Futurama: The Beast with a Billion Backs

futuramaNechápu jak se mohlo stát, že jsem propásnul možnost shlédnout tento film hned, jak to bylo jen možné. Prostě není čas a mám najednou rozdělaných několik věcí a hlavně neodebírám ty správné RSS, takže mi o několik dní uniklo neoficiální vypuštění do světa posledního Futurama Filmu. Nakonec všechno zlé je k něčemu dobré, takže k tomu mám nyní i české titulky ;)

Ne že bych anglicky nerozuměl, dokonce si jako většina lidí nedokážu dost dobře představit Futuramu s českým dabingem, ale s českými titulky to je klasika a co bych v angličtině nepochytil, můžu si jednoduše přečíst. Hlavně zkomoleniny „shklee“ nebo „shklim“ atd. Sice v Bender´s Big Score bylo taky pár vět, které mi objasnily až po několika dnech vydané české titulky, ale celková představa o ději tam byla :)

Ačkoli většinou filmy nesleduji (prostě na to není čas), tento mi jen tak nemohl ujít. Nechci připravit o pointu ty, kteří tento film ještě neměli možnost shlédnout, každopádně můj dojem je ten, že předchozí film měl oproti tomuto zajímavější zápletku a z větší části děje si udržoval laťku.

The Beast with a Billion Backs je ze začátku skvělý, hlavně těch několik scének s překvapivou pointou a ten Deathball je vynikající hra. Později už je to takové zbytečně natažené a tak trochu „dochází šťáva“. Autoři jakoby recyklovali některé nápady z minulých dílů a některé události jsou docela vyhrocené a určité reálie řekněme už extrémní (Farnsworth a Wernstrom ve vězení). Například ale třeba v Kifově rodině na planetě Amphibios 9 je porád hodně otazníků :)) Přeci jenom i z toho odkazují na seriálové díly. Konec filmu se v souvislosti s Benderovým počínáním během příběhu tak nějak dá vytušit. Možná že jsem očekával nějaký šílený zvrat ve finále, ale na konci se vždycky sami sebe zeptáte jestli je tohle možné po roce 3000

Tento poslední film podle mého názoru malinko ztrácí, ale i tak to je Futurama, kterou mají všichni rádi a setkáme se zde s většinou starých známých a dokonce tu je nachvíli Benderův syn :) Bude velmi zajímavé sledovat, jak se autorům z těchto filmů podaří poskládat další seriálovou sérii. Já se na to těšim, co vy?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..