Vítejte spameři

Za poslední dny se mi tu docela ve velké míře proháněli roboti a snažili se spamovat pod články v komentářích.
Přesněji řečeno stále se snaží, ale už jsem jim z větší části zatrhnul tipec, několika jednoduchými triky, takže ačkoli se snaží sebevíc, mají smůlu.

Stále ještě nepoužívám antispam, protože těch spamů na můj vkus stále není dostatečné množství, abych si kvůli tomu musel zřizovat účet u nějaké služby, která se o ochranu komentářů postará (ale pokud máte tip na fungující neobtěžující antispam bez nutnosti vytvoření accountu někde na webu, nechám si poradit).

Všechny spamy jsou vesměs jeden jako druhý, takže stačilo přidat několik zakázaných výrazů a slovních tvarů nebo názvů. Třeba název jednoho fóra, na které se odsud roboti snaží linkovat, nebo nejčastější výrazy používané pro zadávání odkazů do diskuzí [url=, zvýrazňování syntaxí [b] a podobně…
A také jsem zavedl ten „nejdrastičtější“ způsob ošetření: schvalování komentářů od nových přispěvovatelů, takže pokud jste zde už v minulosti něco komentovali, nejspíš nic nepoznáte, pokud se k tomu teprve chystáte, váš komentář se objeví až po schválení…

A je zase klid. Na jak dlouho ale?

5 thoughts on “Vítejte spameři”

  1. Já nepoužívám žádný antispam (kromě svého pluginu Spammer Blocker) a komentáře od nedůvěryhodných komentujících manuálně schvaluju. Bojím se na blog dát nějakou captchu, aby to neodradilo čtenáře.

  2. ja jsem nejprve captchu na blogu mela, blogspot to tam ma defaultne, ale pak jsem to vypnula, protoze to cloveka akorat otravuje :D spam se u me zatim nevyskytl a vzhledem k tomu, ze komentare nemoderuju, ale vzdycky procitam, neco by se s tim v pripade potreby jiste udelalo.

    Lelkoun: Odradit? Pravidelne ctenare to neodradi, ale lamy ano.

  3. Taky se mi namnozil spam, vyresil jsem to tak, ze jsem zakazal trackbacky a zrusil registraci pro kazdeho. Mozna trochu radikalni, ale uz se mi aspon neregistrujou mraky botu denne a nemusim mazat dementni reklamni trackbacky…

  4. Já myslím, že budeš mít pokoj na docela dlouho… Co se týče Captchy a „odrazování“ cementátorů, tak bych řekl, že to zase tak horký není. Registrace pro Mollom zase tak náročná není a výsledek není nejhorší. Sice je většinou potřeba Captchu napoprvé opsat, ale tím starosti hasnou.

    Z mého úhlu pohledu to není špatná věc.

    PHATE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..