Nevěřte médiím!

V posledních dnech se toho ve světě událo hodně a tyto události budou mít významný vliv na budoucí dění.

Jak inteligentní člověk už dávno ví: pravda je vždycky naprosto odlišná od toho, co nám ukazují v televizi, případně co se dočtete v novinách (viz. globální oteplování, prasečí chřipka, 11. září, atd).

Barack Obama a Dmitrij Medveděv v Praze podepsali smlouvu o omezení strategických jaderných zbraní. Z podání médií to vypadá, že odteď bude svět bezpečnější. Nenechte se zmást, o bezpečnost vůbec nešlo. Ze strany USA i Ruska to bylo vlastně jen takové divadýlko, protože obě velmoci už dlouho ví, že není výhodné investovat do dalších jaderných zbraní, které sice nemůžeme nijak podceňovat, ale dnes už jsou se zbraněmi hromadného ničení o několik levelů výš.
Oficiálně tím dali najevo, že atomové zbraně (v porovnání s jinými-přísně utajovanými) jsou nákladné, nestabilní a jejich výroba se nevyplatí a veřejnosti se to naaranžuje jako mírový úmysl. Považte, že o atomovou bombu usiloval i Hitler a která ze zbraní z druhé světové války vydržela dodnes? Vždyť dneska v době tektonických a meteorologických zbraní stačí vzít do ruky joystick a nažhavit HAARP. Pokud bude někdo chtít zaútočit jadernou hlavicí, musí mít nosnou raketu, která musí odněkud vystartovat. To samo o sobě jednoznačně identifikuje agresora „čí to byla základna, ze které vyletěla ta raketa?“. Navíc rakety s omezenou dobu použitelnosti (tzn. než nám to expiruje, tak musíme vyprovokovat válku) patří v 21. století do starého železa. Komu ale dokážete zemětřesení, tornáda, ničivé bouře? To byla příroda? To byly přírodní síly ovšem usměrněné podle něčích potřeb. Kdo by vyvíjel atomové zbraně, když má k dispozici takové zařízení?

Polská vláda včetně prezidenta zahynula při leteckém neštěstí. Okamžitě mi bylo jasné, že to, co říkají v televizi jsou nesmysly a předem sepsaný scénář. Do kolen mě dostala informace o očitém svědkovi, který prý viděl, jak letadlo zavadilo o vršek stromu. Byla mlha, údajně nulová viditelnost, tak jak mohl někdo vidět jak to bylo? On asi na tom stromě zrovna seděl, když se to stalo a proto to viděl tak dobře… Do toho se přidávaly další a další zprávy a verze jak to mohlo být a nebýt…

Byl jsem svědkem nejednoho povzdechnutí, proč se tohle nepřihodilo naší vládě – hned by na tom světě bylo líp. Není důvod, naši kormidelníci náš Titanik kočírují podle not z Bruselu. Poláci byli tak trochu suverénní a příliš si do toho nenechali kecat (viz. zde). Proto museli zemřít, ale pšt, stále to podléhá přísnému utajení! V politice neexistuje nic jako náhoda. Cokoli se stane, není dílem náhody nebo shledání nešťastných událostí, ale vždycky v tom má někdo prsty. Pro ty co stále věří televizní verzi, doporučuji znova shlédnou druhou část dokumentu Zeitgeist: Addendum, která příhodně o těchto „nehodách“ politiků v minulosti pojednává. Nejzajímavější na tom je fakt, že nepřežil nikdo z posádky.

Na vojně jsem měl tu čest sbírat letadlo a pilota po lese. Člověk by neřekl, jakou paseku na kraji lesa nadělá jedna stíhačka po nepovedeném manévru. Když se pilot nestihne katapultovat, tak je šance na přežití opravdu minimální. Nepochopim ale, jak může zemřít tolik lidí při pokusu o přistání z údajně osmimetrové výšky…

Co bude dál? Budeme následovat Británii, protože jsem si dovolil napsat svůj názor, který může být pro někoho pobuřující a tímto článkem jsem si zřejmě vysloužil dovolenou na Guantanámu, případně zvýšil riziko „nehody“ při zítřejší cestě do práce…

Uvidíme co bude dál a jak říká jeden můj kamarád: Nějak bylo, nějak bude


27 thoughts on “Nevěřte médiím!”

 1. Paranoidní možná, nicméně mají na čem stavět a dovedou k zamyšlení. Copak se slepě hnát za pravdou davu?

  Velmi povedený článek, věřím že ještě zítřek přežijes

 2. Sice je jasné, že média si všelicos upraví, ale teorie jako z Zeitgeista týkající se 11. září jsou absolutně mimo mísu.

  Pamatuji si na ten den, stál jsem v kuchyni a slyšel to v rádiu. Do WTC narazilo první letadlo a ve studiu byl chlápek, kterej propočítával, za jak dlouho ta věž spadne; je tam tolik a tolik kerosinu, nosníky jsou z tohohle a tohohle, žár takovej a makovej. Podtrhnul výpočty a řekl spadne to. A takový kidy, jako že je to absolvuje náraz dvanácti letadel a že to padalo moc rychle jsou prostě výkřiky od lidí, kteří se na tom rádi zviditelní.

  Samozřejmě, že leccos smrdí, ale když letadlo chytne o strom, tak chytne o strom. A je to jen plechová pixle plná paliva. A to ostatní, to jsou dohady co by kdyby od lidí, kteří u toho nebyli.

