17. listopadu pojďme znovu do ulic

S odvážným a chválihodným plánem přišla před několika dny iniciativa Ne Základnám (nezakladnam.cz).

Poprvé jsem na tuto výzvu narazil zhruba před týdnem na Czech Free Pressu a cítím, že už přišel ten správný čas, kdy je potřeba tuto informaci šířit dál.

Demonstrace 17. listopadu 2008, Praha, Národní třída, 17:00

Vážení spoluobčané,

před devatenácti lety mnozí z nás uvěřili, že naši zástupci v Parlamentu už nebudou moci činit závažná rozhodnutí proti vůli většiny občanů.

Jak je to dnes? Co je to za demokracii ve státě, kde vláda může proti vůli většiny občanů prosazovat otázky celospolečenského významu jen za pomoci dvou, tří přeběhlých poslanců opozice? Co s vládou, která v otázce bezpečnosti státu jde proti názoru sedmdesáti procent obyvatel a chlubí se ještě údajnou odvahou, že se „neschovává“ za názory vlastních občanů!?

Náš vzkaz poslancům a senátorům pro nadcházející hlasování o smlouvách k radaru zní jasně!

Vážení poslanci a senátoři, nejste naši poručníci, ale zástupci. Jako takoví nemáte naše svolení schválit cizí vojenskou základnu na území České republiky.

Jakým právem nám upíráte většinou občanů požadované referendum?

Nezůstávejme již nadále neteční! Ještě je čas odmítnout aroganci současné moci. Ještě je čas zastavit rozšíření systému protiraketové “obrany“ USA na naše území. Nečekejme na jeden, dva, tři koupené hlasy, které ukáží více než dvěma třetinám národa zdvižený prostředníček na desetiletí dopředu!

POJĎME ZNOVU DO ULIC!

Vážení spoluobčané,

přijďte s námi držet stráž u památníku demokracie v Praze na Národní třídě, 17. listopadu od 8:00 do 18:00. Jde o další zkoušku demokracie v naší zemi.

Samotná demonstrace začíná na Národní třídě, na rohu ulice na Perštýně, v 17:00.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..