Česká pirátská strana si vás získá

Jako reakce na velmi prazvláštní soudní procesy v zahraničí a neuvěřitelně dementní názory některých hlavounů vznikají v mnoha státech nové politické strany a hnutí. čps

Po vzoru švédské Piratpartiet, vznikla i u nás Česká pirátská strana, která má mnoho ušlechtilých cílů a závazků. Politická strana 21.století svojí sílící veřejnou oblibou dává jasně najevo, že staré a zkostnatělé principy, nařízení a zákony, které se snaží prosazovat a udržovat počítačově negramotní páprdové, nejsou v současné společnosti akceptovány a že je potřeba inovovat a aktualizovat některá opatření, které ty bastardi zavádějí.

Jistě, internet jako médium mnohým možná přerůstá přes hlavu a určitě se shodneme na tom, že i tady by měly existovat určitá pravidla a tzv morální kodexy, kterými by se měl řídit každý uživatel celosvětové informační sítě. Pod záminkou boje proti pedofilům a pirátům se na nás valí jedno omezení za druhým a naše soukromí a práva jsou stále více oklešťovány ve jménu bezpečnosti a mravnosti.
Jednoduše řečeno, ty starý páprdové si dělají co chtějí a schvalují takové zákony, které mají přínos a výhody akorát pro ně samotné a obyčejného uživatele jen omezují, obtěžují a okrádají. Zrušení ministerstva informatiky v roce 2007 bylo jasným důkazem toho, že naši zákonodárci nemají absolutně potuchy o tom, že v informačních technologiích je budoucnost a nelze tento fakt jednoduše přehlížet nebo ignorovat. Možná ze strachu z něčeho nového a (jim) neznámého, provedly ty idioti různé škrty a novely, které výrazně omezují a komplikují život nebo podnikání mnoha lidem. Tak je to ale se vším: čemu nerozumíme (nebo nechceme rozumět) nebo nechápeme, to se zruší nebo omezí a hotovo, mohlo by to poškodit naše vlastní zájmy, nebo zájmy našich vlivných lobbystů a sponzorů. Viz třeba legalizace marihuany a podobně…cenzura

A najednou se tu objeví nová politická strana, která slibuje, že tohle všechno dá do pořádku. Předně si je potřeba uvědomit, že politika jsou lži, špína, hnus, podvody, korupce, vydírání a vraždy. Do politiky vstupuje úplně nová strana s andělsky čistým štítem a ušlechtilými zájmy a myslí si, že všechno obrátí vzhůru nohama a odteď se bude hrát fair play. Co si budem povídat, někdo ten hnůj musí vykydat, ale jsou tohle ti správní lidé?
Jak se vůbec veřejnost postaví k tomu, že teď budou mít svůj podíl na tom všem zcela neznámí lidé a neokoukané tváře? Ovčané jsou přeci zvyklí na svoje známé kašpary z televize, k těm mají důvěru a bezmezně jim věří. Na odporného zamračeného tlouštíka s bradavicí si už všichni zvykli, někdo ho vídá rád, někdo jiný zase nerad, ale už několik let nám ho večer co večer servírují v televizním zpravodajství a tak nějak ho většina stáda přijala jako samozřejmost a někteří slabomyslní jedinci mu dokonce dají svůj hlas ve volbách. Jak přijmou Českou pirátskou stranu, kterou reprezentují dosud zcela neznámé osoby? Tohle není Kocáb se svojí Lejlou, o svou důvěru budou muset vést nelítostný boj.

Nová politická strana vstoupí do prohnilého, špinavého a zkorumpovaného systému a bude chtít dělat změny. Myslíte, že zabředne do toho všeho až po krk, nebo se neušpiní a bude dobře dělat svoji práci a nezklame své voliče? A myslíte, že ty známé xichty z televizní obrazovky si tohle nechají líbit? Roky u koryta, beztestně škodí, lžou a kradou a najednou se tu objeví nějaký Kamil Horký předseda nějaké nové politické straničky a bude jim tohle všechno odpírat, nebo alespoň nařizovat a poukazovat tohle jste udělali špatně, k tomuhle máme výhrady, chceme změny?

Nebuďte naivní. Ikdyž sliby zní kdovíjak krásně, je tu přeci stále zaběhnutý proradný systém a svinská mašinérie, která semele každého neposlušného človíčka, který jde proti proudu a jakkoli se neslučuje se zájmy strany.

