Největší vojeb tohoto léta

Když už jsme pořádali anti fest k SOL, tak jsem se pochopitelně i zajímal, jak to probíhalo tam v Hradci.

Kde jinde zjistit aktuální dojmy, poznatky a postřehy, než na oficiálním diskuzním fóru SUMMER OF LOVE a když jsem tam zavítal, tak jsem nechtěl věřit svým očím. Návštěvníci festivalu velmi často používají sprostá slova a pozitivní ohlas najdete možná jeden za dvě stránky příspěvků. Přesněji řečeno nenajdete vůbec, protože i ten vzácný chválivý příspěvek má dovětek a v něm je nějaké to ALE.

Sice jsem tam nebyl, neslyšel, nazažil, takže těžko můžu soudit, ale z toho nekončícího přívalu negativních příspěvků si obrázek dokážu udělat. Velmi často se tam objevují výrazy jako: Co to doprdele mělo bejt?; nebo Nuuuuda; Hrůza hrůz; Summer of hangar; Opravdu jste mě nasrali atd.

Na takové masové akce nejezdím už z principu že nechci nijak podporovat ani být součástí té zpropadené mašinérie, kdy se zneužíváním muziky dělá velký byznys (a taky kvůli smažkám a hudbě), to to tam bylo vážně tak špatné? Jedni si stěžují na totální stěr v podobě VIP vstupu (naslibované hory doly, které se nakonec nekonaly, přičemž rozdíl mezi normálním a VIP vstupem byla zřejmě jen dvojnásobná cena), další vzprudily pódia v hangárech (ani já bych na open airu nečekal dusnou smradlavou zavřenou kobku, kde se na sebe mačkají smradlavé upocené a ulepené smažky a zvuk se odráží od betonu a nedá se poslouchat), taky tam padla zmínka o půlhodinových frontách na barech a třech toitoikách pro jánevímkolik tisíc lidí (jste na fesťáku v ČR, tak co čekáte? půlhodinové čekání na teplou pěnu-pardon pívo-je přeci standart), dále předčasný konec a zrušení vystoupení některých djs, chybějící odpadkové koše, slibované dekorace, lasery a další drobnosti. Rozhořčení nad neinformovaností pořadatelů, (ne)hlídané parkoviště, šatna a další věci. No ale největší vlna nepochopení a nasranosti je cítit z příspěvků stěžující si na hudební produkci na hlavním pódiu (které bylo údajně jako jediné venku). Jedni to označují jako minimal, druzí to označují jako to pravé moderní techno. Ať už to je jakkoli, nudit tímhle lidi 7 hodin v kuse, chce asi opravdu notnou dávku odvahy. Bleha si pozval dje, kteří hráli to, co teď na západě „frčí“. Ovšem neuvědomil si fakt, že 80% lidí by chtělo poslouchat asi něco ostřejšího a rychlejšího a že s ukolébavkama žádné terno neudělá. Dost často ve fóru padl pojem uspávači hadů. Prohlédl jsem několik videí právě z téhle stage a stačilo mi to. Osobně bych u takhle utahaného, pomalého a neskutečně nudného stylu nevydržel ani chvíli (nemá náhodou hudba lidi bavit?)

Na tomto videu je vidět, jak se lidi na SOL „bavili“(a tohle tam jelo 7 hodin vážení!). Respektive, nebaví se tam nikdo, jen pár zmaštěnců poskakuje do rytmu, protože prostě musí(zřejmě dobrej matroš)Pseudo underground špirit freetekno stage se prý také nekonala a všichni teď netrpělivě čekají na vyjádření pana Blehy-jestli si to teda už nehodil. Aleš Bleha ve všech svých rozhovorech a prohlášeních logicky vysvětluje a oddůvodňuje svoje stanoviska, kterými si ale neskutečně protiřečí a všechny akorát mate. Každopádně by se taková masáž dala přirovnat k předvolebním kampaním (např. Obamovy předvolební sliby) a když už všichni odvolili nebo zaplatili, otáčíme o 180˚ a všechno bude jinak. Zapomeňte na všechny sliby, je krize, musí se šetřit.

