Komentářový spam už i v češtině?

Dnes dopoledne se stala nevídaná věc. To, že se po tomto blogu prohánějí stovky robotů a někteří se snaží neúspěšně spamovat, je celkem běžná věc. Dnes se ale přihodilo něco, co se doposud za celou dvouletou historii tohoto blogu ještě nestalo.
Poprvé jsem byl svědkem toho, že se roboti naučili česky a snažili se obalamutit filtr tím, že u několika náhodných článků komentovali v češtině. Skoro by jim to prošlo, udělali ovšem ne jednu, ale hned několik základních chyb, díky kterým neprošli ke schvalovacímu procesu, ale automaticky putovali rovnou do spamového koše :)
A protože všechny spamy pečlivě analyzuji, zkoumám a zdokonaluji filtry, tak tento pozoruhodný úkaz neušel mé pozornosti a docela překvapil a také trochu potěšil.
Spam nepotěší snad nikoho, ale když mezi haldou komentů typu „nice blog“ nebo „Thank you for another fantastic blog“ a podobných, jsou některé v češtině, tak i tato milá marná snaha spamovacích přístrojů stojí za pousmání :)

komentářový spam v češtině


4 thoughts on “Komentářový spam už i v češtině?”

  1. Parádně jsem si početl, díky za článek
    Sice tomu nerozumím, ale osvětlil jsi mi to :)

    Ne teď už zas píšu já :). Na spam jsem narazil taky, u mě to bylo ručně vypisované.
    Vypadalo to, jako by si v komentářích vykládaly dvě náhodné návštěvnice, jedna reagovala na druhou, ale podle URL jsem snadno poznal, že si chtějí jen nahrabat backlinky a nemohlo jim ani to, že si změnili IP.

  2. a neregistroval ses u nich nahodou, precejen to je cesky projekt slibujici vydelky blogerum, bohuzel opravdu jen slibujici

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..