It Began in Africa

Schválně kolika lidem se při přečtení nadpisu vybaví stejnojmený song od Chemical Brothers?

Mně se v souvislosti s Afrikou vždy vybaví tahle magická věta.

A proč tu píšu zrovna o Africe? Protože v Africe se bude odehrávat děj Far Cry 2.

To jsem měl před několika měsíci takovou nákupní horečku a objednával jak pomatený skoro vše, co mi přišlo pod myš :)

No samozřejmě, že jsem kdesi narazil i na Far Cry 2 od UBISOFTu za celkem příjemnou cenu a protože 3D střílečky jsou moje krevní skupina, neváhal jsem moc dlouho a tenhle titul už byl hned v mém nákupním košíku, aniž bych tehdy věděl nějaké podrobnéjší informace o této hře. Jenom jsem tak nějak podvědomě věděl, že to bude pecka a tak jsem chtěl taky patřit mezi budoucí majitele tohoto titulu..

Až potom, co jsem odeslal objednávku, jsem začal shánět informace o této hře.Takže jak už js uvedlo na začátku. hra se bude odehrávat v Africe, kde se hlavní hrdina objeví uprostřed dvou znepřátelených táborů místních obyvatel (APR – Aliance for Popular Resistance a UFLL – United Front for Liberation and Labour) , které spolu vedou války kvůli diamantům. Cílem hry bude zabít herní postavu Šakala („The Jackal“), který je zodpovědný za celou situaci, protože dodává zbraně pro obě znepřátelené frakce.

Protože hráč disponujete dovednostmi, které obě válčící skupiny potřebují, snaží se hlavního hrdinu obě strany získat pro sebe. Jelikož je ale nemocen (malárie), potřebuje léky a ty mají jen civilní obyvatelé, přesněji tajná skupina lékařů a knězů, kteří mu ho ale nedají zadarmo a budou chtít nějakou tu službičku.

Děj hry bude závislý na hráčově počínání ve virtuálním světě. Tedy budou se budouvat přátelské vztahy s postavami, které mohou hráčovi přijít na pomoc vždy, když to bude nejvíce potřebovat. Podle toho, jakým způsobem bude hráč jednotlivé mise plnit, se bude ovlivňovat chování nejen nepřátel, ale i civilního obyvatelstva.

Ve hře bude k dipozici více než 50 kilometrů čtverečních africké krajiny. Hra nebude rozdělena na jednotlivé levely. Pouze na počátku hry bude přístupná pouze polovina z celkové plochy, která se zpřístupní po splnění 12 mise.

Ve hře bude reálný časový průběh. tzn střídání dne a noci, který bude mít vliv na konkrétní situaci a postavy

Graficky bude vyvedena stejně výborně jako např Crysis a nemá mít takové krvavé nároky na hardware. Minumální požadavky jsou CPU: Pentium 4 3.2 Ghz, Pentium D 2.66 Ghz, AMD Athlon 64 3500+ nebo lepší, Grafická karta: NVidia 6800 or ATI X1650 nebo lepší – Shader Model 3 podmínkou 256 Mb paměti grafické karty, RAM: 1GB

Far Cry 2 bude poháněn DUNIA enginem, který zvládá HDR osvětlení, střídání dne i noci, zničitelné prostředí (něco jako CryEngine2), bude věrně napodobovat vliv počasí – vítr a jeho síla, který bude rozfoukávat oheň (jedna z předností této hry, povinnost každého pyromana), slíbená je také vylepšená AI…

Ve hře bude samozřejmostí několik vozidel a 34 druhů zbraní, které stejně tak jako ve skutečnosti budete muset udržovat, jinak začnou rezavět. Součástí hry má být i editor multiplayerových map, možnost vybrat si charakter hráče (jaké zbraně bude používat) a autooperace – tedy hráč si bude vyoperovávat schytané střely, zastavovat krvácení, nahazovat vykloubené rameno, zavazovat obvaz, hasit hořící oděv atd… Takových animací samouzdravování má být přes 60.

Je toho mnohem více a v singleplayeru by to všechno mělo vystačit na 40 hodin hraní(!) Nemám zrovna moc času na hraní her, ale prostě se teď na nějaký čas budou muset některé věci odložit…

Hra bude vydána i s českým dabingem pro platformy PC, PlayStation-3 a XBox-360 již za 10 dní!


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..