Dohrál jsem Far Cry 2

Před několika dny jsem čekal, až mi příjdou mailem některé materiály a přístupové práva, abych mohl zase začít dělat něco produktivního. Byla dlouhá chvíle a tak jsem se po dlouhé době vrátil k Far Cry 2. Ke hře, která nenaplnila očekávání a zklamala mě, ale když jsem se tenkrát dostal do 77% hry, tak by byla slušnost to dotáhnout až do konce.

Ze 77% se stalo 80%, 82%, pak 86%, pak 92%, dostal jsem úkol jet na druhý konec mapy (jak překvapivé) a setkat se se Šakalem. A právě ta konečná část hry, kdy se hráč ocitá v koridoru, byla z celé hry asi nejzajímavější a nejakčnější.

Už dávno jsem se na you tube podíval, jak tahle hra vlastně končí a tak trochu jsem to nechápal.

Musím se přiznat, že to nechápu ani po tom, co jsem to dohrál. Ať už si vyberete dynamit, nebo diamanty, závěrečná animace bude stejná.

Navíc ten neuvěřitelně dementní zvrat v už takhle mizerném příběhu velmi shazuje celou hru….

Far Cry 2 je největším zklamáním za polední dobu. Stále stejné mise, stále stejní nepřátelé, stále stejné prostředí, stále stejný postup hrou a ničení. Tato hra se například vůbec nedá srovnávat s GTA4 (ikdyž jsem je prvně k sobě přirovnával), kde bylo mnoho rozličných úkolů, alespoň nějaké ingame herecké výkony, pořádný příběh a hlavní hrdina mluvil a měl stín… Dunia je sice hezky optimalizovaný a rychlý engine, který umí krásně vykreslovat přírodu a vlivy počasí, ale hodí se akorát pro potřeby této hry, protože s dohledností to moc slavné není, otřesná AI nepřátel je něco neuvěřitelného a aby toho ještě nebylo málo, při větším množství savů můžete čekat na refresh uložených pozic nekonečných 20 sekund !

Jo a ještě jedna věc – pokud někoho srazíte na zem a z posledních sil se zvedá zpátky na nohy, můžete do něj vypálit třeba celý zásobník a přesto se ještě zvedne…

Při první příležitosti hru prodávám…

One thought on “Dohrál jsem Far Cry 2”

  1. Také jsem byl hrou nadšen. Nadšení trvalo asi jen nějaké první 3 hodiny hraní. Pak jsem hrál je asi hodinu a půl a hru jsem zavrhl.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..