Proč tu ale o tom všem píšu? Asi by mě to mělo těšit a hřát, že smažkám se akce nepovedla a naše antiSOL byla více než vydařená (fotky jako vždy na stránkách). Netěší mě to, ani neuspokojuje. Tohle se přeci kurva nedělá! Ať už vůči lidem, tak i vůči muzice a scéně (která sice není dle mého vkusu, ale co). Kdo tady kurví scénu? Kdo tady rozjel byznys na něčem, na čem zřejmě dojel? Padly zmínky o tom, že příští rok SOL nebude. Když nebude, jistě se mnou bude mnoho nespokojených návštěvníků SOL souhlasit, že to nebude žádná škoda. Konec jednoho fesťáku, který vysával peníze z lidí, z muziky, a přiživoval se na scéně, kterou tím nadobro zkurvil. Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu…
Hudba má sloužit hlavně pro pobavení a sblížení lidí a pro pocit, že jsme se sešli před bednama a společně si zaskákali. Ploty, securiťáci, tvrdé drogy a byznys, který za tím vším někteří vidí, zabíjí všechno dobré a pozitivní, co má hudba lidem dávat.

A když za rok SOL nebude, neznamená to, že nebude antiSOL, jen asi trochu jinak ;)

EDIT: Tak SOL byl letos opravdu naposled a z vyjádření Blehy vyznělo, že už v září 2008 věděl, že na další prostě nemá a přesto přesunul tenhle fesťák do Hradce a vymyslel program, kterým to totálně zabil. Prostě fesťák už umřel, ale jeho duch porád žije, tak z něj vyždímeme ještě naposledy co to dá a pak lidem nějak řekneme, že už to byl provar od začátku, naletěli jste… Určitě pro mnoho lidí byla tahle poslední openair-closehangar party tím nejhorším zakončením a mnoho z nich bude jistě zklamáno.

No jo, ale kde teď budou brát drogy? Doufám, že ne na našich akcích!

5 thoughts on “Největší vojeb tohoto léta”

  1. Jo tak to je. Chyba je především ve vychcanosti promotéra a v lenosti lidí. Promotér vás v reklamní kampani přesvědčil, jak moc milujete tuhle star a jak moc je ta jeho muzika báječná a jak se na to těšíte(opět přirovnání k předvolebním slibům) a lidi se už pak ani nesnažili si zjistit, co zrovna aktuálně tenhle jejich dj hraje, jen jim stačilo,že to je ten a ten a že se u toho vysmažej jak hovada. Kdyby pořadatel raději lidem vysvětloval, že dj, který si akorát donese sluchátka a desky a chce za to třeba půl mega předem a byznysklas letenku, že za to nestojí a je to kripl, tak bysme byli hnedka jinde.. Kurva lidi,vždyť vy je ještě podporujete v tom, jak moc suprový djové tohle jsou a tím jim narůstá hřebínek neuvěřitelně vysoko a díky tomu si pak za ty sračky řeknou takový pálky a to se samozřejme projeví v ceně za lupen!
    Pak se ničemu nedivte, můžete si za to sami!

  2. Strucne k hudbe: Ja posledni dobou delam to, ze nez jedu na nejakou akci, vlezu na youtube a ocihnu, co a jak asi ted tamhleten a tenhleten DJ hraje. A pokud se mi to bude zdat divny, tak nejedu. Posloucham house a mam rad Sebastiena Legera, hraval super naslaply house pecky a ted? Klik klak minimal. Nerikam, ze se mi to nelibi, ale pokud jsem cekal house a on zahraje minimal techno, tak ok.Jasne, vsichni si reknou Liebing, Beyer…total techno, ale oni uz tak davno nehrajou. To dost vypovida prave o tom, jak na tom jsou hudebne a znalostne lidi v CR. Ano, ve svete to frci a vsichni to zerou. Problemem ceskych partypeople je proste to, ze si daj nasi slavnou ceskou drogu a potrebujou nasup jako svine. Jinak to nevidim. :-D

  3. Ty kecy o smazkach jsou uz ponekud ohrany a vicemene trapny. Mas nakej problem z detstvi, ze ses na tom tak ujetej….

  4. Tady lze přesně aplikovat přísloví o potrefené huse :)
    Smažky kurvěj nejen svůj charakter, ale i hudbu a scénu samotnou, jsou nevypočitatelné, podrážděné(viz tvůj příspěvek), nelze s nimi normálně komunikovat natož pak se na něčem dohodnout, nelze se na ně v ničem spolehnout, kradou, smrděj(ten efedrin má mj. významný vliv na potní žlázy), zvláštně se chovají a nejsou dobrým příkladem pro nikoho, ani dobrou vizitkou pro elektronickou muziku.
    Dříve jsme byli jakžtakž schovívaví k těmto ubožákům, ale po špatných zkušenostech jim bezmilosti lámeme nosní přepážku a všechny zuby, aby na nějaký čas nemohli sosat to svinstvo :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..