Zahraju si vůbec GTA IV?

Zpočátku to vypadalo, jako výborná hra a dost jsem se na ni těšil.

Pár dní po vydání a následné vlně problémů od instalace až po samotné hraní a vysokou hw náročnost začínám mít trochu obavy…
Hra by mi měla přijít v pondělí a to mi dopřává dost času se připravit na případné možné problémy a samozřejmě jsem se na ně vybavil postahováním potřebných věciček

Vysoká HW náročnost je hlavní téma těchto dní a je to něco jako před rokem u Crysis, jenomže v tomto případě hra nežere tolika GPU výkonu (ani se není čemu divit při prohlížení různých screenů), ale musí počítat rozsáhlý a živý svět, takže procesory dostanou pěkně pokouřit.
Pokud hru rozjedu alespoň na mimimum/medium detailů se slušným framerate, budu spokojen.

Vývojáři usilovně pracují na nápravě optimalizace a opravě mnohých bugů a hráči se jen modlí, aby ten opravný patch měli co nejdříve. Najdou se sice někteří uživatelé, kteří s instalací a zprovozněním hry neměli žádné problémy (stačí si přečíst přiložený návod), ale i tak je většina těch, kterým hra vyplivuje chybové hlášky nebo nejde vůbec spustit.

Doufám, že budu patřit mezi tu hrstku šťastlivců, kterým to šlo všechno hladce na poprvé…

Kdyby marketing netlačil na R*, aby hru vydali ještě před vánocemi, mohla to být parádní hra roku 2009. Takhle hodně hráčů vyjadřuje své zklamání a rozčarování nad zbytečně složitou a dlouhou instalací, špatnou optimalizací a mnoho bugů…

A brzo se dočkáme Mafia II. Ani si raději nechi představit, co za železo bude chtít…
No holt musím se smířit s tím, že můj herní notebook pomalu přestává stačit na současné hry. Slibované doporučované systémové požadavky před vydáním hry, mě trochu ujistili v tom, že já je se svoji konfigurací, až na to čtyřjádro, splňuji (mobilní odlehčenou verzí, ale i tak) a po vydání hry se ukázalo, že taková konfigurace sotva stačí na minimální požadavky..

Vývojáři prostě vyvíjejí hry pro příští generaci počítačů a tato hra je toho důkazem…

Takže někdy za pár let… Jestli tedy nějaké někdy vůbec bude..

Už dlouho si pohrávám s myšlenkou, že bych si dal třeba každý měsíc pár tisícovek stranou a postavil si a vytunil si svůj vlastní nadupaný komp s vodním chlazením, teď mám už i motivaci :)

One thought on “Zahraju si vůbec GTA IV?”

  1. Co se týče Mafie II., tak tam bych se tolik nestrachoval, první díl byl docela dobře optimalizovanej (osobně jsem ho rozchodil i na 16MB grafce), a v IS (resp. 2K nebo jak se to teď jmenuje) by byli proti sobě kdyby měla hra nároky jako třeba právě GTA IV.

    Ale nároky GTA IV jsou fakt děsivý, „optimalizačnímu oddělení“ by měli odebrat prémie:)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..