TeamViewer -vzdálená správa pro BFU

TeamViewer 5 je jednoduchý ale šikovný program pro snadnou vzdálenou podporu sdílení plochy, přenos souborů, virtuální privátní síť zdarma. Bezpečná pomoc na dálku z jakéhokoli počítače přes vzdálenou plochu

Komu z vás se někdy stalo, že po vás chtěl kamarád pomoc s něčím na počítači? Že něco nejde, že tomu nerozumí a neví jak se to dělá? Museli jste vážit cestu v lepším případě přes celé město, abyste odškrtli jedno zatržítko?
Teamviewer na iPhoneMám s tím docela bohaté zkušenosti a radost mi udělala velmi jednoduchá, ale naprosto blbuvzdorná a fungující aplikace pro vzdálenou plochu TeamViewer.
Team Viewer se ve své poslední verzi 5 společně s Win, Mac a Linux kamarádí i s iPhone. Nemám ale vyzkoušeno, takže prosím majitele jablečné cihličky ať zanechají koment o funkčnosti a hlavně o vzhledu, protože i na notebooku s 1280×800 vypadá okno s FullHD obrazovkou stále obstojně (režim zobrazení se dá samozřejmě také nastavit).

V podstatě je to dokonalá kontrola nad celým počítačem na dálku a pokud máte senzibilnější firewall (ani nemusí být v módu paranoic), tak se mu to nemusí líbit, protože TeamView znásilní strašnou spoustu registrů. Navíc se nemusí instalovat, existuje instantní verze pro USB klíčenky, ale samozřejmě k dispozici je i ten instalátor o několika málo MB, který vám pak umožní úplnou kontrolu nad počítačem.
Pochopitelně lze nastavit jakou moc nad svým počítačem dáte kamarádovi třeba na druhém konci světa. Na výběr je mód Prezentace, VPN nebo Vzdálená podpora s bohatým přizpůsobením. Pro propojení s jiným počítačem není potřeba mít veřejnou IP a samotné spojení probíhá přes 256bit AES šifrování a to vzbuzuje větší důvěru, než třeba takový facebook. Vše je v jednoduché a ve Windows počeštěné konzoli, která vám zobrazí jednoduchou a přehlednou nabídku se širokými možnostmi nastavení. TeamViewr neslouží jenom jako klient vzdálené plochy, můžete ho použít k přenosu souborů, vytvořit VPN (Virtuální Privátní Síť – funguje podobně jako Hamachi) a také umožní komunikaci s druhou stranou přes mikrofon nebo webkameru, takže tu máme vynikající řešení i pro ty, kterým se nezamlouvá Skype ;)

Teamviewer na iPhoneNa tom všem je ale nejlepší to, že se opět potvrzuje pravidlo které praví, že nejlepší věci bývají zadarmo, protože TeamViewer je pro osobní použití zcela zdarma a pokud se vám zalíbí natolik, že ho prostě musíte mít, tak si ho můžete za nevelký poplatek koupit. Ne pronajmout na určitou dobu, ale koupit a získat možnost si samotného klienta povýšit na verzi Pro a přidáte si logo nebo název vlastní firmy a několik dalších výhod.

A jak by řekl ten chlápek, kterého jsem jednou časně ráno v deliriu zahlédl v televizi nabízet nějakou pastu (která je na trhu světovou novinkou a sám ji prý používá už 15 let): „Není to báječné? Je to báječné a proto neváhejte a vytočte číslo, které vidíte na obrazovce“
V případě TeamViewer opravdu stačí zadat to číslo na obrazovce společně s heslem a jsme ve spojení.

A pokud jste dočetli až sem a stejně nedokážete vykopírovat nebo opsat ty čísla, tak už po mě nic nechtějte, opravdu vám nedokážu více pomoci…6 thoughts on “TeamViewer -vzdálená správa pro BFU”

  1. Doteď pro tyhle účely používám Skype a Sdílení obrazovky, tohle vypadá ovšem dobře, určitě někdy vyzkouším. Díky.

  2. Mohu potvrdit, že vše funguje jak má. Se svou jednoduchostí ideální pro občasné používání k ovládání počítače z postele :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..