  PHATE

  1. zajivý:D jak rychle ten chlápek musel být ve studiu čoveče. a zajimavý že to byl zrovna nákej inženýrek který měl do radia mlet předem daný scénář. jindy si tam zvou politiky hvězdy zpěváky ale ten den čoveče si pozvali inženýra. a že by tam přijel do rádia že narazilo do WTC? myslím že by měl mýt jiný věci na starosti a práci a být jidne než v radiu. napadlo tě to?

 3. Tak to si nejsem jist, jestli jsi to o tom 11. září napsal ze srandy nebo tě vydírají nebo jsi dostal zaplaceno…
  Chlápek v rádiu vypočítal, že to spadne a ono to skutečně spadlo. Ale celá ta gigantická ocelová konstrukce se rozpadla na prach za deset vteřin a po letech když kvůli tomu zemřely a furt umírají miliony lidí a i ty sám jsi podrobně monitorována evidován a nemáš prakticky žádná práva, tak se ukáže, že byly věže napěchované nanotermitem, není to nějaký divný? Podle tebe jsou války v pořádku a rád se na nich zviditelňuju.
  Díky za kompliment, ale já se nechci zviditelnit, ale chci, aby se takovým lidem jako jsi ty už konečně rozsvítilo. blik :)
  Jestli jsi o tom slyšel jenom v rádiu, tak se zkus podívat na nějaké dokumenty.

 4. Nikdo z nás nebyl u toho a nikdo z nás neví o ničem nic a ani jeden z nás pravděpodobně pro fundovaný názor nemá vzdělání. Ještě předtím, že se WTC odporoučelo, bylo dopředu jasné, že se to stane.

  To, že spadne za deset vteřin je věcí tlaku, o čemž taktéž pojednávají „dokumenty“ z druhé strany. Odvolávat se na „dokumenty“ typu Zeitgeist je… jak to říct, asi bezpředmětné.

  Monitorováni samozřejmě jsme (viz. Echelon), ale věřím tomu, že se jedná o nástroj patřičných orgánů proti terorismu a organizovanému zločinu. Z vyprávění mých přátel, kteří cestují po světě jsem dávno ztratil iluzi, že terorismus je pro nás Čechy vzdálený. Cítím se být ohrožen lidmi, kteří mě nenávidějí a chtějí mě zabít jen proto, že jsem evropan, nikoli vládami západních mocností. Nebýt jich, druhá světová válka mohla dopadnou jinak a možná že za svobodu vděčíme jim, byť jsme američanům zcela ukradení.

  Nevím co myslíš „válkou v pořádku“… Jestli se odvoláváš na mezinárodní práva, to je věc, do které osobně nevidím.

  Co se ještě týče WTC, pokud věříš v konspirační teorii, že vláda USA si shodila vlastní WTC, dobrá. Ale je možné, že jsi přehlídl jeden rozpor, ale třeba mi ho vysvětlíš.

  V případě, že bylo dopředu jasné, že po nárazu letadla budova spadne (a to bezpochyby bylo), proč by muži v černém riskovali podezření složitým vkládáním výbušnin do budovy, která tak jako tak přirozeně spadne? Aby si to „pojistili“? :-D Než aby si to ničili sami, nebylo lepší najmout pár mudžahedínů, aby to udělali oni? Proč by riskovali takovou maškaru?

  Samozřejmě, že v Iráku šlo velkým dílem o ropu a samozřejmě, že nic nespojilo ameriku dohromady jako 11. září. Ale nemáš ten pocit, že by se jednalo o značně kontraproduktivní akt? Válka jde zapříčinit mnohem snadněji a efektivněji. Nenávist vůči teroristům už tak snadný úkol není, ale i to by šlo. Proč tedy ubližovat sám sobě?

  Děkuji za „blik“, ale asi to nemělo ten správný efekt.

  Rovněž děkuji za doporučení podívat se na „dokumenty“, které se nezakládají na pravdě, ale na to bohužel už čas nemám.

  Zdravím

  PHATE

 5. Na to není potřeba nějaké vzdělání, ale zravý rozum.
  Pokavaď jsi takový pokrytec a tvrdohlavě věříš té lži, která se podle tebe zakládá na „pravdě“ a odmítáš se vůbec zabývat nějakými dalšími dokumenty, tak zkus zažádat o omilostnění od koncesionářských poplatků- z tebe média udělaly poslušnou ovci a proces vymývání mozků byl v Tvém případě úspěsný… Jo a nezapomeň se nechat očkovat proti prasečí chřipce :)
  Jinak by mě zajímalo, kolik ti zaplatili za to, že budeš tupě a dost neohrabaně obhajovat jednu z největších lží a zločinů 21. století podle „jejich“ verze… Takový názor by se měl přirovnávat k popírání holocaustu a všichni tihle hloupí obhájci by se měli nad sebou a svým názorem (vlastně tím názorem, který jim byl vnucen) zamyslet! Nebo tě vydírají? nebo jsi prostě tak natvrdlý?

