Phun

Tuto stránku mám zazáložkovanou už nějaký ten měsíc, ale teprve před pár dny jsem se odhodlal stáhnout a vyzkoušet ten opěvovaný program.

O co jde?

Phun je malý ale šikovný prográmek, který simuluje fyzikální jevy v 2D prostředí.

Jednoduše si namalujete nějaký objekt a přiřadíte mu základní fyzikální vlastnosti jako je tření, pružnost, hmotnost, pohyb a akcelerace při kolizi s ostatními objekty.

Chování prostředí samozřejmě lze také nastavit. Můžete určit, zda bude působit gravitace, nebo jestli se objekty budou pohybovat ve vzduchoprázdnu a jakou rychlostí se budou jevy simulovat.

Vyblbnout se s tím dá opravdu dostatečně, stačí se jen naučit vytvářet a definovat objekty a jejich vlastnosti a ovládání by také nemělo nikomu činit potíže, protože je program kompletně přeložen i do češtiny.

Pokud máte rozpohybovaných nebo v kolizi víc objektů, počítejte s tím, že si program ukousne něco z výkonu procesoru počítače, ale ani tak to není nic hrozného.

Existují verze pro Linux, Windows i MacOS, takže neváhejte, stahujte a vyzkoušejte tuhle zajímavou hru (ikdyž to hra není), která mě osobně baví víc než třeba Far Cry 2 a její editor :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..