Zamrzlý bublifuk

Setsakramentská zima a tuny bílého zla.
Takhle lze slušnými výrazy popsat počasí dnešních dnů.
Pro mnoho lidí to znamená hodně starostí a povinností. Vyhrabávání auta a škrábání zamrzlých okýnek. Některé úřady mají z technických důvodů zavřeno. Zřejmě jim popraskaly trubky s vodou a nemůžou si udělat kafe. Autokarosáři si nemnou ruce zimou, ale radostí, jak se to hezky klouže a budou kšefty. Prostě zima se vším všudy.

Od lopaty mě už bolí záda i ruce a vytrvalé sněžení začátkem týdne způsobovalo to, že když se prohrnu na konec chodníku, tak můžu začít zase od začátku…

O ranní devítikilometrové projížďce na kole do práce si můžu nechat jenom zdát. Ještě navíc dost omezeně, protože kvůli tomu musím vstávat dřív, abych stihnul autobus a do denního rozpočtu započítal 46 korun, které si dopravci za svezení celkově naúčtují. Pravda, ne vždy se ten lístek v trolejbusu podaří orazit protože je asi moc velká zima a ty mašinky v mrazech nefungují, někdy jedu na jeden lístek vícekrát, jindy jede kolem někdo známý, tak se vezu autem atd.

Současné mrazivé počasí přináší ale i radosti. Stavění sněhuláků, zimní sporty, omrzliny…

Zkoušeli jste v opravdu silných mrazech dělat bublifukem bubliny? Tedy že vyfouknete bublinu a ona se vlažným vzduchem z vašich plic vznáší vzhůru a než stačí prasknout, tak zamrzne?

Včera ráno jsem to zkoušel. Bylo mínus 15˚C. Bublina u nosu mi zamrzla okamžitě, ale bubliny z bublifuku se tvářily jako že se jich mráz netýká… Všechny popraskaly. I ta, kterou jsem nechal přichycenou na kroužku. Buďto mám špatný poměr ingrediencí a bubliny z jarové vody nezamrzají, nebo je ještě moc teplo.

zamrzla bublina

EDIT:
Článek doplněn následujícího roku. Opravdu bylo moc teplo. Zkoušel jsem dělat bubliny, když bylo kolem -20°C a to už se některé bubliny zdeformovaly a jako pomačkané křehoučké vánoční ozdoby popadaly k zemi. Takže to funguje, ale musí být opravdu pořádná zima :)


One thought on “Zamrzlý bublifuk”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..