  Jinak tvému rozporu: jak jsi napsal sám: bylo to pojištěné (a to doslova-jak nanotermitem, tak i na obrovskou sumu v pojišťovně několik měsíců před útokem), ale o tom se podrobněji dočteš teba zde Já vím, všechno to jsou „dokumenty nezakládající se na pravdě“ a jediná a správná pravda je ta Tvoje a je to vlastně všechno zbytečné, protože na to nemáš čas a utekly by ti zprávy na nově…

 6. Argumentum ad hominem? Jsem rád, že máš zdravý rozum za nás za oba :-) Tak jako tak Tě absolutně nic neopravňuje k napadání mé osoby.

  Otázka prasečí chřipky je komplikovaná, ale pokud by se nekoupila a nepodpořila se tím výroba vakcín, od koho si je koupíme až budou opravdu třeba? To samé jsou války a zbraně.

  Popírači holocaustu u mě patří přesně do té skupiny jako popírači teroristického útoku na WTC.

  Troufám si říct, že ani američani by nebyli tak hloupí, aby udělali tohle. Logika trochu pokulhává za nebojácnými výkřiky a za napadáním všech „tupých ovcí“. Jak s tak velkou hlavou vůbec můžeš projít dveřmi?

  Nezlob se, ale dokud nebudeš argumentovat v racionální rovině bez citových výlevů, tak se budu diskuse distancovat.

  S pozdravem

  PHATE

 7. Nebuď tak vztahovačnej:) Jinak máš velmi zajímavé uvažování a logiku, až mě to děsí. Hádám, že u televize trávíš asi hodně času co? :)

 8. Televizi jsem viděl naposledy před asi půl rokem, kdy jsem viděl pár dílů serouše. Jinak od doby co mám počítač a net, televizi nepoužívám. Na zprávy chodím akorát na net, kde jsou zprávy jen přeloženy ze zahraničních zdrojů.

  Nazvat mě ovcí mě uráží, protože to je přesně to, co nemám rád. Stádovitě zastávat názor jen proto, že to dělají ostatní. Ale jednoduše nevěřím tomu, že by američani udělali takovou hloupost. Tonkinský záliv tu už sice byl, ale odvolávat se na informace z Zeitgeistu je ještě absurdnější než na ty z BBC, CNN nebo Reuters.

  Ani jedna strana nemá šanci něco dokázat nebo něco popřít, ale že WTC spadne, byla jasná dopředu známá věc. Když by chtěli shodit WTC najistotu, najmuli by další zbojníky, kteří by to před kamerou zahráli. Nikdy by neriskovali to, že na zpomaleném a zazoomovaném filmu někdo uvidí „výbuchy“. Pokud něco takového vzniklo, byla to otázka tlaků a jiných veličin, nikoli výbušnin.

  Ale dále to už nehodlám rozebírat, stáli bychom stále na místě. Nebudu Ti upírat Tvůj názor a nebudu Tě urážet za to, že si to myslíš nebo snad kvůli tomu, že si myslíš něco jiného než já nebo „společnost“.

  Aneb co by kdyby a jak to vlastně bylo…

  Zdraví

  PHATE

 9. Stačí se podívat do minulosti. Vetšinu válek vyprovokoval tzv inside job. Ty tvoje zbojníky nikdo nenajímal, ale naprogramoval. Když máš ten internet, zkus se poohlédnout po alternativních informacích (http://afinabul.blog.cz/1004/dokonaly-agent-9-11-alias-terorista).
  Může tě sice urážet titulování ovce, ale zatím jsi tu akorát dokázal, jakou poslušnou ovečkou jsi a jak chabě obhajujueš něco (pád věží), co se naprosto vymyká logickému chápání i fyzikálním zákonům.
  Jako další důkaz tvé ovcovitosti je tvé až hysterické odmítání a pohrdání dokumentem Zeitgeist: Addendum, který jsi evidentně vůbec neviděl, protože tenhle díl o 9/11 vůbec nepojednává… Možná že jsi se v tom prvním Zeitgeistu dozvědel pro tebe tak zdrcující informace, že jsi si vytvořil psychický blok proti takovým dokumentům a zcela odmítáš uvěřit tomu, že realita je naprosto odlišná od toho, co vidíš ty a vlastně ji ani vidět nechceš. Myslím si že autoři těchto dokumentů se touto problematikou zabývali mnohem podrobněji a měli k dispozici mnohem více zdrojů a materiálů, než tvoje verze v rádiu… Proto tak tvrdohlavé obhajování něčeho, co ve skutečnosti neexistuje a snaha o dokázání toho, že realita je taková, jakou ji máme prostřednictvím médií vidět…
  I v Matrixu padla hláška o tom, že někteří jsou na Matrixu tolik závislí, že se nebudou chtít probudit a budou za něj bojovat. Třeba zrovna pro Tebe bude to probuzení jednoho dne velmi bolestivé…

 10. Ano, mnoho válek bylo vyprovokováno, ale mezi tímto faktem a WTC neexistuje příčinná souvislost.

  Zdroje, kterými se oháníš nejsou relevantní. To, že si to nějakej kluk napíše na svůj amatérskej web ještě nic neznamená.

  Zeitgeit mi vážně nevyrazil dech a neodmítám šokován „uvěřit realitě“… A to, že někdo vytvoří konspirační teorii, která má víc (logických) much než autoři filmu v létě, a natočí o tom rádoby dokument, neznamená ještě vůbec nic. A pokud budeme šermovat o tom kdo je ovce a kdo ne, řekl bych, že jsi to právě Ty, neboť jsi uvěřil prvnímu opozičnímu „dokumentu“ cos na internetu viděl. Buď jsi nezapojil mozek anebo nedosahuje žádaného výkonu, což Tě omlouvá.

