Laser Beretta #2
Rozbila se. První verzi laserové pistolky jsem dost často vozil s sebou v batohu a několikrát i docela dobře posloužila. Naposledy, když jsem se stavoval za kamarádem v práci a zrovna se tam snažil narovnat šestitunový kus plechu na pás. Chvíli jsem se na něj díval, jak se stím morduje a snaží se vyrovnat plech podle řezačky přejížděním tam a zpět, tak jsem mu tam položil pistolku a podle řezačky namířil paprsek podle kterého si pak už jenom srovnal plech a bylo to raz dva.

Když si plech srovnal jak potřeboval, strčil jsem pistolku do kapsy a později mi vypadla při nasedání na kolo a urazila se hlaveň. On ten plast byl sám o sobě hrozně křehoučký a ani jsem nečekal, že mi vydrží tak dlouho…

Minulý týden jsem cestou z pošty zabloudil do hračkářství a jakože pro syna sháním nějakou pistolku :) Beretta hodně podobná té, co se mi rozbila, akorát v měřítku 1:1 byla přesně to, co jsem potřeboval. Opět na kuličky, opět z křehoučkého plastu, jenomže měla trochu silnější stěny, takže jsem se tentokrát při vnitřní úpravě skoro vůbec neproštípal skrz. Ani nebylo potřeba odlamovat distanční sloupky, protože box na baterie se krásně vešel po mírné úpravě a zahlazení drážek pro kuličky a pak už jenom stačilo ve spoušti vypilovat otvor pro vypínač.

Potom už zbývalo přepájet drátky (konečně mám pořádnou páječku, se kterou se dá normálně pájet), narovnat to všechno do vnitřku, slepit a vyztužit silikonem a trochu dbát nato, aby paprsek směřoval z hlavně rovně. Protože vnitřek neprošel tak drastickou úpravou jako předešlý model, pistolka drží pokupě i bez šroubků (z první mi zbyl jenom jeden šroubek-tak ho mám jako náhradní zavrtaný v silikonu) a není proto potřeba, aby ji hyzdily gumičky.

I přes horký letní den a sluneční svit bylo možné spatřit na protější budově zelenou tečku. 30mW laserový modul je porád dostatečně výkoný kanón i za denního světla, přesto bych si už přál, aby byla zima a dlouhé noci :)

laser beretta toy
Opravdu to je neškodná dětská hračka

laser beretta toy
Velmi jednoduché zapojení

laser beretta toy
Zespodu je konzole pro připevnění dalšího laserového nesmyslu, ale o tom třeba zase někdy jindy :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..