GTA4 patch 1.0.2.0

Tento víkend jsem se rozhodl pro zilegalizování legálního softwaru :)

Začalo to hledáním. Našel jsem funkční crack na Crysis, Bioshock (nemám zatím odzkoušeno) a nakonec jsem si stáhnul i crack na GTA IV od Razor 1911 abych si cracknul svoji originální verzi :)

Proč?

Patří to k dobrému zvyku u většiny her s otravnou ochranou hraní s diskem v mechanice. Když někam táhnu notebook, tak abych s tim ještě nemusel tahat hromadu dvd, kdybych měl třeba dlouhou chvíli a chtěl si někde na cestě něco zapařit :)

Nejdříve pochopitelně zálohuji originální LaunchGTAIV.exe a GTAIV.exe pro všechny případy a spouštím crack.

Vše proběhlo hladce a trochu se mi přitíží na duši. Ne tím, že jsem vědomě během okamžiku znásilnil bezpečnostní ochranu, do které vývojáří investovali obrovské sumy peněz, ale tím, že mi v registrech a v systému přibylo další zpomalující cosi, které bude akorát brzdit systém a užírat systémové prostředky. To vem ale čert, ze zvědavosti zkouším spustit hru nejprve schválně bez Rockstar Social Clubu. Objeví se dialog pro odeslání chybové hlášky Microsoftu o havárii SecuRomu a dál nic. Zkouším tedy nastartovat Rockstar Social Club a spustit hru odsud. Opět to chce odeslat společnosti Microsoft hlášení o chybě SecuRom. Tentokrát se setkávám s vůbec moji první chybovou hláškou u této hry.

Chyba WS10 mi trochu hnula se svědomím a nachvíli jsem se zamyslel nad tím, proč jsem se jen vydal na dráhu softwarového zločince… Hledáním na internetu zjišťuji nemilou skutečnost, že chybová hláška WS10 je celkem fatální a pročítám příspěvky od uživatelů, kteří kvůli ní neúspěšně přeinstalovávali hru.

Mimo jiné zavítám i na gtaplanet.cz, kde zjišťuji novinku o právě vydaném druhém patchi pro GTA 4.
Zaraduji se, stahuji a přesto ani nedoufám, že to bude ok.

Stačila chvilka na stažení a instalaci opravného balíčku. Aniž bych za celou dobu jedinkrát restartoval počítač, zkoušim spustit GTA IV a podívejme se ono to funguje :)

Hned registruji, že patch odstranil nesmyslný fps lock, který nedovoloval aby hra běžela na více než 60 snímcích /s.
Nevím jestli to má na svědomí patch nebo crack, ale moje nastavení z minula je pryč a rozlišení je na 1280×800 a patch přidal do menu pár nových hejblátek a všechno je na high hodnotách (první obrázek) :)

Loadovací obrazovky mají přes tisíc fps a celkově mi připadá, že se doba nahrávání o trochu zkrátila a to se mi začíná líbit. Zkouším nahrát hru. V interiéru to běží 19 fps a na ulici 14. Tak tohle fakt ne. Vracím se do menu a zkouším s tim něco udělat, v první řadě asi snížení rozlišení na mých klasických 800×600. Protože přibylo nastavování kvality odrazů, vody a stínů, nabízí se větší možnost experimentování a ladění výkonu.

Chvilku si stim hraju, zapínám, vypínám, porovnávám a nakonec zjišťuji, žese tak moc nezměnilo a že pro tak nízké rozlišení nemá například položka Render Quality téměř vůbec žádný vliv na obraz (jen se přeskupí pár pixelů někde v dálce) a dá se na tom nahnat 3-5 snímků k dobru. Stejně tak je to s vodou, kdy odraz slunce od moře vypadá nejlépe na nejnižší hodnotu, ale zase světla budov v noci vypadají hnusně… Stále tu chybí antialiasing, místo toho tu je nově možnost definition, která obraz „upraví“ asi tak, jako kdybych si sundal brýle :/

Nakonec se dopracuji ke všemu na medium (poslední obrázek) aby mi to běželo těch průměrných 22 fps a ukončuji hru, protože mi na pozadí stále běží několik firefoxů a dalších blbinek. Po spuštění hry bez ostatních aplikací v paměti to běží okolo 25 fps.

Spokojenost :)

Omlouvám se za bmp obrázky přímo z frapsu a bez náhledů, ale tak nějak to prostě vyšlo…


3 thoughts on “GTA4 patch 1.0.2.0”

  1. Nazdar,
    když jsem tam dal patch tak mě nešlo v internetových kavárnách atd. jít na internet
    nevíte co s tím ?? :-(

  2. no tak jsem to taky zkoušel a takymi to nejde… údajně nepujde ani umýt auto v myčce. takže buďto odinstalovat patch, nebo přeinstalovat celou hru a neboi počkat na další patch, který to snad spraví…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..