  Je paradoxní, že ostatní napadáš s něčím, co pravděpodobně velice dobře pasuje na Tebe. Ale ve své představě jsi pravděpodobně šťastný, neboť se cítíš být privilegován myslet si něco jiného než ostatní, byť je to hloupost. A jestli mi ještě řekneš nějakou novinku, jako že koukám na televize nebo dokonce na TV NOVA, tak k tomu už nebude snad ani komentáře třeba.

  Mysli radši sám, nekopíruj hloupej „dokument“ kde Ti řeknou polovinu pravdy, kterou ještě otočej dvakrát dokola. A pokud jsem ovce, proč ne, nevadí mi to, když mám pravdu.

  A pokud jsem Tě v článku alespoň jednou urazil, dobře Ti tak.

  PHATE

  Ps. taky vidíš matrix? Spoustu zelenejch čísílek a tak?

 11. Z tvých příspěvků je zřejmá paličatost, dětská naivita a hloupost. Možná až budeš starší, budeš věci okolo sebe vnímat jinak, jen aby nebylo pozdě….
  Opět jsi dokázal, že moje „nerelevantní“ zdroje jsi možná projel kolečkem myší a přečetl sis akorát nadpis. Nějakej kluk si něco napíše na svůj usoplenej amatérskej web (což je účelové). Možná by tě překvapilo, kdo na ten web přispívá, jaké má vzdělání, odkud čerpá a kde bere důkazy. Třeba zrovna na tom amatérském webu jsou desítky článků, odkazů na informace, materiály a důkazy, které jistě budou „nerelevantní“ „nezakládají se na pravdě“ a jsou těžce nedůvěryhodné, jen proto, že to odmítáš pobrat.
  A co jsi dokázal Ty? Kde máš nějaký důkaz, že ta Tvá verze v Tvojí hlavě je jediná ta správná a že Ti jí tam nevnutilo televizní zpravodajství? Můžeš prosím místo stále dokola se opakujících keců zakládající se tak akorát na ubohosti a evidentním ovlivnění médii, můžeš přidat nějaký dokument, nebo článek, který je podle Tebe „relevantní“ a dostatečně vyvrací fakta a skutečnosti uváděné třeba v tebou nenáviděném dokumentu Zeitgeist? Zároveň aby takový dokument nebyl vytvořen na objednávku, nebo štědře finančně podporován z vyšších míst? Můžeš tak maximálně poukázat na televizní zpravodajství, nebo na televizní dokument, což by pod tímto článkem s tímto nadpisem působilo přinejmenším směšně…
  Můžu tě ujistit, že myslím sám, sám za sebe a Dokumenty jako Zeitgeist nebo Endgame moje myšlenky a úvahy pouze dokazují. Řeknou skutečně jen „polovinu pravdy“ ovšem tahle polovina z celku je ta, která se k ovečkám nikdy neměla dostat! Zajímalo by mě, kde konkrétně v těch dokumentech je tolik „(logických) much než autoři filmu v létě“ Můžeš mi to prosím nějak rozebrat, ty logické mouchy vybrat a dokázat, že to jsou skutečně mouchy a že to celé jsou nesmysly?
  Pokud Tě budu brát za slovo, tak ve své představě nejsem šťastný, protože vím, že po světě běhá spousta oveček jako jsi ty a těžko s nima někdo něco udělá. Ani se necítím být privilegován myslet si něco jiného než ostatní, protože ty ostatní (tedy tací jako jsi Ty) si myslí to, co si mají myslet a co je správné aby si mysleli, protože se spokojí s jednoduchým (a navíc ještě dost překrouceným) vysvětlením.
  Jenomže některé věci je potřeba podrobněji studovat, procházet, porovnávat a pochopit do hloubky a tady většina ovcí narazí, protože by se tím dostaly do nestandartní situace, musely by uvažovat a přemýšlet, aby nakonec zjistily, že skutečnost je naprosto odlišná od toho, co jsou zvyklí vidět. Proto takovou možnost zcela odmítají a ani si nechtějí připustit, že by to mohlo být jinak, než jak jim ukazují v televizi a budou se donekonečna hádat za svůj vnucený názor jenom proto, aby nemuseli přijmout skutečnost a přiznat si, že byli obětí mnipulací a lží(Tvůj případ)…

 12. Co myslíš tím „odmítám pobrat“? Proč bych nechtěl uvěřit něčemu jinému, když by to dávalo smysl?

  Těm stránkám nevěřím, protože mě k tomu samy nepřiměly. Nevím jakého vzdělání dosáhl autor a je samozřejmě možné, že absolvoval doktorské studium na Universitě Karlově či dokonce graduoval summa cum laude na Harvardské universitě, ale vzhledem k tomu, že už v prvních dvou slovech má hrubku, pravděpodobnost, že tomu tak je, nebude vysoká.

  Důvod proč si myslím, že je to hloupost jsem uvedl výše. Nemám čas rozebírat jednotlivé aspekty, které stejně vyvrátíš tím, že přiletěli mimozemšťani a „přeprogramovali“ útočníky a následně převibrovali do páté dimenze. Podobnou diskusi jsem vedl nedávno např. na blogu věřícího, kde jsem zjistil, že nemám šanci v argumentaci obstát proti někomu, kdo věří. Ty jsi v tomhle totéž a já v žádném případě nebudu Tvůj názor vyvracet.

