Spam !

Poslední dobou se mi začínají v emailových schránkách znovu objevovat takové ty rádoby vtipné emaily s různými (nejspíš) humornými přílohami nebo poselstvími štěstí a jánevimčehoještě.

Je to zhruba tak 2 roky zpátky, kdy mě moji kamarádi podobnými kravinami bombardovali několikrát denně a takových emailů přišly za jeden den desítky.

Tehdy jsem si na tyto odesílatele nastavil filtr, který automaticky za jeden přijatý „humorný“ email odeslal odpověď s ne zrovna děkovným textem. Od té doby je klid.

Vzpomínám si, jak mi celkem často chodily zprávy, kde stálo: … pokud tento email do jedné hodiny od přečtení neodešlete alespoň 10x, budete mít smůlu!

No tak co jsem udělal? Tuto zprávu jsem pro jistotu 12x odeslal zpátky odesílateli, delete, nazdar a už byl pokoj.

Období klidu odeznělo, několik vtipných spamerů se oklepalo (nebo nebyli ten čas online) a znova vytrvale chrlí nevyžádanou poštu desítkám kontaktů, mezi kterými je bohužel i ten můj.

Takže opět přišel na řadu filtr, který odešle vybraným kontaktům zpět zprávu s následujícím textem:

Vážení neznalí uživatelé internetu.

Několikrát jsem obdržel nevyžádanou obtěžující poštu právě z vaší adresy.

Chtěl bych vás upozornit na několik skutečností:

Některé zprávy, které rozesíláte dál, vypovídají o vaší inteligenci víc, než byste si mysleli. Nejenže mi posíláte několikrát přeposlaný email, kde se při pozorném prostudování těla emailu můžete dočíst mj. to, že první odesílatel tento email rozeslal už v roce 2003(!) Během této doby jsem díky vám a vám podobných uživatelů takovýchto emailů obdržel stovky!

Jistě to myslíte dobře, ale zvažte, jestli má vůbec smysl rozesílat email s nějakým přiblblým videem, které má 8MB a jistě jsem ho již viděl několikrát ?! Zde bych vás rád seznámil s existencí serveru youtube, google video nebo stream a jiných. Pokud tedy máte pocit, že právě tohle video je to, které musím vidět, ujistěte se, že toto video již není nahrané právě na některém výše jmenovaném serveru! Na 99,9% ho tam najdete a pošlete mi pouze link na toto video! Rozhodně tím ušetříte obrovské množství prostředků a datové propustnosti sítě nejen mě, ale mému i vašemu poskytovateli, u kterého máte zřízenou emailovou schránku. Mimochodem, uvědomělí uživatelé emaily s video přílohami rovnou mažou, takže vaše snaha o jejich pobavení je marná…

To samé platí i o obrázcích a různých vtipných fotografiích, které často přeposíláte dále. Opět vás rád upozorním na existenci takových serverů jako jsou kecy.roumen.cz nebo halbot.haluze.sk. Takže snažně vás prosím, příště než se mě rozhodnete potěšit dávkou trapných obtěžujících a nevyžádaných obrázků, přesvědčte se, jestli se tyto nenacházejí na některém z uvedených serverů a pokud ne, NEPOSÍLEJTE MI JE, ale redakci vybraného serveru!

Pokud je to cokoli jiného, podívejte se na hoax.cz

 

Možná vás to překvapí, ale někteří lidé používají email k pracovním nebo obchodním účelům a pokud se jim mezi tyto emaily míchají i nevyžádané obtěžující kraviny, tak se nedivte, že vás nemají rádi !

Taky vám chodí spamy? Netušíte, odkud mohl spamer získat vaši adresu? Tak si příště ještě předtím, než kliknete na tlačítko „přeposlat“ pořádně prohlédněte tělo emailu, možná vám dojde, kolik adres posíláte neznámo kam a kdo všechno se k nim může dostat…

Pokud opravdu nemáte nic pořádného na práci a myslíte si, že internet je jenom pro zábavu, nechte se vyšetřit!

Nemohu vám zakázat tyto nesmysly rozesílat dál, jen vás chci poprosit, pokud příště budete opět bombardovat kontakty ze svého adresáře podobnými blbostmi, moc vás prosím MOJI ADRESU VYNECHTE !!!

A závěrem:

NAUČTE SE POUŽÍVAT INTERNET ! UŠETŘÍTE SPOUSTU ČASU A NERVŮ NEJEN SOBĚ, ALE I UŽIVATELŮM, KTERÉ SVOJÍ NEVYCHOVANOSTÍ OBTĚŽUJETE !

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..