Google Adwords kupón na 1000Kč

Samotný velký strýček Google si na mě vzpoměl a tento týden mi poštou přišel kupón na 1000Kč do reklamního systému Google Adwords.

Google ve mně jistě vycítil potenciál, protože využívám mnoho jeho služeb, ale Adwords ještě ne. Prakticky ještě nikdy nebyla nutnost po Adwords sáhnout, protože se mi zatím vždy podařilo požadované stránky zoptimalizovat tak, aby se dostaly na pěkné pozice ve výsledcích vyhledávání (ťuk ťuk na dřevo:) Samozřejmě že toho využívám i opačně a některé weby (konkrétně třeba něco málo z tohoto blogu) jsou udělány tak, aby se na prvních místech (alespoň na první stránce) nezobrazovaly, ačkoli tam byly zprvopočátku směřovány.

Netvrdím, že bych se dokázal dostat na první pozice u libovolného výrazu kdy si vzpomenu, ale chci se vyhnout tomu takzvanému střetu zájmů. Tedy existují jiní lidé a jiné projekty, které jsou přednější a já se raději se svým blogískem uklidím na druhou nebo třetí stránku a budu usilovat právě o posílení pozic potřebnějších, které mám mj. také na svědomí. A navíc to taky není někdy vůbec jednoduché, takže jsem rád za každé využití možností blogu i prostředků na konkrétním optimalizovaném webu…

Ale zpět ke kupónu, jehož hodnota se na konci února sníží na 750Kč a v březnu úplně vyprší.
Nenechám ho expirovat, ani ho nebudu prodávat na aukru (jak to někteří dělají), využiji ho naplno. Sice já sám nemám žádný projekt, který by tak nutně potřeboval podpořit PPC reklamou, ale využití najde. Chvíli jsem přemýšlel komu udělám radost, protože možností kam vrazit 1000,- do reklamy by bylo hned několik, ale během pondělního oběda bylo prakticky jasno. Ačkoli se nejdená o e-shop a tudíž nebudu moci efektivně sledovat účinnost kampaní a porovnávat konverze, ale ten web a ty lidé kolem něj si to zaslouží za to, co pro mě dělají ;)

4 thoughts on “Google Adwords kupón na 1000Kč”

  1. Ještěs moh prozradit, komu hodláš vytvořit tu kampaň. Jinak AdWords je dle mého ideální reklamní systém.

  2. To jsem neuvedl schválně;) Možná že na ní někdy narazíš v reklamní jednotce v pravo na tomto blogu ;)

  3. Popravdě si mě teď drobet zmát. Pokuďs dostal kupón na 1000 Kč, tak je můžeš využít tím že stvoříš kampaň pro vyhledávací, nebo obsahovou síť. Nebo obojí. Pokuď pro vyhledávací, tak se reklamy budou zobrazovat na google na pravé straně, podle vyhledávaných klíčových slov. A pokuď pro obsahovou síť tak se budou zobrazovat na stránkách podle shody textu na stránkách s reklamním textem …. tuším teda. S obsahovou sítí jsem nikdy nepracoval, takže si nejsem jistý …. ani při školení mě to nějak nezajímalo. V tom případě by se zde ta reklama oběvila pouze v případě, že by strejček google vyhodnotil některé z tvých článků jako související s daným reklamním textem. A až tak bych se teda na strejčka nespoléhal, že v záplavě reklamních textů vybere zrovna ten tvůj (ikdyž předpokládám, že se bude jednat o relativně specifický obor).

  4. Hlavně pozor na řadu detailů, viz článek na mém blogu. Doporučuji zvolit zpětnou platbu. A pokud budete využívat AdWords, stáváte se pak plátci DPH.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..