Škatulata hejbejte se

A zase je všechno jinak.
Na začátku roku jsem provedl drobnou úpravu sledovaných RSS zdrojů a uběhlo 7 měsíců a opět téměř nezůstal kámen na kameni (a taky mi ho aktualizace na poslední WP nehezky rozhodila).
Nečinné zdroje (tedy ty, ze kterých nevypadne jediný článek alespoň za 2 měsíce) tentokrát nepřesouvám do složky Dead, ale rovnou mažu. Někteří autoři přeběhli jinam, na jiné domény, názvy nebo služby (někteří to stihli za tu dobu i několikrát a často o tom na původním blogu nenapsali ani písmenko), někteří si ze svých blogů udělali portfolio a veškerý obsah znepřístupnili (tudíž i zrušili RSS), někteří svůj virtuální píseček už několik měsíců předělávají atd. Protože po tomto posledním updatu se seznam dost zeštíhlil, nezapomněl jsem na některé nové a originální objevy, které pečlivě záložkuji, jsem za ně rád a tímto způsobem jim dávám vědět, že mají (alespoň jednoho) čtenáře, což je určitě dobrá motivace pro další psaní.

Musel jsem pod tím dlouhým seznamem zrušit komentáře, protože se právě tahle stránka potýkala s největším náporem komentářových spamů. Poslední dobou se takřka každý den někdo snažil (v azbuce) přidat odkaz na svůj web. Je to opravdu velmi zvláštní, občas jsem přemýšlel, co si takový spammer (mezi hromadou robotů se našli i skuteční lidé) slibuje od odkazu na stránce s desítkami dalších. Nechtěl jsem se tím nějak zatěžovat, každopádně je to docela dobrý „lapač smetí“, takže pokud se tu kdekoli jinde rozmůže ve větší míře spam, obnovím pod seznamem komentování a ten bordel se pak bude zase koncentrovat tam a já potom jednou za čas promažu komenty čekající na schválení :)

Prosím všechny stávající pisálky, kteří se v seznamu najdou: snažte se svoje blogy nepřesouvat, nepřejmenovávat ani v tichosti nerušit. A když už to musí být, udělejte všechno proto, aby vaši čtenáři měli co nejméně práce si vás znova najít a sledovat. Tzn. když přesouvám blog, tak alespoň něco kváknu v posledním příspěvku a ne že si hned založím nový blog s novým feedem a čtenář, který odebírá ještě ten starý si říká „proč už dlouho nebyla žádná novinka?“ nebo „proč se tenhle feed nedaří aktualizovat?“
Je strašně jednoduché vyvěsit nápis Přestěhoval/a jsem se na novou adresu, zazáložkujte si ji a tuhle smažte. Naučte se používat redirecty, přesměrování a takové postupy, kterých si vaši čtenáři třeba ani nemusí všimnout, ale přesto vám zůstanou věrni. Těch několik minut práce přece není tak strašných, než abyste odradili svoje čtenáře, když po nich budete chtít, aby udělali něco, co jste měli udělat vy…

2 thoughts on “Škatulata hejbejte se”

  1. Během osmi měsíců jsem vyházel všechen bordel ze své RSS čtečky a zůstaly tam pouze blogy se silnými kořeny. Také jsem začal sledovat nové, mně dosud neznámé autory. Seznam blogů zveřejním, až nebudu mít o čem psát. :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..