  Já radši uvěřím Kubalovi z ČT nebo agentuře Reuters než zmiňovanému váženému pánovi na serveru blog.cz.

  Považuj mě klidně za ovci, pokud Tě to uspokojí, ale osobně nevidím fakta, která by dokazovala, že se jednalo o „inside job“. Potencionálně bych byl ochoten tuto teorii přijmout, pokud by na ní něco opravdu skutečného ukazovalo. Nebudu se s Tebou do nekonečna hádat, to už nemám zapotřebí. Ale nechápu, z jakého důvodu by mi mělo dělat problémy „přijmout realitu, kterou nejsem zvyklý vidět“. Myslíš, že bych začal plakat nebo tak něco? Nebo bych se začal strašlivě stydět a v noci se počůrával?

  Nic Ti dokazovat nebudu, nemám na to sílu a ani schopnosti. Až dokážeš Vaškovi z http://www.blogvericiho.cz, že Bůh není, dej mi vědět a poperem se s větrnými mlýny tady.

  Alláhu zdar a zůstaň nikým nemanipulován ;-)

  PHATE

 13. Co tedy jednoznačně ukazuje na to, že to inside job nebyl? Tvé krátkozraké myšlení ti nedovolí příliš rozumně argumentovat, ani nijak přesvědčivě obhajovat, že máš pravdu. Chtěl jsem akorát vědět, co Tebe přesvědčilo k tomu, aby sis myslel, že to bylo jak popisuješ a místo toho odvádíš téma k fanatikovi, který zřejmě nikdy v životě neměl LSD, anebo naopak si na něm ujíždí až moc…
  Nedá se nic dělat…

 14. Díky svému krátkozrakému myšlení se domnívám, že ať řeknu cokoli, bude existovat argument podobný tomu, že Ashtar Sheran seslal své neviditelné vojsko a WTC s ním zboural on a to já prostě nemám jak vyvrátit.

  (Btw: Jedná se o logický klam, o kterých pojednávám zde: , je tam i zmínka o kekelu)

  Simulace pádu budovy potvrdila, že vlivem žáru je možné, aby spadla tak jak spadla, a to že spadne bylo vypočteno dokonce PŘEDEM (v rozhlase to propočítával statik 11. září, krátce po nárazu letadel, sám jsem ho slyšel). Viděl jsi někdy přípravu demolice? Kolik času si myslíš, že zabere? A kolik prostoru? Samozřejmě můžeš říct, že tam byly bomby uloženy když se věže stavěly, ale…. všechno to jsou prostě jen domněnky. Chápu, že jsou to velice atraktivní domněnky, které by velice snadno a lákavým způsobem vysvětlovaly některé nejasnosti, ale chybí opravdové důkazy, které by obstály i před soudem, ne klepy od lidí, kteří šli po ulicích NY a uslyšeli něco, co jim připomínalo výbuch…. Jenže když začnou padat vrchní patra, dole se kumuluje vzduch, vzniká tlak, který okna vyrazí ještě před dopadem pater na dané místo, ale průměrný američan prostě řekne „slyšel jsem ka-boom“ a vy se máte roky o čem bavit.

  I G. Bush by dokázal zamezit šíření těchto stupidních teorií, ale proč by to dělal? Je lepší přesunout pozornost na nesmysl, než se věnovat opravdu znepokojujícím problémům, což je dokonce i myšlenka Noama Chomského, protibushovského aktivisty.

  Sama otázka bilance tohoto „aktu“ je diskutabilní.

  Nehodlám Ti Tvojí teorii vyvracet a nehodlám tu trávit další hodiny svého volného času. Ty prostě věříš tomu, že vláda, hasiči, vojsko, vědci a novináři byli zaplaceni tak dobře, že nikdo neřekl ani „ň“… A že se to vládě nakonec všechno vyplatilo… Já Ti to neberu, jen tomu prostě osobně nevěřím.

  Nezlob se, milý Apine, ale už je docela pozdě a já jdu spát. A kdybych měl pod postelí chlápka co vypadá jako G. Bush s nanovýbušninou, neprodleně Ti dám vědět.

  PHATE

 15. Nemusíš hledat za vším Ashtara, jenom pár bastardů, co ovládají přísun informací prostřednictvím televize, tisku a dokonce i kontrolují rádio, Za veškerými informačními kanály hledej jejich zpravodajské agentury, rozhlasové rady a jejich další podřízené. Teď se snaží redukovat internet, co mi na to povíš? Je to pro Tvoji bezpečnost, oni Ti vytvořili teroristu, platíš jim, aby Tě před ním ochránili (mimo jiné).
  Vláda, hasiči, vojsko, vědci a novináři nemuseli dostat zaplaceno, nemuseli jenom dostat správné informace od svých nadřízených. Tam někde v těch vyších kruzích hledej korupci a chamtivost, to je taková blbá lidská vlastnost a ta se projevuje úplně ve všech lidských odvětvích. Myslíš, že na tohle by Aštar stačil?
  Simulace v rádiu. To je verze které se prostě musím smát, ačkoli se to vůbec nehodí. Rozesmál jsi mě soudruhu, už po několikáté a zároveň mě těší, že Ti to pomohlo k pěknému článku ;)

