Technaři z Novy

TV novaPoslední dobou na internetu narážím stále častěji na výlevy lidí reagující na zpravodajské relace z posledních dní a senzační reportáže o technoparties
Většinu irituje to, že na nově prostě nerozlišují techno od tekna a účastníky těchto akcí blbě označují za „technaře“. To se samozřejmě nemůže líbit ani jedné z propíraných skupin.
Technaři (clubeři, návštěvníci komerčních akcí, kde se hraje techno) si nepřejí být házeni do jednoho pytle s těmi špinavými feťáky, co poskakují v blátě před bednama.
Naopak tekeni (systémáci, televizí novou označovány za technaře) zase nesnesou, když je někdo přirovnává k těm nagelovaným teplouškům s návlekama a čtyřma extázema.

Jedná se o slovíčkaření, respektive jde o jedno písmenko a jaké vzbuzuje vášně.

Redaktorům televize nova ale taková věc vůbec nevrtá hlavou. Naopak, musejí být „objektivní“ a informovat tak, aby to jejich diváci pobrali a hlavně viděli to, co chtějí vidět .
Jaký by taková místní drbna z horní dolní měla v tom všem zmatek, když by ji najednou v televizi tvrdili, že ty lidi, co přijeli zničit a podupat louku, jsou teknaři a že noční klid kilometry od civilizace ruší tekno a ne techno…

I mě už několik lidí označilo za technaře, přitom z techna dostávám vyrážku.
Proto se docela uchytilo označení technař z novy a většina lidí (i tak podvědomě)ví nebo alespoň tuší, koho si pod tímto označením představit. Nova tyto lidi líčí jako špinavé narkomany, vyvrhely a ztroskotance, co se válí v bahně, kradou a jsou to prostě ty nejhorší existence naší společnosti. Ikdyž v některých reportážích jsou označováni jako tanečníci, nebo příznivci techna (troufám si tvrdit, že dobrých 60% účastníků těchto akcí nemá techno rádo stejně jako já)
Předpokládám, že každý inteligentní člověk už dneska ví, že když se sejde hromada lidí(jakékoli příslušnosti nebo vyznání), tak se mezi nimi vždycky najde pár takových, co se tam přijeli vykomatit, co tam přijeli krást, nebo dělat bordel a právě takové lidi nova vyhledává a potom večer ve zprávách ukazuje, přesně to, co chce tupé stádo vidět a slyšet. Tak ať se potom nediví, že jim chtějí propíchat pneumatiky, já bych jim za takovéhle zprávy nejradši uříznul palici!

Nicméně aby bylo jasno, já jsem ten „technař z novy“ a hrdě se k tomu hlásím a ne ten technař s voňavým kostýmkem, vykulenýma očima v křeči se svíjející (obecně se tomu říká paři,t neboli tancovat) na pomalé a monotónní techno !
Sice jsem tentokrát na žádné v reportáži propírané open air akci nebyl, neválím se v bahně, nefetuju, ani nejsem socka, ale řadím se do sorty těchto lidí z hlediska hudebního vyznání.

Za posledních pár dní jsem už několikrát požil věty typu „neser mě, nebo na tebe pošlu bandu technařů z novy“

A na závěr malá přehlídka prudké demence zprávařů z novy:

oslava narozenin se zvrhla v technopárty ikdyž techno byste na takové akci většinou těžko hledali…

několik desítek technařů, zatím ale prý netančí – nemůžu si pomoct, ale ta stařenka z Tchořovic je nejlepší :)))

5 thoughts on “Technaři z Novy”

  1. Hej ta záměna mě taky docela sere i když já kdybych se měl zařadit mezi ty dva tábory ,tak jsem technař . Nejsem sice nagelovaný kkt ani teplouš ale jednání ZNOVY a PRIMY mě sere asi jako tebe ,fakt demence těch lidí co prahnou jen po reportáži a ani o tom nic neví je fakt obrovská. Prostě berou své diváky jako vymatlance kteří sežerou vše co jim dají na tác. Jinak poslouchám dnb/jungle/ techno/trance/house/minimal a elektro . Snažím se rozlišit jendotlivé styly najít charakteristické rozdíly a porozumět jim.Každý styl si pouštím při jiné náladě. A ještě jsem moc hudebních stylů nezavrhl ,vyjma dechovky,death metalu a tekna(sry vím že ho máš rád). Já odsoudím až poté co to poslouchám delší dobu,a vidím že v tom stylu nic není. V jádru článku nicméně souhlasím s tebou …

  2. Tekno je podskupina techna.. stejne jako rave,haus,dance.. a podobně stupidní pomalí píčoviny takže by sme se měly smířit s názwem technaři… pac tak trosku sme..(tvrdší techno)..:D 23 píčoo…:D

  3. Tak tak .. taky mě serou ty zabedněnci co neznaj, nechápou, souděj a komentujou … měli by držet hubu a krok …. také nesnáším klubové techno i když jsem ho v pubertě chvíli poslouchal na kazetách či cedéčkách .. za což se dnes trošku stidím .. no naštěstí to netrvalo dlouho to mé poslouchání techna :) ….

  4. Sice jsou si ty dvě slova hrozně podobná a přibuzná, ale jejich význam a podstata jsou uplně jidne a proto by se měli rozlišovat….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..