakteristickým rudým zabarvením, které ale také nejvíce zviditelní jevy, které na oblohu nepatří.
Chemické čáry z letadel, geoinženýrské projekty a manipulace počasí. To jsou fenomény, které mnozí odmítají a přitom jsou nejlépe pozorovatelné, když se slunce přiblíží k horizontu.

Občas mi ale připadá, že tyto úkazy vidím jenom já, když je všude spousta odborníků, kteří tak znalecky a přesvědčivě vykládají, že nic takového se neděje, nemůže existovat a nikdy nebylo (ačkoli jako záminka proti globálnímu oteplování jsou chematrails patentovány už mnoho let).

Na téma chemtrails a zamořování planety se bohužel stále nacházíme ve fázi mezi popíráním a zesměšňováním. Až se dostaneme do třetího konečného stádia, kdy to bude bráno jako samozřejmost a holý fakt, může být už pozdě. Proto bych byl rád, aby lidé dali svou účastí najevo, že se zajímáme o to, co se děje nad našimi hlavami a není nám to jedno!

Mohou čáry z letadel z mojí perspektivy vypadat takhle mohutně a někde jinde třeba úplně jinak? Když ve Východních čechách vidím, jak se nad Prahou kříží stopy z letadel, může pozorovatel například v Kolíně sledovat, že se nekříží, ale že jsou souběžné? Jak asi v Praze vypadají ty děsivé kondenzační stopy nad letištěm? Opravdu se tohle děje jen nad Prahou? Jak vidí západ slunce třeba v Plzni? A co na Moravě? Mají stejný výhled jako já, nebo to u nich není vůbec pozorovatelné? Vidí obyvatelé Brna to samé, co vidí v Českých Budějovicích? To určitě ne. A jak moc se vaše výhledy na oblohu liší, to se dozvíme právě tímto způsobem.

Proto mě napadlo využít potenciál sociálních sítí a poprosit uživatele, aby se také zapojili do tohoto experimentu a pomohli najít odpověď na tyto otázky, které jistě nezajímají pouze mě. Pojďme se domluvit a udělat ve stejný čas fotografii západu slunce napříč celou republikou.

Tento experiment už plánuji delší dobu a dnes by dle předpovědi počasí mohly být nejlepší podmínky za posledních několik týdnů, protože v dalších dnech se má obloha opět zatáhnout, nebo nám popel ze sopky překazí plány.
Slunce dnes v ČR zapadá přibližně ve 20:50. Vyfotografujte tedy ve 20:30 západ slunce. Možná budeme všichni překvapeni, jak odlišné, nebo naopak jak podobné máme výhledy na večerní oblohu.

Věřím, že pro mnohé z vás nebude problém pořídit jeden (třeba i panoramatický) snímek, protože většina uživatelů sociálních sítí disponuje nejmodernějšími přístroji s optikou, kterými mohou pořízenou fotografii otagovat a ihned nahrát na internet. A když nemáte chytrý telefon, tak postačí i obyčejný digitál :)
Vyfotografujte ve 20:30 západ slunce z vaší perspektivy, přidejte mu hashtag #chemtrailsCZ, uveďte oblast, kde jste snímek pořídili a přidejte jako svůj status na Twitter.
Pokud nemáte Twitter a máte alespoň účet u Googlu, můžete vyzkoušet službu Panoramio kterou najdete ve službách Googlu a která je pro tento experiment ideální nástroj. Stačí nahrát vaši fotku, označit tagem #chemtrailsCZ a vybrat na mapě oblast, kde byla pořízena.
Fotografie nahrané přes Panoramio by se pak měly zobrazovat i v aplikaci Google Earth, ale pravděpodobně zde zafunguje cenzura, protože fotografie s nepohodlnými hesly budete na tomto globusu hledat marně…

Vpodstatě nejste omezeni použitou službou. Svoje fotografie můžete uploadovat do kterékoli online galerie. Vždy ale album nebo fotografie označte chemtrailsCZ, ať se dají jednoduše dohledat a vyfiltrovat. Nezapomeňte také připsat oblast, kde byla fotka pořízena.

Zapojit se může každý. Čím víc snímků z nejrůznějších částí republiky (samozřejmě i zahraniční snímky budou zajímavé – zejména Slovenský pohled na oblohu nad ČR by byl velmi přínosný) dnes o půl deváté pořídíte, tím lepší obrázek si budeme moci udělat o fenoménu persistentních expandujících contrails a pomůže nám to lépe zmapovat oblohu, vyjasnit si některé otázky a lépe pochopit, jak funguje umělé zastiňování slunce a nasycování atmosféry jedovatým hliníkem a bariem.

Povídačku o suchém a vlhkém vzduchu, frontách, teplotách a tlacích tu není potřeba rozvádět. Diskuze jistě přiláká profesionální meteorology, letecké inženýry, piloty, geology, klimatology, docenty přírodních věd a podobné experty a znalce, kteří se budou dohadovat a obhajovat tento naprosto normální a přirozený přírodní úkaz. Jistě se také dozvíme, že to na oblohu patří, že vysoké koncentrace hliníku v půdě a ve vodě jsou běžné, zdraví prospěšné a že když vám s každou změnou počasí onemocní dítě, tak je to vlastně v pořádku. Můžete mě také označovat za blázna, šílence, teroristu a nemocného člověka.
Nemocný skutečně jsem. Mám alergii. Štípou mě oči a teče mi z nosu. Před deseti lety jsem nevěděl co to je. Můj imunitní systém je nyní díky intenzivnímu působení toxických látek přecitlivělý na pyl. Příčinu v chemtrails budou mnozí kategoricky odmítat, nic takového přeci neexistuje, o čemž nás má přesvědčit tento experiment, který by se podle účasti a výsledků mohl ještě někdy zopakovat a rozšířit :)

Akce úspěšně proběhla, krátké shrnutí následuje

Na závěr ještě přidám užitečné odkazy pro tento experiment:
Satelitní snímky ČHMÚ
Lety letadel online
SAT24


18 thoughts on “Jaký je u vás západ slunce?”

  1. Mozna by jsi na tu alergii mel zkusit vit. D min 4000 jednotek.Moje zena
    trpela vzdycky na jare z pylu, zacla brat D v davkovani 8000 jednotek za den a nejenom, ze mela letos na jare klid od alergie, ale prestala ji po letech bolet hlava :)

      1. OK, pokusím se přispět…a pokud to čtou další, myslím si, že by to mohlo přinést nějaký výsledek.

    1. Vidím, že nejsem sám, komu zrovna „úplnou náhodou“ přestalo fungovat pojmenování a označení fotek :)

  2. Ahoj všichni, tak jsem se na poslední chvíli přidal, žel to bue jen mobilem….., ale ta žlutá jedovatá, tam určitě vidět bude. Po dnešním náletu kobercovým, fakt vajíčková barva! díky za dobrej nápad a zdar! :-) milan

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..