  Mimochodem ať už se tam ty výbušniny dostaly jakkoli, skutečně všechny tři budovy spadly kvůli nanotermitu. Škoda, že si nikdy nepřečteš tenhle nedůvěryhodný článek na idnes se spoustou nepodložených důkazů http://janzeman.blog.idnes.cz/c/79376/Historicky-prulom-vybusnina-super-termit-nalezena-v-troskach-z-WTC.html

 16. Simulace a návštěva statika v rádiu jsou dvě věci. Spočítat, jestli věž spadne nebo ne není zas taková věda. Statik si vzal papír, na ten naškrábal kolik je tam materiálu, kolik je tam hořícího kerosinu, jakej je tam žár, podtrhlo to a řekl „ta věž spadne“. Měl by to umět vypočítat i student, bohužel se pohybuji v značně jiném odvětví.

  Simulace pádu byla vytvořena krátce po samotné katastrofě a dokázala, že rychlost pádu je v případě dvojčat normální.

  Možná, že jsi nikdy nevytáhl paty z Evropy (stejně jako já), ale někteří moji kamarádi ano a zuřivě mi líčili, jaká nenávist vůči nám je v jiných zemích. Terorista vymyšlenej opravdu není, je to reálnej chlapík, kterej Tě zabije klidně jen proto, že nevěříš v Alláha. A nebude mu vůbec vadit obětovat přitom sebe a životy ostatních. Když to tak vezmu, jestli Tě trápí jenom Bush, jsi docela šťastnej člověk.

  No aspoň že se tu někdo směje, já dvakrát ne. Až někdy budeš stát na Heathrow, snad pochopíš, že se to „fiktivní nebezpečí“ týká i Tebe.

  Tvůj odkaz na blog Jana Zemana je sice hezký, ale asi jsi mě tak docela nepochopil. Vem budovu jako jsou dvojčata, vlítni do ní s letadlem a pak zkoumej okolnosti. Nebudeš si to umět vysvětlit, ale bude tam spousta věcí, který „nesedí“ a který jsou až bizardní. To je totiž normální běžná věc. Ne všechno se vždycky stane podle pravidel, nebo stane, ale my o pravidlech prd víme. To vždycky dává prostor pro dohady a konspirační teorie.

  Jinými slovy; vždycky se najde něco, co tak docela nesedí mezi celek. A pak Ti s radostí udělám takovou konspirační teorii, že se z toho nevyspíš.

  No co…

  No nic…

  PHATE

 17. Když vezmeme budovy jako jsou dvojčata a vlítnu do ní letadlem a budu zkoumat okolnosti, tak bych se podle tebe měl dostat k tomu, že se za deset vteřin rozpadnou na prach nejenom věže, které měly podle plánů vydržet náraz několika letadel, ale že spadne i WTC č.7, která měla tak maximálně vytlučená okna a oproti WTCč.5 (která byla značně poškozená a hořela mnohem víc než samotná dvojčata), která vůbec nespadla. To jenom proto, že to chlápek v rádiu vypočítal? Zkus se někdy podívat za snímky řízené demolice a porovnej je s kolapsem dvojčat a WTC7 . Porád nic?
  Paty z Evropy jsem vytáhnul jen jednou a ani já, ani žádný z mých kamarádů, co cestují častěji (třeba zde http://www.pajaital.blogspot.com/) nepotkali zlého teroristu, „který by nás chtěl zabít jenom proto, že jsme z Evropy“
  Neuraž se, ale tvoji kamarádi i pán v rádiu z Tebe dělají blbce (a jak vidno, nedalo jim to moc práce), což jsi nám tady opět při svém sebeztrapnění dokázal.

 18. Ano, věže se rozpadnou na prach. Prostě neustojí žár. Erudovaným statikům na tom nepřišlo nic divného, já jejich vzdělání a zkušenosti nemám, takže těžko říct.

  Co myslíš tím, že statik udělal ze mě blbce? Máš tím na mysli to, že dostal zaplaceno, vypočítal to blbě a všem nám nabulíkoval, že to spadne i když to spadnout „nemělo“? Nebo mu z vyšších míst unesli děti? Nebo to naschvál spočítal blbě, aby měl radost, že všem lhal? Nebo neměl dost znalostí a informací k tomu, aby to spočítal správně?

  Prosim Tě, zapoj svůj ostrovtip, zapoj fantazii a řekni mi proč ze mě udělal blbce.

  Ani moji kamarádi ze mě blbce nedělají. Když už, tak už jsem jím já sám, ale popírat všeobecnou nenávist vůči nám ze strany arabského světa je už vážně příliš. Opět. Podívej, já Ti to vyvracet nebudu. Nevěříš, že jsou lidi, kteří by obětovali sebe proto, aby Tě zabili, je to Tvoje věc. Já vím, že to tak je. A jsem si tím tak neuvěřitelně pevně jist, že ať kdokoli řekne cokoli, stále tomu tak bude. Začni popírat Izrael/Palestince, Bosnu, Rusi a Čečence a budu si o Tobě už vážně myslet, že jsi s prominutím idiot. Kdo si myslíš, že dodával Izreali zbraně? Že se nás to všechno netýká? Jako co Ti na to tak říct…

  Nezlob se, ale Tvoje názory jednoduše nesdílím. A sebeztrapnění? Nerad se budu opakovat, ale sem se to hodí mnohem víc než kamkoli jinam;

  No co…

  No nic…

  Jsem rád, že Ty jako jediný neblbec (spolu s panem „Moji milý“ z blog.cz, jenž má dostatek relevantních informací, že by mohl dokázat neexistenci své vlastní osoby) máš přehled a hlavně správné informace.

