Global Marihuana March 2008

Jako každý rok, i letos se chystala výprava do Prahy. Tentokrát nepojede Fiky s náma, ale jedeme se podívat za Fikym. Z plánované skupinky šesti lidí jsem ve finále na nádraží byl akorát já a Harvi. Ostatní se včera někde zmastili, že nebyli schopní ani zvednout zvonící telefon… Klasické hodinové zpoždění vlaku dávalo dostatek času dojít si na pivko a nakoupit lahváče, protože představa mírně nedochlazeného lahváče z batohu byla lepší variantou, než pomyšlení na ty fronty na pivo.
Nakonec jsme jeli nějakým EC, co měl asi 90minut zpoždění a přijel ještě dřív než ten náš vyhlídnutý rychlík. Jenomže nebyl to vlak na Hlavní N, ale do Holešovic, takže v Praze nás čekala ještě jízda metrem. Ve vlaku jsem letos poprvé poznal příznaky alergie, protože vlak projížděl kolem těch stromů a kytiček co nemám rád…
Samotný průvod a začátek akce jsme díky Českým Drahám prošvihli a někdy kolem čtvrté hodiny jsme dorazili na Parukářku. Nedokážu posoudit, jestli to tady bylo lepší než na Letné, sice s ostatníma jsme se shodli na tom, že ty kopce a díry jsou za trest, ale nadruhou stranu bylo všude dost stínu, kam se dalo schovat před sluncem. Všude spousta lidí, takže i tady se našla hrstka těch, co s touhle akcí něměli nic společného a legalizovat rozhodně nepřijeli…

Na letošním happeningu jsem potkal hromadu známých a taky jsem poznal několik virtuálních kamarádů a lidí z kyberprostoru :)
Když došly lahváče, dostavil se taky hlad a to znamená čekat dlouhou frontu na pivo a hned vedle se formovala řada lidí na klobásy a kuřecí stehýnka. Stehýnko bych si dal, naštěstí nás ve frontě bylo víc a v čas se vyměnilo místo ve frontě na maso za objednané pivo, takže obojí jsme získali dáseříct současně bez zbytečné další fronty :)

Najednou se kolem nás vyrojilo asi 5 psů a zkoušeli na nás psí oči :)
Zrovna v klidu jsem se teda nedajedl, ale nakonec dostali první dva příchozí po kostičce :)
Podle poházených talířků od hořčice mi bylo jasné, že tohle místo mají pejsci dobře vytipované a kdyby tam byl koš, tak bych ten tácek po sobě taky uklidil…

Kdybych měl vyjmenovat pro mě nejlepší atrakce z letošní události, tak by to byl psytrance a čajovna, páč jsem tam trávil nejvíc času. Docela dlouho poplavilo i kino a dokument o czechteku, ale když už se začínaly rojit policajti, tak najednou blik a hraje jiné video. Pak zase blik, zase něco jiného a zase a zase. Tak to pěkně děkuju, páč jsem ten dokument ještě neviděl a teď nevím, jak to skončí…

Na dj stage se mi líbil Damalistik, páč to dobře rozjížděl a dobře bavil a při další návštěvě dj stage už hrál Pixie a jel si svůj jump up zrovna svoji už tisíckrát ohranou a provařenou New Era od Erb & Dub. Jenomže to měl tak blbě nazvučeno nebo prostě jenom zeslabeno, že mi začínalo být špatně, ale některým lidem pocit vody v uších nevadil a tancovali a zvedali ruce protože hraje přeci jejich Pixie !

Zdálo se to jako hodiny, ale snad jsme v čajovně neseděli tak dlouho a najednou bylo 10 večer tma, ticho, běžte domů…
Jdeme hledat Fikyho měli jsme jít kněmu kalit. Fiky nezvedá telefon a není nikde k nalezení. Takže jdeme hledat se Simonou Piky někam do města a pak pojedeme za Terkou na Stadion na Strahov do hospody. Piky se překvapivě objevila ale nějak se zase během večera odpojila a čirou náhodou jsme cestou na Strahov narazili v autobuse se bandu známých z Přelouče. Takže nás jede víc :) Fajn, akorát jsme si u Terky moc dlouho nepobyli, páč jsme tam jeli posledním nočním busem asi kolem 2 a Terka nás ve 4 ráno poslala na autobus, páč už zavírali a Přeloučáci se taky odtrhli a šli někam na kolej chrápat :)
Když si uvědomím, v jakém stavu jsme všichni ráno byli, tak mě docela udivuje, že jsme ani nebloudili a dokonce jsme nasedli do správného autobusu a potom i vlaku :)

GMM 2008 se až na pár drobností povedl a těším se na příští ;)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..