2. září

Pro většinu to začalo už v pondělí.
Já si musel o jeden den protáhnout dovolenou, protože jsem byl včera totálně vyřízenej. Ještě ted mě strašně bolí nohy…

Ale stejně mi to nepřišlo, že by začala škola.
Ráno, když jsem se vyhrabal z postele, jsem kolem šesté ranní cestoval do práce a očekával, že budu potkávat školáky a školačky se znechuceným výrazem postávajíc na zastávkách nebo na přechodech. Nikde nikdo.
Není přece ještě tak brzo, to by už měli parchanti táhnout do školy. kde jsou? Občas jeden nebo dva teenageři s brašnou se někde objevili, ale čekal jsem větší stádo… Co kdybych jel do práce regulérně na šestou, to bych nepotkal vůbec nikoho…

Prázdniny mi skončily včera.
To co si prožívala drtivá většina školáků v pondělí, já jsem si v podobě ranního brzkého vstávání prožil dnes. Tak trochu mě povzbuzovalo vědomí, že tam není tolik práce a v poledne si k obědu dám jednoho studenýho točenýho budvara, na kterého jsem se těšil už od neděle :)

Cesta z práce po obědě už připomínala, že je školní den. Na zastávkách posedávala mládež a z jejich mobilních telefonů se ozývalo chrčení připomínající vzdáleně hip hop nebo disko.
Tak mám zase na deset měsíců dobrý pocit, že je ta nespravedlnost (oni mají prázdniny a já musím stále chodit do práce) alespoň trochu vykompenzována.

Ale stejně bych se do školy třeba na 3 měsíce vrátil. Než by mě odtamtud vykopli kvůli prospěchu, protože si nedokážu představit, že bych se musel zase učit ty užitečné a pro život důležité nesmysly, a psát z toho písemky a zkoušení u tabule…


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..