  PHATE

 19. Dobře, pomineme tedy fakt, že nejsi ochoten akceptovat nanotermit jako příčinu řízené demolice (škoda, že jsi ten článek nečetl). Nenapadlo tě někdy, že taková velká akce byla do posledního detailu naplánovaná a zpravodajské agentury rozdají scénáře a poučí své lidi, co mají říkat, z jakého úhlu mají kamery zabírat budovy a kdyby to někdo posral, nebo se někdo blbě ptal, tak tu máme několik odborníků, co to umí hezky podat s dramatickou omáčkou. Viz reportérka oznamující pád budovy WTC7, která přitom neporušená stojí v záběru za ní a sesune se až za dvacet minut. Našl lidi dokonce našli pas toho teroristy z letadla, ačkoli tam žádný v tu chvíli neseděl a letadlo bylo naváděné laserem. Všechno se rozpadlo na prach (ačkoli se to ještě nikdy předtím u žádné podobné katastrofy nestalo), jediný cestovní pas únosce letadla vylétl asi ještě než letadlo narazilo…


  A: Venku začalo pršet
  B: Nesmysl, v rádiu říkali, že bude hezky
  A: Ale venku opravdu prší, podívej se z okna, silnice je mokrá a lidi chodí s deštníkama
  B: Nemusím se dívat z okna, já tomu sice vůbec nerozumím, ale vim nejlíp jak venku je! V rádiu jsem slyšel předpověď, takže je hezky. Silnice třeba je mokrá, ale to není jednoznačný důkaz, to může být od kropícího vozu a ty deštníky možná budou slunečníky…
  A: Stačí natáhnout ruku z okna a zjistíš, že ti na ní budou padat kapky.
  B: Už jsem ti jednou říkal, že tomu nerozumím, ani na to nemám školy. Slyšel jsem to v rádiu a navíc jeden můj kamarád procestoval svět a ten pozná jak vypadá děšť, takže mi může dosvědčit, že dneska neprší.
  A: A proč se teda nejdeš podívat ven, jak se tam rozpršelo?
  B: Nemám čas zabývat se neprůkaznými nesmysly. Na vlastní uši jsem slyšel, že bude dneska hezky.
  A: Ten pán, který zrovna přišel z venku otřepává mokrý deštník.
  B: Vůbec mu nevěřím, určitě to bude nějaký ignorant

 20. Hezká analogie, ale tohle zdaleka není totéž. Jasně, viděl jsi pár dokumentů, kde se několika nesrovnalostí chytli vymejšleči konspiračních teorií, a protože si to nedokážeš vysvětlit jinak (já leccos taky ne), tak jsi uvěřil verzi č. 2 už z principu, protože č. 1 je ta „oficiální“ a protože jak to tak u oficiálních zpráv bývá, leccos jí chybí.

  Stejně jako zloděj je krok před policií, stejně jako hacker je krok před bezpečnostním patchem, stejně jako všechno kde je snaha to vést dle určitých pravidel, je prostě vždycky mezera. Všechny zprávy musí být ověřené potvrzené apod. Ale i kdyby tomu tak nebylo a v rádiu řekli všechno, stejně bys zastával názor, že Bush nechal vyvraždit WTC a všichni reportéři hráli divadlo. Aneb jak Němci, převlečení za eskymáky, obsadili Seattle…

  Pokud by bylo vše naplánované a patřičné orgány rozdaly scénaře, seš si opravdu jist, že by se to ututlalo ve státě, kde slovo „svoboda“ vykřikuje s hrdostí každej bezdomovec? Nikdo by ty scénáře nefotil, nikdo by to nenahrál na kameru a tak dále… Nebo mi budeš tvrdit, že když to udělal, byl státem odstraněn? Jak potom mohl vyjít třeba ten Zeitgeist? Nelogické, tak jako všechno.

  Víš, já už nemám sílu. Děkuji za zajímavou diskusi, ale už prostě nebudu reagovat. Můžeš vykřikovat cokoli, neboť na to máš dokonce ze zákona právo, ale to je tak celý.

  Měj se fajn, Apine, a když bys měl snad pocit, že na Tebe někdo z křoví divně kouká, tak neboj, je to jen BUSH.

  PHATE

  1. :D ty si vůl prostě. To máš z těch amerických filmů že? když bych popsal slovo svoboda a přirovnal ho k americe tak z mého pohledu je toto slovo irelevantní, zavádějící, podstrčené a a vůbec nevystihuje dannou situaci v americe a nejen tam. a je podle tebe naivní myslet si že nejsi svobodný co? jestlije podle tebe svoboda, že se lidi mají bát o práci která je živí, že majetk dosáhnou jen tím, že si budou muset pučit a, že jediný způsob jak ochránit obyvatelstvo před terorismem je očipování a jediný způsob jak přežít je posilovat a razit heslo silnější přežije tak jsi ovce !

