Seru na Last.fm

Je to teprve pár dnů, co jsem se přidal na last.fm. Tato služba mi za tu krátkou dobu přehrála několik zajímavých skladeb, několik nijak zvláštních a některé jsem sylšel dokonce i 4x.

Zpráva o zpoplatnění last.fm zvedla ze židle nejednoho uživatele a mnoho jich hromadně opouští tuto službu. navíc, když Last.fm neuvedl ani pořádně důvod.

Patřím k nim i já, sic jsem relativně nový uživatel, ale když jsem se tam registroval, nikde se o žádných poplatcích za běžné používání nepsalo. Nechtěl jsem ani ty jejich zpoplatněné výhody, jen občas poslechnout něco zajímavého a vše se tvářilo jako zajímavý hudební projekt, který je free.

Když se ale tento týden začalo mluvit o tm, že zdarma budou moci nadále poslouchat pouze uživatelé v USA, Německu a Británii a ostatní budou muset dávat měsíčně 3 eura, přidám se k těm podvedeným a okradeným uživatelům, kteří teď nemají žádnou možnost získat svoje statistiky (stejně tak jako třeba na Facebooku je veškerý vámi nahraný obsah navždy majetkem společnosti), aby mohli přejít třeba k jiné službě: Strčte si to vaše rádio někam, já odcházím!

Nikde není zatím dáno, od kdy se začne platit, ani jakým způsobem budou platby realizované, ale vyzívám všechny uživatele této podvodné a vychytralé služby, aby dali jasně najevo, se si s náma nikdo pr**l vytírat nebude a všichni hromadně zrušili svůj účet, jakmile po nich budou chtít zaplatit!

5 thoughts on “Seru na Last.fm”

 1. Tři eura projezdím jeden den do práce, na měsíc si myslím že je to fér. Všechno je o právech, ale říkej jim, že neposloucháš komerční věci. Provoz serveru taky neni zadarmo ( musis krmit krecky co honej kolecko ) Ale pokud nechceš last.fm využívat tvoje volba.

 2. Když je všechno o právech, tak proč to US UK a němci mají gratis?
  Ať mi nikdo netvrdí, že maj tak mizerný management, že se musí schylovat k takovým věcem. Kdyby přidali víc tlačítek Buy from XXX a nějakou tu reklamu, mělo by to určitě mnohem lepší dopad, než úbytek posluchačů a taky by měli zisk ze všech zemí…

 3. 3 eura za měsíc není nic, stačí si dát v hospodě o tři piva méně. Já mám last.fm rád, díky němu jsem si rozšířil svou hudební sbírku o kvantum nových interpretů ze světové grind scény :)

 4. Jestli dojde k zpoplatnovani, sluzbu stejne jako autor clanku opoustim.zda se mi totiz ze posledni dobou dochazi k zavadeni a omezovani az priliz casto.
  Byla by to ale skoda,last.fm mi vyhovovaln a napomahalo nachazet nove a nove hudebni kousky za ktere jsem radiu vdecny

 5. Jeto škoda, mám last.fm rád, ale 3€ měsíčně nedám za to, že budu moct poslouchat hudbu jen doma na netu a sebou do émpétrojky si ji kupovat. To by nešlo :-D.

  A myslím si, že důvod proč to v UK, D a USA je zdarma, bude asi ten, že v těchto zemích mají dostatek platících uživatelů, zatímco na čr mohli „ydělávat“ jen na té reklamě…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..