Bude v roce 2012 konec světa?

Onehdá jsem se setkal s jedním známým a on mi začal vyprávět svoje plány do budoucna, jak si chce koupit barák a jak to má všechno propočítané…

Chvíli jsem ho poslouchal a pak jsem se mu skoro vysmál, jak růžově utopisticky si tu budoucnost představuje.
Poukázal jsem na vykonstruovanou finanční krizi a stím spojené nepokoje, které budou podle mnohých jiskrou pro zažehnutí třetí světové války a taky že v roce 2012 má být konec světa.

Cože?

Takže se stalo, že jsme na sebe oba koukali trochu překvapeně. On překvapen informací o konci světa, já zase překvapen tím, že se to k němu ještě nedostalo. Vždyť se o tom všude tolik píše a mluví

Takže Zdendo: podívej se na ty videa pod tímto článkem

A jaký je můj názor?

Jistě mají ony proroctví nějaký význam, ale kdo dokáže přesně předpovědět co bude zítra?

Nikdo.

Proroci a šamani starých civilizací a kultur byli osobnosti s vyšším vědomím a byli bezpochyby ovlivněni psychoaktivními látkami, které jim umožňovaly vidět a prožívat věci, které člověk pod vlivem drog většinou zažívá. Pozměněné stavy vědomí, halucinace, vidiny, ale i mnohdy racionální uvažování a schopnost lépe pochopit nebo porozumět určitým věcem a událostem.
Lidský mozek je velmi složitý nástroj, který nemá ani současná věda ještě pořádně prozkoumaný.

Co způsobuje například u autistů, že dokáží věci, které normální člověk neumí? Slyšeli jste třeba někdy o telepatii? Dokážete ji vysvětlit? Jistě jste už někdy zažli Déjà vu tedy že jste prožili určitý zážitek nebo událost, která vám připadá jako by se už stala. S největší pravděpodobností se vám to zdálo ve spánku, kdy mozek funguje podobně, jako pod vlivem drog (sny, halucinace, intenzivní prožitky ve vaší hlavě)

Z některých příkladů je zřejmé, že lidský mozek dokáže mnohem víc, než je běžné, jen jsou některé jeho funkce zablokovány nebo přirozeným způsobem nedostupné. Možná to je dobře, protože lidská rasa není připravena a zřejmě oprávněna pro používání těchto dovedností a možností.

Stejně tak to bude i s vědomím a chápáním prostoru a času. Pokud se některý šaman při meditaci nebo v rauši dostal přes toto vědomí, mohl nahlížet do budoucnosti?

Kdesi jsem četl článek o tom, že se v roce 2012 naše sluneční soustava zkříží s orbitem jiné planety, která se k zemi přiblíží v určité periodě jednou za x tisíc let…

No popravdě téhle verzi příliš nevěřím, protože to dost připomíná učení rúzných sekt a pseudo náboženství.

Ty planety budou mít zřejmě taky svůj význam, ale velmi pravděpodobně ne tímto způsobem. Nechce se mi věřit, že kdyby se k zemi něco pomalu přibližovalo, tak by si toho ještě žádný astronom nevšiml…

Spíše mnohem reálněji vypadá předpověd o přepólování země o otočení magnetického pole, které se podle některých zdrojů děje pomalinku už několik let. To by mělo za následek ten slibovaný Boží hněv nebo soudný den, protože takové přefázování planety se určitě neobejde bez zemetřesení, uragánů, záplav a chaosu… Mluví se o tranformaci, o změně, o příchodu nové éry a začátku nového věku. Spekulací je hodně.

Je také docela dost možné, že právě v roce 2012 se těch několik desítek šmejdů, co řídí tuhle planetu, dopracuje k totálnímu zotročení lidstva. Každý bude muset mít povinně v hlavě čip a žít v otroctví. Kdo se tomuto novému světovému pořádku postaví, bude označen za teroristu a bude nemilostrdně zlikvidován…

To jsou ale všechno jen doměnky a dohady, na které nikdo nedokáže dát přesnou odpověď.

