K čemu nám jsou takové zprávy?

Aneb média opět informují o hovadinách, aby nemuseli lidem říkat pravdu a hezky si je udržovali ve strachu a nejistotě.

Dnes jsem si dal opět dobrodružnou půlhodinku sledováním televizních zpráv. A protože od sedmé hodiny večerní běží na České televizi a na Primě hlavní zpravodajská relace, hbitě jsem přepínal mezi těmito kanály, jestli se z nich náhodou nedozvím něco zajímavého.
No musím vám říct, že všechny zprávy byly jako přes kopírák a kdyby neměli v levém horním rohu logo televizní stanice, velmi těžko bych dokázal rozlišit, na jaký kanál jsem právě přepnul…

Jak bylo trefně poznamenáno na orgo-netu, zveličování a nafukování pitomostí je na úkor jiných zpráv, které se k obyčejným ovčanům nesmí dostat.
Ta ignorace určitých témat našimi médii začíná být už směšná a moc by mě zajímalo, jak dlouho si ještě český divák nechá srát na hlavu (přesněji řečeno do hlavy). K čemu nám tedy takové zpravodajství je, když se z něho dozvíme pouze ty polopravdy a lži, které se máme dozvědět a jiné důležité skutečnosti nám jsou zatajovány?

Nebýt internetu (a hlavně Twitteru), pravděpodobně bychom se například o Španělské revoluci nikdy nedozvěděli.

Co to podle vás je? Cenzura?

Cenzura přece v našem mediokratickém policejiním státě neexistuje. Nebo ano?

Oficiálně neexistuje, proto je potřeba ji zlegalizovat a konečně zavést tu dlouho očekávanou cenzuru (chcete-li regulaci) internetu.
To by tak bylo, aby se nám ovčané dozvídali o něčem, co před nimi mělo zůstat skryto a nedejbože, aby si na to udělali vlastní názor…


One thought on “K čemu nám jsou takové zprávy?”

  1. Souhlasím, nejlepší jsou ještě ty „super“ zprávy o tom, jak bude X tý díl superstár 10x delší než ta nejdůležitejší zpráva dne. To že na zprávách nejsou jiné podstatné zprávy bude taky vliv tiskových agentur, odkud zpravodajci často přebírají informace. V každém případě čím „akčnějčí“ a „dotykovější“ zprávy zkouší televize dělat, tím méně je v nich informační hodnoty. Zlatý twitter.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..