El Cígo

V pátek jsem si k obědu dával řízektek s drum´n´borovým salátem a jednoho budíka a u vedlejšího stolu seděli takoví 2 chlápci v montérkách. Taky zrovna na polední pauze a jeden měl guláš a druhý řízek.

Seděli tam už když jsem přišel a oběd měli už skoro spořádaný a v tom okamžiku, co jsem dostal talíř vidím, jak ten jeden drží v ruce cigaretu.

Pomyslím si něco o bezohlednosti a tiše ho prokleju a ještě mu v duchu popřeju „Klidně kuř, stejně umřeš ve válce“ a snažím se prostě nevnímat nic okolo, protože to bych musel zabít dobrou polovinu hostů restaurace, kdybych se chtěl najíst za čistého vzduchu…

Po jídle mi tak nějak došlo, že jestli ten padouch kouřil cigaretu, tak jaktože jsem nic necítil? Byli už na odchodu a já si poprvé všimul, že ten proklínaný bezohledný pán nekouřil obyčejnou cigaretu, ale Elektronickou cigaretu

A protože na Elektronickou cigaretu došla během několika posledních dní nejednou řeč, napadlo mě, že právě tohle je dobrý kandidát na dárky pod stromeček. Přeci jenom Vánoce jsou už za 2 měsíce…

A v čem je ta elektronická cigareta tak výjimečná?

Tak hlavně ubohému závislákovi dodává pouze a jenom nikotin, bez kterého se jeho tělíčko a psychika neobejde.

Protože nic nehoří, není žádný popel, žádný kouř, žádný smrad, žádné propálené věci, žádné nedopalky, žádný nepořádek… Žádný dehet ani ostatní škodliviny, běžně se vyskytující v tabáku a nekuřáci v jeho okolí si už více nemusí stěžovat na bezohlednost, sobectví, nebo na zapáchající prasata…

Pořizovací cena je sice trochu vyšší, ale zdroje na internetu uvádějí, že průměrnému kuřákovi se tato investice vrátí do půl roku. Navíc po používání elektronické cigarety by měl bez problémů vyběhnout schody a prostě by měly zmizet další zdravotní problémy a omezení, které my nekuřáci neznáme :)
Na trhu existuje několik typů tohoto přístroje a všechny pracují vesměs na stejném principu.

Malá trubička s nikotinovou kapslí, která má vydržet uvolňovat nicotin různě podle míry závislosti. Uvnitř je mikroprocesor, který hlídá náhubek neboli filtr u klasických cigaret a při potáhnutí, tedy když si dá tzv. páva, uvolňuje nikotin.

V počátcích elektronického kouření byly takovéto mašinky velké jako doutník a spíše připomínaly silný fix v ústech.

Doba ale pokročila. Miniaturizace udává směr a tak si dnes zákazník může vybrat z mnoha typů elektronických cigaret, dýmek nebo doutníků k nepoznání od těch hořlavých a vražedných předloh.

Na výběr je pochopitelně i mnoho různých typů a příchutí náplní. Takzvaná E-Cartridge může mít přes 20 různých příchutí různé intenzity nikotinu. Od 0mg (pro ty,co se chtějí odvyknout nikotinu) až po extra silné 24mg kapsle. Zpravidla by jedna náplň měla představovat 10 cigaret.

Ještě by mohli vymyslet THC náplně, aby to kouření taky za něco stálo :)

Ať to beru z jakéhokoliv úhlu pohledu, nemůžu najít na takové věci žádné negativní vlastnosti. Pokud by každý kuřák měl svoji elektronickou cigaretu, už by bezdomovci na nádraží nesockovali cigarety, ale kapsle a hlavně pro nekuřáky by se staly více přístupné restaurace a kluby.

Snad jen ta cena ze začátku může postrašit a jistě bude v kolektivu klasických kuřáků takový majitel elektronické cigarety zavrhován nebo nepochopen, dost možná odstrkován. Ale naopak v kruhu nekuřáků bude konečně oblíbený, protože už je nebude obtěžovat svým zápachem a nemusí už s ostatními postiženými kolegy postávat venku na mrazu nebo tam, kde má vyhrazené místo s popelníkem a může si vlastně „zaplálit“ i v kanceláři, v autobuse, i doma v dětském pokoji nebo u oběda.

Nejhorší noční můra společnosti Philip Morris má název Elektronická cigareta. Začněte o tom přemýšlet ;)

3 thoughts on “El Cígo”

 1. Dear Purchasing Manager,

  We are one of the biggest manufacturer specialized in the manufacturing E-Cigs, E-Liquid in China. The price for e-liquid with 80 kinds flavors is as follows:

  10ML: Usd 1.2@
  15ML: Usd 1.75@
  20ML: Usd 2.35@
  30ML: Usd 3.0@
  50ML: Usd 4.8@
  500ML: Usd 48@
  1L: Usd 68@

  Best Regards,

  Ada
  —– —————————————————–
  Zhengzhou Moor Technology Co.Ltd
  Tel: 86-371-63358745 Fax: 86-371-63358745
  Web: http://www.topproductssale.com
  Email: sales@topproductssale.com
  MSN: sales@topproductssale.com
  Skype: ecigarettesales
  Add: 80 Songsha Road, Zhengzhou, Henan, China 45000

  ——————————————————————————–

  sales@topproductssale.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..