Nechceme Santu

Na toto téma napsalo mnoho autorů své texty, rád bych vám sdělil i svůj názor.

K Vánocům neodmyslitelně patří nazdobený stromeček, kapr a dárky, které hlavně kvůli dětem nosí Ježíšek.

Před nějakým časem se k nám začal do Vánoc míchat odporný obtloustlý chlapík s bílým vousem, červenou čepicí a spřežením sobů. Mnoho lidí nedokáže ani nechce přijmout toto stvoření, které se nám sere do našich tradic, zabíjí pravého ducha českých vánoc a plete hlavy našim dětem.

Santa Claus může být někde symbolem vánoc a dárků, u nás se o to (naštěstí marně) pokouší také. Spíš než symbol Vánoc by se dal lépe chápat jako symbol byznysu a obchodních zisků z předvánočních nákupů. Neznám nikoho, kdo by říkal, že ten nový svetr nebo ten nový mobil dostal od Santy, nebo že Santa nám donesl nový notebook…

Nikdo nemá rád Santu!

Proč?

Santa je kýč a nevkus, který k nám nezván nežádán přišel, nebo lépe přiletěl na saních z Ameriky. Ze země, která způsobila celosvětovou krizi, páchá teroristické útoky, vede nesmyslné války, ve kterých umírají miliony neviných lidí a zničila Vánoce už mnoha lidem po celém světě. Nestačí, že u nás Amerika chystá vybudovat radar jako záminku pro vyprovokování dalšího válečného konfliktu, ještě nám budou nutit nějakého Santu!

Vynášení Santy jsem se nezůčastnil, ale kdyby vznikla nová tradice Vánoční pálení Santy (něco jako je pálení čarodejnic, jenže tady by se pálilo všechno, co je z USA), velmi rád tuto iniciativu podpořím!

Užijte si tyto Vánoce! Stále horší situace ve světě je zárukou toho, že možná už žádné Vánoce příště být nemusí, anebo budou Vánoce 2009 zásadním způsobem jiné. Proto si tyto Vánoce pořádně užijte, možná jsou pro mnoho lidí tyto Vánoce ty poslední…

Rád bych měl jistotu v tom, že nemám pravdu, že se v předchozím odstavci mýlím, ale když se podívám kolem sebe a vidím, co se ve světě děje, je mi jasné, že za ten rok se to rozhodně nezlepší.

Proto vyzívám všechny rozumné lidi, aby dali výrazně najevo, že si s náma Amerika prdel vytírat nebude! Odmítejte všechno americké ! A pokud někde potkáte Santu, nakopejte ho do prdele a společně s MC Donadly, KFC, coca colou a stupidními seriály pošlete zpátky, odkud přišli!

Děkuji za pozornost a přeji pokud možno klidné a radostné Vánoce!

One thought on “Nechceme Santu”

 1. Píši Vám na to, že chcete z reklamy ,že napíši rekl. spot na santu
  to je ten rekl. slogan. do soutěže o 1 rok zdarma
  Už, je to tady Santo Clausi, už je to další rok, do vánoc je to jen skok, a na tobě je po došlých přání rozdávat dárky ve vánočních svátcích na saních
  Brožková Ludmila
  Matrosovova 597/1
  709 00 Ostrava
  tel. 603769063

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..