Reggae, dub, jungle vyzváněcí melodie na mobil

rasta lionJelikož první várka vyzváněcích melodií přesně naplnila očekávání, má i nějaké ohlasy a dokonce jsem některé hlášky zaslechl z cizích mobilů na ulici, nebylo by od věci z toho udělat takový miniseriál. Materiálu na gramofonových deskách by bylo ještě stále dost a taky zrovna testuji novou fičurku tady na blogu a balíček s sms tóny a vyzváněním spolu s několika ukázkami je naprosto ideální příležitost.

V prvním díle mobilních mp3 jsme měli takovou směsku převážně z battle vinylů. I v tomto dnešním balíčku je několik samplů z battlovek, vše je ale tematicky směřováno na Jamaiku a rastamanské hrdelní popěvky a motivy. Ano, jak už z nadpisu správně tušíte, tentokrát to je výcuc z Roots, Reggae, Dub, Dancehall, Dubwise a Jungle placek (převážně tedy tem jungle, jak jistě asi všichni víte :) Které už nějaký čas vesele používám jako oznámení o nové sms, události nebo příchozím hovoru a opět se stávám středem pozornosti. I jako zvuk budíku lze použít libovolný mp3 soubor z tohoto balíku, osobě mám ale po ránu raději celé skladby, místo výstřižků těch nejlepších momentek :)

Tento balík sms zvuků a vyzvánění nebude mít jistě takový ohlas, jako široce pojatý předchozí díl, ale úzké skupině junglistů určitě udělá radost. Hodí se zejména, pokud máte v telefonním seznamu kontakty na rastamany, rastawomanky, ganja smokery, nebo prostě jenom reggae, dub a raggajungle příznivce :)

Jako v případě facebooku, tak i u těchto zdánlivě neškodných samplů platí, že je potřeba používat mozek a že záleží jen na vás, jak budete prezentovat sebe a své přátele svému okolí. Tedy s tímto materiálem (v extrémních případech) můžete někomu zavařit, když vám příchozí hovor od určitého kontaktu bude hlásat, jak dotyčný dbá na kvalitu pěstované marihuany, nebo že má kvůli tomu problémy s policíí (ano, mezi vybranými naleznete i úryvek z „Police in helicopter“). Zní to nepravděpodobně, ale upozornit na to musím…

Drobnou útěchou může být fakt, že drtivá většina hlášek je tzv „Jamaican Gibberish“ a pokud máte problém něčemu porozumět, zkuste použít slovník :)

Archiv ke stažení zde
Malá ukázka níže:
*
*
*
*
*
*
*
*
*

Jestli vás dnešní nášup vyzvánění do mobilu neoslovil, nezoufejte. Příště to bude tematicky zase něco jiného :)


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..