Jak je tedy možné, že před tisíci lety bez pomoci počítačů, družic a satelitů dokázali velmi přesně předpovídat roční cykly, fáze měsíce, zatmění a další věci? Pouhým pozorováním hvězd? Neměli třeba k dispozici mimozemské technologie? Proč se ty technologie a vědy nezachovaly dodnes? Nebo tu mimozemskou vědu máme přímo před nosem a nevědomky se ji říká matematika?

A není to třeba jen další mediální bublina, jejíž hlubší význam se ukáže ve správný čas, až si díky tomuto fenoménu někteří dostatečně nahrabou? Kdo z vás ten Mayský kalendář viděl na vlastní oči a může potvrdit, že je to skutečně Mayský kalendář, který vytvořily staré civilizace a ne nějaký vyčůránek? A kdo věřil třeba na Y2K a do věří na 2012?

Ať to bude jakkoli, máme ještě chvíli čas a pokud přežijeme stále více se vyhrocující světovou situaci, uvidíme sami, co nám konec roku 2012 přinese…

Jo a abych nezapoměl. Docela zajímavé počtení je v diskuzi pod tímto článkem, která se odvíjí už od počátku roku 2007 a autor se ze začátku vyjadřuje trochu(více) jako idiot, až později se jeho styl stane čitelnějším… Zajímavé jsou ale názory účastníků dikuze :)

7 thoughts on “Bude v roce 2012 konec světa?”

  1. ta finančni krize je kamufláž pro stavbu obrovskych bunkru ( mesta pod zemi) ..jsou fotky o jednom v Norsku kde se schovavaji semena plodin z celeho sveta a stavby dalsich bunkru po celem svete ,,jelikož jak by se to financovalo aniz by verejnost neco tusila ..jasne finančni krize a potaji pumpovat prachy do mega projektu..a vite proč jelikož vlady taji infa o udalostech co bude hrozit ..nechteji paniku jelikož ty bunkry zachrani jen miliony zivotu po celem svete a x miliard bude muset umřit …..definito a čabas .. ja nejsem slepy..vim svoje ..nejen vedecky a racionalni veci ale i spiritualni ….otazka je jen ta jestli budou zničeny elektroniky tim zařenim ze slunce tak lidi umřou hlady ve mestech jelikož nez opravy transformatory potrva půl rok ..a vyroba potravin je zavisla na elektrine ..proste moc nahod najednou…opravdu APOKALYPSA ala Bible

  2. Milí Jiříku, jak píšeš že je to kamufláž pro stavění obrovských bunkrů v Norsku….=) Tak to jsi trochu ny omylu.lTa stavba a ostatní jsou oficiální, dokonce jsem o ní četla v nejmenovaném časopise, jako další vědecká „laboratoř“ , kde budou uchovávat všechny semena apod, jak jsi uvedl a je to veřejná informace a to že se do ní musí velmi investovat je jasné.Na vědu si vždy státy najdou finance…=,) ty racionalito….

  3. Asi už sem moc lidí nechodí, ale chci to také okomentovat.
    Znáte zatmění Slunce, zatmění Měsíce, slýcháte o nich během několika let párkrát za sebou, ale o zatmění Země se nehovoří, neboť není tak časté a to nás právě čeká v roce 2012. Je potřeba se na něj připravit. Bude to změna krátká 1 až 3 dny, ale studená. Celkově se otepluje a roztání ledovců by mělo způsobit přemístěním váhy vody vychýlení té zemské osy, ale to nás nemusí trápit, vše se opět srovná zpátky. Ale zatmění Země bude krátkodobé, ale s většími následky. Připravte se – vybavením kamna na tuhá paliva a tuhá paliva v těsné blízkosti. To je vše. A žádný strach, vše ostatní zvládneme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..