Otestujte si svůj hudební sluch

Producent a skladatel Jacob Mandell má na svých stránkách velmi zajímavý a přitom jednoduchý online test hudebního sluchu (nebo spíše hluchu), který najdete na adrese jakemandell.com/tonedeaf/

Tento test (nyní ve verzi 1.14) vám ve 36 krocích dvakrát přehraje určitou melodii a na vás je posoudit, jestli byly přehrávané ukázky stejné, nebo odlišné. Některé ukázky jsou skutečně stejné, u jiných je rozdíl třeba v jenom jediném tónu.
Po 36 ukázkách se vás ještě zeptá jestli máte nějakou hudební průpravu, v jaké jste věkové kategorii, pohlaví, bude chtít znát váš původ a nechá vás tipnout vaší úspěšnost v tomto testu a pak už vám zobrazí výsledky.

Udělal jsem si tento test jen tak na reproduktorech u notebooku a vyplivlo mi to 68.9% Correct

Tak nevím, jestli by nebylo lepší prodat všechny desky a zkusit třeba vyšívání…

A jak jste dopadli vy v tomto testu?

8 thoughts on “Otestujte si svůj hudební sluch”

  1. 80,6 jen z repráků zabudovaných v ntb a to nejsem žádný hudebník, nic takového, ale je pravda, že i když neznám noty a na piano (ani jiný nástroj) jsem nikdy dřív nehrála, tak jen podle sluchu zvládnu na piano zahrát jednodušší melodii jednou rukou hned, české koledy a tak, jen tak hned co jsem to zkusila, všechny jsem ohromila a nevěřili mi, že zkouším hrát na piano poprvé, ale nepřipadá mi to nijak zajímavý, to kdybych z voleje zahrála něco těžkého obouruč, ale takhle.. :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..