Přišlo emailem

Milí přátelé,

posíláme vám informace o aktivitách, kterým se věnujeme v těchto dnech a týdnech. V poslední době se česká média tématu plánované výstavby vojenské základny USA v České republice moc nevěnují. Možná je to kvůli nejasnému postoji nové americké vlády k systému „Hvězdných válek“. Možná je to kvůli snaze „uklidit“ téma radaru stranou a pak v tichosti smlouvy schválit. Už tento týden má Poslanecká sněmovna na programu schůze první čtení radarových smluv. V tento důležitý okamžik rozhodně nezahálíme a vysíláme silný signál nejen české vládě, ale i celé Evropě. Tento signál bude tím silnější, čím více z nás se připojí k následujícím chystaným aktivitám:

Pojeďte s námi do Bruselu!
18. února proběhne v Evropském parlamentu veřejné slyšení za účasti Europoslanců, na které byli pozváni starostové z Ligy starostů proti radaru, hnutí Nenásilí a kampaň Evropa pro mír. V souvislosti s tímto slyšením proběhne před budovou europarlamentu manifestace na podporu starostů za přítomnosti zástupců z řady evropských zemí. Současně budou probíhat happeningy proti systému raketové obrany USA v několika evropských metropolích. Zveme vás všechny k účasti na této akci.

Společně s desítkami starostů odjedeme do Bruselu autobusy 17. února ve 21 hodin z Prahy a Brd a z Bruselu se vydáme na zpáteční cestu večer 18.2., takže zpět do ČR dorazíme brzy ráno následující den. Na cestu je nutné se zaregistrovat a uhradit zálohu 800 Kč (díky příspěvku na dopravu od europoslanců je možné, že cesta bude nakonec zcela zdarma). Registrujte se zasláním emailu na adresu jan.bednar@nenasili.cz, nebo volejte na tel. 608 731 162.

Řetězová hladovka
I nadále pokračuje jeden z nejdéle trvajících protestů v naší novodobé historii. Již od začátku června 2008 každý den jeden člověk nejí. Aby však mohla řetězová hladovka pokračovat, je potřeba, aby se k ní připojili další lidé. Proto kdo jste ještě nedrželi jednodenní hladovku a chcete vyjádřit nesouhlas s chystanou výstavbou cizí vojenské základny v Brdech, napište nám, ať tento řetěz nepřetrhneme.

Happening Freeze
V sobotu 28. února ve 14h uděláme v Praze další ze série happeningů proti radaru. Tentokrát půjde o aktivitu, která nepotřebuje slovní popis. Stačí, když se podíváte na video z jedné takové akce v New Yorku: http://nenasili.cz/en/2862_new-york-frozen-grand-central
Aby měla akce efekt a byla úspěšná, je třeba, aby nás bylo alespoň 100. Proto prosím potvrďte účast na email info@nenasili.cz do 20.2. Pokud se přihlásí dostatečný počet lidí, akci uspořádáme a emailem vám pošleme podrobnější informace.

„Hlasovací“ happening
Až budeme znát přesný den hlasování o radaru, uspořádáme protestní akci. Proto sledujte web nenasili.cz, akce bude zorganizována na rychlo.

Světový pochod za mír a nenásilí
Úspěšně pokračují přípravy světového pochodu, který odstartuje 2. října. Přidávají se další osobnosti a vyjadřují podporu, mezi posledními například Dalai Lama, prezidentka Chile Michelle Bachelet, fotbalový klub Inter Milán, “Pán prstenů” – herec Viggo Peter Mortensen, nebo fotbalovým fanouškům známý fotbalista Juventusu Gianluca Pessotto.
České stránky pochodu:
www.svetovypochod.cz

Další aktivity posledních měsíců:

Starostové a hnutí Nenásilí píšou dopis Obamovi:
http://www.nenasili.cz/cs/2386_starostove-a-hnuti-nenasili-pisou-dopis-obamovi

Neviditelní: Protest na téma nedostatečné demokracie v hromadných sdělovacích prostředcích. http://www.nenasili.cz/cs/videa

Článek Jan Tamáše o podezřelých propojeních vicepremiéra ČR Vondry na organizace prosazující americké národní zájmy v zahraničí: http://www.nenasili.cz/cs/2466_je-cesky-vicepremier-vondra-americkym-agentem

Zubatá. Protest před sídlem vlády: Zubatá přišla ministrům a premiérovi poděkovat, že díky zbrojařským projektům nebude mít o práci nouzi. http://www.nenasili.cz/cs/2445_zubata-dekuje-vlade-za-radar-o-praci-se-uz-nebojim

Ačkoliv česká média o tématu radaru nemluví, světová média mu věnují stále více pozornosti (Jan Tamáš i další dělají rozhovory pro zahraniční média téměř každý týden) a velkou pozornost tomuto tématu začínají věnovat také poslanci Evropského parlamentu díky chystané akci v Bruselu. Prezidenti i premiéři zemí jako je Francie, Itálie, Německo a další, čím dál hlasitěji říkají své ne, protože chápou, že tento projekt jde zcela proti evropským zájmům. Je na nás, abychom posílili tlak na českou vládu. Teď, v době českého předsednictví EU, máme jedinečnou šanci!

Doufáme, že se máte dobře, a posíláme vám srdečný pozdrav,

za celý tým hnutí Nenásilí
Jan Bednář
www.nenasili.cz

One thought on “Přišlo emailem”

  1. Trapnej spam:)

    Jinak když tak koukám na dnešní zprávy, tak možná všichni „protestujou“ docela zbytečně:)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..