Začalo to ICQ SYSTEM

Funguje vám ICQ?
Před několika dny se internetem prohnala poplašná zpráva o „kontaktu“ ICQ System 12-111. Mnohým uživatelům se tenhle nový kontakt zničehonic objevil v kontakt listu a chtěl autorizaci. Pětimístné UIN mohou údajně používat pouze administrátoři nebo ICQ servery, proto bych tu rád vyloučil, že se jedná o vir, jak se mnozí domnívali… Spekulovalo se o tom, že se jedná o program, který zjišťuje, jestli máte nainstalovaného oficiálního ICQ klienta.

Mne žádná nečekaná návštěva jménem ICQ System nepotkala, asi proto, že jsem v tu dobu používal Pidgin na linuxu a na nevzhledného a nespolehlivého ICQ klienta dávno zapoměl.

Dnes se ovšem Pidgin nechtěl přihlásit a místo připojení vyblil hlášku o potřebě novější verze. Nejspíš bude chvíli trvat, než se linuxová komunita oklepe z dnešního překvapivého zjištění a uvolní novou funkční verzi komunikátoru.
Podle toho jak se tak rozkoukávám kolem sebe, postihlo to zřejmě víc lidí. Pokud používáte ICQ 5.1 a nechcete přecházet na verzi 6, už vyšel patch, který verzi 5.1 dokáže zprovoznit. Ovšem nemám to vyzkoušeno a berte to bez záruky…
Nezbývá mi nic jiného, než komunikovat s pomocí GnomeICU.
Přitom java aplikace Jimm v telefonu se dnes bez problémů připojila, ale i tak mi přišlo divné, že je dneska nějak málo kontaktů online, než bývá jiné dny.
Aha tak tím to bude!

Podle mě byl ICQ SYSTEM jakýsi předvoj této situace.
Co si o tom myslíte vy?
Linkuj.cz!

2 thoughts on “Začalo to ICQ SYSTEM”

  1. Osobně jsem měl i tento kontakt v Kopete. Teď koukám a nikde není. No jo, je čas začít přecházet na něco modernějšího, spolehlivějšího, lepšího – Jabber

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..