To je nadělení

Včera večer a během noci napadalo bílé zlo a to s sebou přináší několik změn oproti zaběhnutým zvyklostem.

Tak předně jsem včera v noci poprvé za tuto zimu spal při zcela zavřeném okně. Venkovní teplota -7°C je ještě v pohodě a to mívám okno alespoň trochu pootevřené (vertikálně vyklopené), ale -9°C už je trochu zima, tak jsem ho zabouchnul. S uzavřeným a nevětraným pokojem přicházejí bláznivé sny.

První sen byl o futuristických novinách ze svítícího papíru. Na první pohled klasické papírové noviny s tištěným textem, ale nadpisy svítily červeně (i ve tmě) a fotografie byly pohyblivé. Co v těch novinách psali si už nepamatuju, ale pamatuju si, že jsem přehýbáním poškodil svítící reklamu v levém dolním rohu, kde byl žlutou a hnědou barvou vyobrazen jakýsi prehistorický velociped a ulámal jsem mu několik drátů, takže svítila jenom půlka reklamy :) Takové interaktivní a svítící noviny budou za pár let běžnou věcí, dnes jenom sen…

Z druhého snu si pamatuju akorát, jak loupu pomeranč a když jsem ho celý oloupal a rozpůlil, tak bylo ve středu propiskou napsáno AHOJ :)

Po třech hodinách spánku nastal čas vstávat a při otevírání zcela zavřeného okna mi bylo jasné, že dneska si na kole asi nevyšlápnu. Asi ten předchozí sen s polámaným kolem v novinách, nebo tři centimetry sněhu byly dostatečným varováním, ať jedu dneska autobusem a xvačině si vezmu pomeranč.

Čekala mě lopata, shrnovák a asi 4 tuny sněhu a to nejen před barákem… Dnes zařval jeden padesátikilový pytel soli a docela dobře jsem si zamr*al… teda alespoň boty od sněhu a soli, když už ne jinak:)

No a tím dnešní kratičký článeček končí. Se sněhem na mě padla i taková ta vánoční nálada, tak jsem vám chtěl popřát klidné, veselé a bílé Vánoce. Ale nepopřeju, protože ono to do týdne stejnak zase všechno roztaje a vánoční svátky budou hektické, namáhavé a vůbec nebudou radostné ani veselé…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..