IE6 je nebezpečný prohlížeč

Je to skoro neuvěřitelné, ale stále je mezi námi dost lidí, kteří používají Internet Explorer 6. Kupříkladu ze všech návštěvníků tohoto blogu tu je téměř 5% podíl uživatelů IE6. Postupně to klesá, to je pravda, ale příliš pomalu.

Jistý díl viny na tom budou mít současné marketingové taháky, kdy v obchodech dávají skoro ke každému nákupu netbook, který bude nejčastěji pohánět doinstalovaný OS Windows XP s IE6 v základu, protože Sedmičky ani Visty se na těch kalkulačkách provozovat nedají a linuxu se všichni bojí. Problém nastává, když se díky těmto reklamním akcím dostávají počítače k lidem, kterým se nikdy do ruky dostat neměly. Stejně tak jako pro řízení automobilu potřebujete znát předpisy a mít řidičák, abyste neohrozili sebe a okolí, mělo by být něco podobného i při použití internetu.

Čert vem předpisy, tady pod tím modrým éčkem jsou ty internety a mám tam ten fejsůk.

Že je IE6 nebezpečný prohlížeč už potvrzuje i samotný Microsoft a přirovnává ve své agitaci používání devět let starého browseru k pití devět let starého mléka.

MS nikdy s ničím originálním nepřišel, ani 9let stará krabice mléka není kdovíjak nápaditá, ale poselství je šlechetné a opět ho rád podpořím. Nepoužívejte IE6, nepoužívejte žádný IE, používejte bezpečný internetový prohlížeč, nepoužívejte produkty Microsoftu!!

nepoužívejte 9let starý prohlížeč


5 thoughts on “IE6 je nebezpečný prohlížeč”

 1. Vše je otázka spotřeby. Osobně bych řekl spíš bohudík než bohužel, že jsou mezi námi ještě lidé, kteří nechtějí nové věci, protože staré fungují. Pomalu, nejistě, ale fungují. Nechtějí investovat další peníze, čas a nervy do dalších krámů, čímž plastová krabice je.

  Samozřejmě je pravdou, že spotřeba nás žene k pokroku, ale nemyslím si, že tohle je správně. Člověk by se neměl zabývat zbytečnostmi. Osobně mám času relativně dost a bavilo mě se hrabat v SW a tak, ale dnes už taky ztrácím nervy a leccos prostě neřeším, protože to je ztráta času a nejhorší možná investice.

  Byl jsem překvapen, že tak velký počet velkých firem využívá staré počítače s Win 98. Dokud na tom otevřou excel, tak nehodlají investovat do nových věcí, které rapidně ztrácejí svoji hodnotu každým dnem.

  Bylo by tedy sobecké požadovat, aby se všichni přizpůsobovali novinkám.

  Proto se také všichni bojí linuxu. Jednu dobu jsem ho velice krátce používal, ale zjistil jsem, že nechci trávit celé dny učením se nových příkazů jen kvůli tomu, že chci udělat běžnou práci, kterou mám ve Win prostě na kliknutí. Jsem prostě pohodlnej a v tomhle případě se za to nestydím. Počítač je nástroj a já chci mít nástroje jednoduché, neboť na nich nic opravdu složitýho nedělám. Stránky, grafika, dřív trochu flash, a to je vlastně asi tak celý. Na to by mi stačily i dvě ikonky. Jednoduše je linux složitější a tu tradici prostě u nás nemá. Unix byl Unix, kdysi dávno… přišli Windows s jednodušším, a proto je beru. Rovněž bych neosočoval Microsoft. Je to dobrá firma s kvalitními produkty. Hodně z nich je na hovno, to připouštím, ale systém mají dobrej. S Win 7 jsem spokojen a nemám jediný důvod, proč bych přestoupil na linux. Systém mám od školy legální a zadarmo, což je samozřejmě dobrý tah Microsoftu k tomu, abychom si navykli na Win a nepřecházeli později na linux, který je zadarmo…

  A co se týče browseru, používám Comodo Dragon, který si pro svoji jednoduchost nemohu vynachválit.
  Zdar a sílu

  PHATE

 2. Tady jde spíš o to, že ten kdo používá nespolehlivý a děravý prohlížeč ohrožuje nejen sebe, ale i ostatní (jeho počítač se snadno stane zařízením pro DoS útoky) Doba se mění, mění se i požadavky, a mnohým požadavkům prostě staré standarty nestačí…
  Vždyť už i ten linux není, co býval. Už to není jenom příkazová řádka, jak si mnozí stále myslí, linux předeběhl Windows o několik generací a MS se svými Win7 akorát opakují a marně se snaží svými omezenými možnostmi přiblížit uživatelsky přívětivým prostředím, které jsou k dispozici linuxovým uživatelům. Stačí si vybrat tu správnou distribuci a člověk pochopí, že ty „jednodušší“ Windows mu akorát komplikovaly život svojí složitostí a omezeností…

 3. Ty tedy tvrdíš, že přechod z Win7 na dobrou distribuci Linuxu pro mě jako BFU bude ulehčením každodenní práce? V čem konkrétně? Proč bych měl strávit několik dnů překopáváním svého počítače na jiný a učit se s Linuxem? Co mi bude odměnou?

  Myslím si, že bilance je to jednoduchá a naklání se pro Windows. Možná, že linux je v mnoha ohledech lepší, ale i kdyby byl o hodně lepší, to „přeučování“ mi nic nevyváží. Kancelářská práce a běžné operace na Win 7 bez jediného problému. Čím jsem tedy nyní na Win 7 limitován?

  PHATE

 4. Nemyslím že by zabral přechod několik dnů, spíš několik hodin, maximálně den. Jde o to nenechat se odradit hned při první nestandardní situaci a zvyknout si na to, že software nemusíš složitě hledat na internetu z pochybných zdrojů, ale vybíráš si ho z repozitářů. A kdyby nějaký problém nastal, je tu wiki, nebo fórum, kde ti poradí mnohdy lépe, než na helpline mrdkosoftu :)
  Jak by mohl usnadnit práci? Zamysli se nad tím, co Ti třeba nevyhovuje, nebo zrovna nesedí. Je mi jasné, že budeš tvrdit, jak jsi s prostředím Windows náramně spokojen, jak Ti vyhovuje stále aktualizovat antivir, firewall a čas od času defragmentovat disk a po každé aktualizaci restartovat počítač. Můžeš si ale ve Win například zinverzovat okno? Když v noci čteš pdf dokument, můžeš si prohodit barvy, aby se oči neunavily? Když jsem objevil kouzlo průhledných oken, či jejich rozestavění, přepínání a velikosti přesně podle sebe, třeba i gestem myši, nechci už nic jiného co nemá víc jak jednu pracovní plochu:) Například i taková funkce jako je rolování nad neaktivním oknem, je něco, kvůli čemu se k Win už nechci vrátit :)

 5. Ahoj Apine,

  dlouho jsme si nepopovídali :-) Dřív jsem si říkával PHATE.

  Právě jsem náhodou na tenhle článek zase narazil a při tý příležitosti jsem Ti chtěl napsat, že jsem výhody / nevýhody Win 7 vůči Linuxům značně přehodnotil. Po třech letech to už vidím docela jinak.

  No nic, říkal jsem si, že Tě to třeba potěší. Jakmile opravím blog, kterej se mi rozhasil updatem pluginu, určitě o důvodech a přechodech z Win na Linux napíšu článek.

  Adieu.

  Sebastian

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..