Ujíždím si na FREEDOOMu

Už ani nevim kde jsem k tomu přišel, ale v neděli jsem se na tom pěkně zaseknul a bavilo mě to stejně jako tenkrát před mnoha lety.

O čem je řeč?

No přece o hře Freedoom což je svobodná verze legendárního Dooma.

Hra si v základním nastavení bere 4% CPU o paměťové náročnosti se snad ani nemá cenu zmiňovat. Každopádně lze si v menu nastavit různé OpenGL filtry, takže se i to zatížení procesoru dá pěkně vytáhnout, ovšem na grafice to příliš znát není.

Nejde ani tak o grafiku, ta je vesměs stejná jako v roce 1993, nejdůležitější je chytlavost, hratelnost a zábavnost, která se od původní verze vůbec nezměnila.

Freedoom je přeci jenom jiný. Počínaje novými mapami, jinak vyhlížejícími zbraněmi, až po nepřátele. Vůbec mi nevadí, že nepřátelé jsou 2D sprity a u některých je cedulka GRAPHIC NOT YET DONE (začátkem roku byla uvolněna nová verze, tam už to možná není, nemám odzkoušeno), stejně mě tato hra pohltila a připoutala k obrazovce jako za mlada :)

Nové mapy, hromada unikátních oblud, vyvážená obtížnost (těch lékárniček je tu zatraceně málo a obludy jsou pěkně dotěrné), zachovaná hratelnost. To je ve stručnosti hra, která je sic jednoduchá a z dnešního pohledu graficky zaostalá, ale v hratelnosti dostává na lopatky kteroukoli hru současnosti.

Hra je ve verzi i pro Windows (nemám odzkoušeno). Více informací na abclinuxu.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..