Přeskočit na obsah

Změna zaměstnání

Mám za sebou vstupní prohlídku u lékaře, stačí už jenom podepsat smlouvu a od srpna nastupuji.

Všude propíraná krize a její následky se projevily i v současné práci, kde to jde od desíti k pěti a díky nepochopitelným krokům našeho vedení a dost mizerné situaci, jsem se rozhodl pro jediný rozumný krok, který už několik bývalých spolupracovníků udělalo a další se chystají také udělat: dávám výpověď!

Ačkoli to na pracovním vytížení příliš znát není, zaměstnanci jsou ujišťováni, že firma je v mínusu. Veškeré odměny a finanční ohodnocení byly odebrány a dokonce nám snížili i základ (na což ze zákona nemají právo). Řízení, fungování a plánování firmy je v rukou několika podivínů o jejichž skutečných úmyslech lze spekulovat. Přístup vedení se za ty roky nijak nezměnil: nikoho nic nezajímá, nikdo vpodstatě za nic nezodpovídá, tak nějak to prostě funguje a to je celé.

Pokus o zavedení nereálných praktik a postupů do stávajících podmínek byl zprvu hlavním cílem nového ředitele, ale jak se ukázalo, nic z toho se u nás realizovat nedá. I když jsem já osobně vyvíjel iniciativu, aby ten koktavý a šišlavý připosránek naštívil logopeda, protože mu není rozumět a v e-mailové komunikaci by si měl doplnit základní znalosti pravidel Českého pravopisu a věcně jsem argumentoval, že se takový člověk a jeho plány na takovou pozici nehodí, nic z toho nepomohlo.

Moje doporučení, návrhy a připomínky byly předloženy s velkým pozdvižením, ale nic dalšího se nedělo. Návrh byl sice přijat, ale jeho projednávání tak nějak vyšumělo a dnes se všichni tváří, jakoby se nic nestalo. V ředitelském křesle dál sedí člověk, který evidentně neví, jak to v takovém podniku chodí, nikdy v životě nepracoval, neví, co práce v takové firmě obnáší a jak s tím nakládat, neumí se srozumitelně vyjádřit, nedokáže dosáhnout vytyčených cílů, nepředstavuje žádnou motivaci ani autoritu, ačkoli já sám jsem podával zlepšovací návrh na změnu vedení a odstranění veškerých překážek, které si za ten půlrok prosadil, nic z toho se nezměnilo. Působí dojmem, že jeho Know-how má akorát ze školení a brožur, v praxi a v očích všech zaměstnanců ovšem selhal a spolupráce s takovým člověkem sice zvyšuje vlastní sebevědomí, ale reálně nepředstavuje žádné klady. Hiearchii a způsob dosazování lidí do vysokých funkcí jsem nikdy pořádně nepochopil a patrně už ani nepochopím.

Nač se rozčilovat, boj s větrnými mlýny nemá cenu, proto jako blesk z čistého nebe přišla nabídka nové práce jinde, za lepších a zajímavějších podmínek. Žádný kravál, smrad ani špína, žádná námaha ani stres. Pokaždé, když jsem tam přišel, mě překvapila neskutečně pohodová atmosféra mého budoucího kolektivu. Nikdo se nikam nežene, na všechno je dost času a nikdo si s ničím nedělá těžkou hlavu.

A kde že to bude? To vám neprozradím, i přesto že se na mou hlavu několikrát denně snáší dotazy, kam nastupuju a někteří spolupracovníci by očekávali, že se to dozví právě zde, když jim to nechci prozradit osobně :)

Každopádně díky novému zaměstnání budu pracovat skoro v centru města, budu mít určité řekněme společensko-kulturní výhody, privilegia, výsady a postavení a do budoucna se to bude stále více rozvíjet a pozitivně projevovat. Nemusím si dělat hlavu s nějakou krizí, poznám spousty nových a zajímavých lidí, něčemu novému se přiučím a budu mít jistotu, že o tuhle práci jen tak nepříjdu, nebo že by mělo docházet k nějakým zásadním změnám, či úsporným opatřením…

Existují zde i nevýhody: práce na směny a příležitostná práce o víkendech. Musel jsem kvůli tomu odmítnout několik nabídek na hraní, protože prozatím fakt netuším, jak to bude a na který víkedn mám naplánovanou směnu. Ale i to se dá skousnosut, neřkuli, že odpolední je pro mne v jistých situacích přijatelnější, než vstávat ráno před půl šestou.

Budu vás ještě chvíli napínat, ale stejně dříve nebo později se provalí, že mojí pracovní náplní bude… :)

1 komentář na “Změna zaměstnání”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..