The Union: The Business Behind Getting High (CZ titulky)

Dnes si povíme něco o tom, proč je marihuana zakázaná, velmi nebezpečná droga a její držení a užívání by mělo být trestáno minimálně doživotím nebo elektrickým křeslem…

Užívání marihuany má několik průvodních jevů:
Agresivita, nevypočitatelnost, ztráta sebekontroly, utlumení smyslů, poruchy vnímání, těžká kocovina, nechutenství, zvýšené riziko vzniku rakoviny plic, zhoršení projevů některých nemocí a vznik nových. Marihuana je silně návyková droga, první krok k užívání silnějších, způsobuje rozvraty ve společnosti a je příčinou rostoucí kriminality i úmrtnosti.

Nebo je to naopak?

Ačkoli neexistuje žádný důkaz, že výše popsané symptomy by alespoň jednou způsobila marihuana, propaganda démonizující konopí vás o tom má přesvědčit a dokonce vás má utvrdit v tom, že jde o tu nejhorší a nejnebezpečnější drogu na této planetě a její uživatelé jsou „smažky“!

Skutečnost je taková, že marihuaně vděčíme za takřka veškeré vynálezy, nápady, architektonická i umělecká díla, která nás všude obklopují. Marihuanu kouří jak obyčejní lidé, tak i významné osobnosti. Od nezaměstnaných až po špičkové manažery nadnárodních společností. Dokonce i já sám jsem se už několikrát sekal s pořádně zhulenými policajty :) Marihuana zachránila mnoho lidských životů a milionům lidí pomáhá od utrpení a vážných nemocí.
Pouze zákony a zájmy některých společností se vymykají zdravému rozumu.

Tento snímek sice nepatří mezi nejnovější, ale je stále aktuální a protože v kategorii Mustwatch už dlouho nic nového nepřibylo, doporučuji tento dokument ke shlédnutí. Dozvíte se v něm, čeho jsou někteří lidé i zákonodárci schopni kvůli zázračné rostlině, která lidstvu slouží už od samého počátku existence.

(idnes:OBRAZEM: Mexičani bez milosti spálili gigantickou plantáž marihuany)

Nedávno jsem si na twitteru povzdechl, že by v příštím Minecraft updatu mohli přidat konopí. Dokážete si vůbec představit, co všechno by se z toho dalo vycraftit :)


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..