Ochrana soukromí, svoboda získávání informací, svoboda slova a vyjadřování, nezávislost soudů a státních zastupitelství na státu, transparentní výběrová řízení ve veřejném sektoru, boj proti zneužívání zákonů k omezování svobody, boj proti cenzuře, násilí, rasismu, strachu, nejistotě a pochybám ve společnosti a proti potlačování lidských práv.

To je stručný výčet programových cílů České pirátské strany. No není to krásné? Zní to jako populismus, ale kdyby to vyšlo, měli bysme se všichni mnohem lépe. Taky půjdete dát svůj hlas pro tyto sliby? Je tu vysoká pravděpodobnost, že právě ten váš hlas bude znásilněn, ukraden a překroucen pro osobní potřeby a zájmy úplně někoho jiného, než komu jste věřili a že se všechny tyhle sliby ve finále obrátí proti vám! Úspěch vůbec bude, když se situace a stav našich svobod a práv zachová alespoň v takové podobě, jak to máme dnes.

Jinou možnost ale nemáme a nic jiného nám ani nezbývá. Na defenestraci mají ve sněmovně příliš nízko okna a tak hlas ve volbách je jediný možný způsob (sic dost chatrný a netransparentní), jak bojovat proti zločincům a mafiánům, které si ze svých daní vydržujeme!

I já půjdu na podzim dát svůj hlas a budu doufat, že si můj hlas nekoupí nebo nevynutí někdo, kdo má páky na podplácení, zastrašování nebo vyhrožování lidem, kteří mají čestné úmysly….

6 thoughts on “Česká pirátská strana si vás získá”

 1. No, nevím, kdo volí tyto menší strany, které se stejně nedostanou do parlamentu, má sice ušlechtilý záměr, ale tím pádem ukradne hlasy velkým stranám, které se tam dostanou. A nebude je krást ČSSD ani komančům…ale připojuji se k výzvě, kdo můžete, běžte volit, nechceme tu socialismus.

 2. Nebojím se toho, že by se tahle strana nedostala do parlamentu a tedy že by se hlas pro neúspěšnou stranu rozmělnil mezi zloděje a lháře, již pár dní po svém vzniku měla hodně příznivců a její obliba stále sílí…
  dnes vyšel na Britských listech zajímavý článek http://www.blisty.cz/2009/7/24/art48115.html

 3. Souhlasím s tím, že politika je chlív strašlivej a špičky v naší zemi jsou zloději, veksláci a absolutně bezcharakterní šmejdi, tedy přesně pravý opak toho jak by to mělo být.

  Pravdou je, že kdyby dal této straně hlas každý počítačově gramotný člověk nebo člověk s mozkem v hlavě tak „starý struktury“ odstrouhají.

  Další otázkou je, co se stane s těma klukama s ideály, pokud je mašinérie čirou náhodou nerozemele? Nestanou se jen jinou mašinérií? Viděl jsem dost příkladů, kdy se z normálního člověka stal dobytek jen proto, že k tomu dostal možnost.

  Pamatuju si konec komunismu, osobně jsem se hrozně těšil na změnu k lepšímu, spravedlnost, svobodu, ale tak nějak mám pocit, že zemi vede pořád ta samá svoloč, jen mluví trošičku jinak, ale o to víc lže a krade.
  To kdo tomu tady velí je tak absurdní, že se tomu nechce věřit. Stačí ale zapnout telku a člověka vyvedou z omylu. Platim si kriminálníky s imunitou, ale je pravda, mám možnost výběru. Když mne muj kriminálník začne štvát, můžu si zvolit dalšího a ten ho za nějakej čas přeroste….

  Chtělo by to udělat tlustou čáru, umístit sebranku kam patří a nastavit jednoduchý pravidla a vynutit si dodržování. Dokud té naší sebrance někdo nevysvětlí, že je tu pro nás a ne my pro ně, nebude to nic moc…..naopak….spousta příkladů každý den o tom co všechno může naší sebrance projít je jen motivuje.

 4. No já myslím, že jsme tady zase po dlouhé době svědky něčeho, co se povede. Jen je problém s tím pesimismem lidí… Nikdo tady už ničemu nevěří… Hlavně je třeba Piráty podpořit – pak nebudou mít 5 %, ale třeba 15% ! O to tu teď jde… když tak se zapojte do diskuse… Víc hlav, vic rozumu. http://www.ceskapiratskastrana.cz

 5. Jarys: aha já jsem asi napsal v tomto článku názor někoho jiného… tak za to se méně kapacitním návštěvníkům omlouvám :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..