Michal David Remix

Jeden deštivý podvečer se mi na talíř dostaly opět dvě rozličné desky a protože to hezky lícovalo, zmáčknul jsem RECORD.

Tentokrát to nejsou Šmoulové, ikdyž tahle deska taky ležela dlouho na půdě a čekala, až na ní přijde čas :)

Není to sice nic zázračného, prostě jsem pustil track a na druhém gramofonu ve správný čas druhou desku a to byla vpodstatě celá ta činnost, ale i tak je docela ojedinělý jev, že skladba z roku 1986 tak dobře drží rychlost a je to důkaz toho, že před třiadvaceti lety používala skupina Kroky Františka Janečka ve studiu překvapivě přesný synth a bubeníka. Pravda, občas jsem do toho musel hrábnout, protože se to chtělo rozjíždět, ale i přesto to je nevídaná shoda. Dokonce i ty chybějící beaty vycházejí :) Záznam pak zlehka pokračoval do tracku Colu, pijeme colu, ale to už není publikovatelné, proto je to ve správný čas uříznuto….

Kombinace těchto dvou desek byla tak trochu účelová a taky jsem se nudil a náhodou narazil na zajímavý track zajímavé rychlosti, když jsem si probíral desky, že bych mohl něco vybrat do dalšího setíku. Kdo měl to štěstí a navštívil vybranou figuráckou akci, tak ví, že šlágry (nejen) Michala Davida se mi občas připletou do setu a rád okořením svoji hudební produkci hity mého mládí :) Někdy přijde řada na solo takového oldskůlu zcela náhle a když je po ruce kolega mašinkář, doplní dobový hit hutným kopákem z Rolanda, ale to všechno vzniká spontáně na akci a není nad pravou nesecvičenou improvizaci :)

Tahle tříminutová věc nenadchne, ale ani neurazí a berte to prosím jako takový vyšší level jedné písničky z osumdesátých let :)Stahovat můžete zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..