   Já mám jinou představu o svobodě. A jsme v informačním věku, takže jestli jsi ten typ tupce co má vyšlechtěný svaly který ti dávají pocit že máš právo mít ve společnosti respekt a úctu nebo rozhodovat kdo si zaslouží přežít a kdo ne, jsi zaostalej a v životě ztracenej, (jestl inejsi , omlouvám se) protože svaly ti budou brzo k hovnu když budeš mít v hlavě nasráno a budeš jenom vědět jak se dává pořádně do držky. tyhle služby budou na nic. vydím to na vyhazovačích apod. týpcích jak jediný co v životě dokázaly je vypracovat tělo ale nesklízí za to ovoce a místo respektu spíš sklízí strach nebo nenávist , respekt nikoliv. protože ten musí být vzájemný jinak toto slovo nenabírá na svý podstatě. společnost už prokukuje že alkohol a tráva už nepatří k zábavě, že je to podstrčená komodita co má dětem na diskotékách vymívat mozek a dát jim pocit euforie ,že je vše good. taky proto když se stane pak nějaká událost typu 11. září . tak všichni kříčí pomoooooc, pomooocccc, zlý terorista ,zlý terorista a věřit že to byl někdo ze vnitř je takřka nemyslitelný pro euforii zmanipulované obyvatelstvo. hulíš trávu? pochlub se? neboj se řekni to tu seš přeci svobodný.

   omlouvám se za hrubky píšu co cítím a v rychlosti. nemám čas přemýšlet nad pravopisem . hlavně že to každý pochopí a o to jde. takže náražky typu – ty si dokončil základku co? nebo – ty jsi ještě malý špunt co ví o životě houby si strčte víte kam a mluvte k věci!! budte tak hodný. jinak si budu myslet že jse dokončily zvláštní školu :)

 21. Nejdřív to byli mimozemšťani, pak Aštar a teď vytáhneš Bushe… pomalu se dostáváme k rozuzlení, ikdyž jsi to tu už v podstatě napsal. Takže existuje ještě verže č.3
  Verze č.1 -oficiální verze- totálně postavená na hlavu, popírající fyzikální zákony i zdravý rozum. Pak je tu verze č.2: -inside job-, díky které všechno do sebe krásně zapadá (škoda, že si vystačíš jen s verzí v důvěryhodném rádiu). Bohužel,dle tvého tvrzení má „víc much, než autoři filmu v létě“, chtěl jsem tu po tobě, aby jsi mi ty mouchy alespoň ukázal. Neměl by to být takový problém, když jich tam je tolik, jenomže hledat mouchy v důkazech, na které se člověk odmítá podívat, je trochu obtížné, přiznávám…
  A jak to tak vypadá, tak tu máme ještě verzi č.3 … to jsem zvědav, s čím mě zase pobavíš…

  Co se týče scénářů: jak už jsem tu psal: všechno je to o informacích. Při takové události vznikne zmatek a panika, takže co bys asi uděla zrovna Ty, kdyby ti v tu chvíli někdo řekl „tohle přečti, jde to do celého světa“ ?

 22. Projekt „univerzalni ovcan“ sekce „vymyvani mozku“ subjekt „PHATE“ uspesne dokoncen a otestovan :)))
  Dobre jsem se pobavil u diskuze, ale musim bohuzel konstatovat, ze takovych poslusnych ovecek jako je PHATE pribyva… Nemyslet, neuvazovat, o dalsi se nestarejte, to je nase prace….
  Blahopreji PHATE, mel bys zacit posilovat abys prepral ostatni pitomce, co te budou chtit predbehnout ve fronte na RFID cip :)

 23. Znáš alespoň něco z tohohle?

  http://www.popularmechanics.com/technology/military/news/1227842
  http://skepticwiki.org/index.php/9/11_Conspiracy_Theorists

  http://www.youtube.com/watch?v=kcrF346sS_I

  Četl si někdy ty opravdové oficiální zprávy (v těch manipulativních lživých konspiračních pseudodokumentech totiž často používají předběžnou verzi, kterou udělali jen pár dní po útocích, a tudíž nebylo možné vše tak důkladně analyzovat. A taky si ty věty ustřihávají podle sebe, aby měli jiný význam). Mimochodem oficiální zpráva ani není jedna. Dost často se třeba zapomíná na tu z NISTu…

  Kontroluješ si tvrzení z těch pseudodokumentů? Ověřeuješ si, jestli jsou pravdivé, jestli ti lidé mají opravdu takové funkce, že v tom rozhovoru řekli přesně tohle?

  Tak doufám, že si nenecháváš vymývat mozek, jak sám říkáš, a koukáš se i na racionální názory nezávislých vědců, kteří jsou proti tobě a oficiální verze podporují…

  1. WTF? Co to jako ma bejt? Obhajoba valceni drancovani a smrti milionu lidi? Tyhle informace jsou overene a potvrzene? kym a pro koho? Kdo ma alespon trochu logickyho uvazovani a umi si dat souvislosti dohromady, tak by mel mit pochybnosti o jakekoli jine verzi nez o te konspiracni… 11/9 bylo naplanovano roky dopredu, protoze amici potrebovali ropu a nas*at se do evorpy aby ji mohli kontrolovat a provokovat araby, aby je nakonec vyuzili proti rusakum.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..