MSI GX600PX-034CZ


Tak jsem si pořídil konečně nový počítač. Konečně mobilní:)
Radost veliká:)

Dlouho jsem se rozmýšlel, jestli ho koupit teď a nebo počkat, až budou dostupnější a vymakanější SSD disky a BlueRay mechaniky, ale to bych mohl čekat taky víc jak 2 roky a cena za takové vybavení by jistě stále nebyla nějak přijatelná…

Po dlouhém rozhodování, sledování mnoha diskuzních fór a doporučení několika nezávislých znalců (prostě jsem jim poslal link, ať mi řeknou, co si o tom myslí-všichni souhlasili, že to je slušná mašinka za slušný peníz), jsem se rozhodnul pro model GX600PX-034CZ značky Microstar.

Kompijůtr už mám čtvrtý den a zatím naprostá spokojenost.
Prodejcem doporučované Windows Vista jsem nahradil „spolehlivějšími“ Win XP a potřebné ovladače postahoval ze stránek výrobce. Funguje všechno, co jsem zatím měl možnost vyzkoušet (teda až na TV výstup, páč nemám ten správný kablík, ale i tak se to softwarově všechno tvářilo vpořádku).

Na další oddíl disku jsem pokusně nainstaloval Ubuntu 7.10 a byl jsem mile překvapen fungováním všech komponent (kromě grafiky, která potřebuje nesvobodný ovladač) a jediná webkamera, se mi prozatím nepodařila rozběhat (navíc ji stejně nepoužívám)…

No vzhledem k tomu, že se jedná o nadupaný stroj s vybavením odpovídající dnešním standartům (přiznám se, že většinu z nich ještě ani nevyužívám, ale věřím, že brzo na ně příjde čas) tak doufám, že nějaký čas vydrží a hned nezastará, jako moje počítače předtím. A hlavně můžu začít přemýšlet o takových srandičkách jako je Xwax. No a protože to je herní notebook (ve smyslu hrát hry a ne mp3 přes gramofony:)) musel jsem samozřejmě vyzkoušet i nějakou tu hru.

Hnedka zezačátku jsem vyzkoušel asi nejnáročnější hru dnešní doby a největšího zabijáka hardwaru: Crysis. Nastavení jsem nechal jak mi nabídnula hra a zkusil hrát. Hra se načetla poměrně rychle. Během hraní a animací všechno plynulo hladce, žádný zásek nebo loading během hraní… Musím říct, že mě to celkem vzalo a když jsem se od toho odtrhnul, tak jsem zjistil, že jsem u toho strávil několik hodin !

A tak jsem si říkal, že by bylo dobré ho vyzkoušet naplno. Stisknul jsem tedy tlačítko Turbo (podobnou věc jsem měl někdy před deseti lety na svém vůbec prvním PC- 486DX2 tam bylo taky takové tlačítko dokonce s dvoumístným displayem, který ukazoval aktuální kmitočet 66MHz a po stisknutí se procesor přetaktoval na 72MHz :)) chladič začal být celkem dost hlasitý, ale s tím jsem počítal (chladit takový hardware není jen tak) a znova jsem nechal Crysis nastavit grafiku. Tentokrát se všechny položky nastavily na high a já jsem neveřil vlastním očím jaká to je oproti medium změna ! Prostředí vypadá fotorealisticky, při hraní jsem měl chvílemi pocit, že sleduji nějaký film. No jestli mě to první sezení uchvátilo, tak tohle se s tím nedá absolutně srovnávat (zrovna včera jsem u toho vytuhnul do jedné do rána a před šestou vstávat do práce, nic moc teda…)

Až tuhle zázračnou hru dohraju do konce, určitě se tu rozepíšu o dojmech z hraní

S novým počítačem jsem prozatím naprosto spokojený a jediné o co se nejspíš ochuzuji, když nemám ty doporučené Visty, je nejspíš DirectX10, ale ani mě to zase tak netrápí. No abych jenom nechválil, tak nějaké ty drobné vady by se našly: víko notebooku při zavření uplně nedolíhá(je tam malinká vůle), cdromka se musí opravdu pořádně zastrčit, jinak vyskočí ven, lesklá obrazovka(umístění proti oknu není moc dobré), klávesnice se v prostředku trochu prohýbá, prostě plastové provedení(ale co) a hlučný větrák při stisknutém Turbo tlačítku. No rozhodně neočekávám žádné zázraky od takovédleho stroje za 25tisíc, ale doufám, že nemá nějakou skrytou vadu nebo něco… prostě mi nejde k sobě takhle nadupanej notebook, za takovouhle cenu. No ale věřím, že mi bude sloužit dlouho a bez problémů.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..