Jaký byl váš západ slunce

Včera spuštěný experiment ChemtrailsCZ nám umožnil nahlédnout na západ slunce v různých částech republiky.
Po delší době konečně vyšlo počasí a mohli jsme při západu slunce opět pozorovat naprosto ukázkovou přírodní oblačnost a přirozené přírodní jevy.
Touto cestou tedy musím poděkovat všem, kteří se do tohoto experimentu zapojili/zapojí a přinesli svědectví, že ty odporné čáry a rozplizlá oblačnost se netvoří pouze nad mojí hlavou.
Podle dosud získaných fotografií můžeme vypozorovat, že v pondělí 23.5.2011 byla Morava a Slezko částečně ušetřena chemické deky, kterou byly hlavně Střední Čechy dostatečně zásobeny a odkud se s frontou pomalu unášela na východ, kde se místy líně rozpouštěla a roztrhávala. Viz rotten77, nebo @white_kate. Jižněji to ale zase vypadalo trochu jinak. V Uherském Hradišti @McBrideCZ zachytil chvilkové spuštění HAARPu, které může také dosvědčit třeba @smo_82 v Pořežanech, takže mě nemůžete obvinit z toho, že jsem si svoji fotku upravil ve Photoshopu. Mimojiné HAARPové zvlnění oblačnosti nad Prahou také dokazuje @lelkoun. Domnívám se, že nám HAARP zapnuli ve správný čas právě pro tento projekt, protože zvlnění bylo nejlépe viditelné okolo 20.30 a za 15 minut úplně zmizelo.

Ačkoli jsem si tuhle akci vymyslel, nakonec jsem se na ní vůbec nestihl připravit, ani jsem nedojel do místa, odkud jsem původně chtěl fotit. Neměl jsem ani foťák, ani kameru, ani stativ, fotil jsem pouze mobilem (kvůli jednolitému terénu -pardubická placka- se mi nepodařilo udělat panorama) a ještě jsem si odtamtud přivezl klíště a raději ani nechtějte vědět kam se zakouslo :)

Tímto experimentem jsme přivedli k životu několik kategorií, které tuto událost velmi dobře zdokumentovaly. Na Twitteru to je tag #chemtrailsCZ na který se váže oblíbená služba Twitpic, kde tímto vzniklo pěkné album.
Podle očekávání Panoramio v hodinu H odmítal otagovat fotografie i přiřadit souřadnice. Přesto se to některým uživatelům podařilo a tag #chemtrailsCZ by se měl objevit i zde (zatím to tedy funguje pouze v rámci jednotlivých účtů).
Je to sice CZ projekt, ale vítáme i zahraniční snímky, ze kterých můžeme vidět, že geoinženýrské projekty se neodehrávají pouze u nás, ale i v zahraničí. Nejdále se tento experiment dostal do Frankfurtu nad Mohanem.

Další příspěvky stále přibývají (například v diskuzi pod původním článkem), některé jste mi poslali mailem (například z Brna) a další alba a kategorie s tímto tématem jistě vznikly v ostatních galeriích (po kterých ovšem budu pátrat až zítra nebo další dny), takže je ještě brzy dělat nějaké závěry. Navíc ani nejsem takový znalec, abych dokázal přesně odhadnout, co se to všechno ten pondělní večer na obloze odehrávalo.
Pokud si na pořádné zhodnocení pondělního večera troufá někdo zkušenější, nebudeme se vůbec zlobit. Jedno je ovšem jisté a máme to zdokumentované: S přírodou tato úchvatná a přitom děsivá podívaná nemá vůbec nic společného!
Nebo se najde někdo, kdo by chtěl oponovat?

Bohužel někteří účastníci zapomínají na otagování, nebo uvedení oblasti, kde fotku pořídili. ale i tak se jejich účast cení. Musím hlavně pochválit Moravu, která nám přinesla hodně zajímavý pohled na to, co se děje nad republikou při západu slunce. A toto vážení máme každý den, nejenom při západu slunce, kdy je to nejlépe vidět!
UTC

Tak co? Jak se vám líbí to co dýcháte?
A zopakujeme si tuto akci zase někdy?

One thought on “Jaký byl váš západ slunce”

  1. Tyhle obrázky jsou nic, na Šumavě je obloha pořád poseta čárami od letadel. Když je pak vítr pořádně roztáhne do stran, vypadá to skoro až děsivě. Až se tam zase dostanu, klidně udělám pár snímečků. :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..