Nanorepráky

Představte si ráno, kdy se dokonale odpočatí vzbudíte právě včas a u happy endu krásného snu. Máte ještě dost času na ranní záležitosti a cestu do práce a přesto nezvonil žádný budík. Na trochu netradičním nočním stolku máte sklenici plnou vody, kterou nebudete pít, ale vylejete do šuplíku tohodle zvláštního kusu nábytku a zavřete. Stačí počkat několik vteřin a z toho samého šuplíku vytáhnete čerstvé pečivo a horkou kávu. Nemusíte si dělat starosti, že byste si touhle instantní snídaní do postele nadrobili nebo ušpinili povlečení. Moc dobře víte, že jakmile vstanete, postel se o úklid a ustlání postará sama a přitom vám sdělí informace o počasí, připomene dnešní naplánované schůzky a úkoly, nebo začne přehrávat vaši oblíbenou rádiovou stanici. Ráno se zpostele nikdy nikomu nechce, ale slušné vychování a charakter vás donutí přeci jenom vstát a vykonat ranní potřebu tam, kde se to obvykle dělává, ikdyž víte, že i v tomto případě by se postel sama o nějakou tu „nehodu“ taktéž dokázala postarat…

Zní to jako pohádka?

Zajisté ano, ale nebude to trvat dlouho, kdy bude podobný sci-fi příběh naprosto běžnou záležitostí každodenního života.

Co je příčinou takových kouzel? Nanotechnologie Tedy miniaturní neviditelní roboti, kteří dokáží vyrobit cokoli, na co si jen pomyslíte.

Technologie tak úžasná, že se až nabízí otázka, jestli vůbec pochází z naší planety? Pokud zapátráte v historii této technologie, najdete první zmínky o technologii a strojích velikosti atomu u jistého pána jménem Richard Philips Feynman, který svou vizi o nanotechnologii nastínil v roce 1959. Tehdy byl nejmenší počítač veliký asi jako fotbalový stadion, takže jeho myšlenkám se tehdejší odborníci smáli. Další významnější zmínka o mylníku v nanotechnologii je o společnosti IBM, které se v roce 1990 povedlo uspořádat atomy do tvaru loga IBM. No ale kdo pokračuje ve vývoji? V nanotechnologii je budoucnost a její výzkum musí být zcela jistě dotován obrovskými sumami z patřičných míst. Jen je o tom nějak podezřele stále málo informací…

Přiblížila se doba, kdy se nanotechnologie začíná vyskytovat v běžném živote, ba co víc, ona se už dokonce nějaký čas používá!

Nevěříte? Máte-li na botách nebo na bundě GoreTex, pak máte nanotechnologii přímo na sobě :) Membrána GoreTex má strukturu upravenou tak, aby se molekuly vody dovnitř nedostaly, ale tělesný pot se mohl odpařit ven.

Nebude to trvat dlouho a veškerou práci budou dělat neviditelné miniaturní stroje přímo podle zadaného programu na počkání. Bude možné vyrábět jakékoli organické i neorganické materiály a sloučeniny, protože nanoroboti pracují s jednotlivými molekulami a atomy. Vzniknou tak miniaturní kvantové superpočítače o nepředstavitelném výkonu, kapacitě, možnostech a AI, které budou všude kolem nás i v nás…

Představte si, že na každou nemoc bude existovat lék, nebudete muset kupovat dárky pod stromeček pro své blízké, jednoduše si je vyrobíte v replikátoru… Vzniklé materiály a sloučeniny budou mít dosud nemyslytelné chemické a mechanické vlastnosti prvotřídní kvality…

Ať se vám to líbí nebo ne, nanotechnologie výrazně změní životy nás všech. Jako se vším co kdy člověk vyrobil, bude se i v tommto případě jednat o zneužití těchto technologií jistými společnostmi a lidmi a to povede k definitivnímu podřízení a kontrole všeho živého i neživého. A pokud se vám něco takového třeba jenom myšlenkou zprotiví, nanotechnologie vás potrestá třeba tím, že už se vám nebudou zdát ty překrásné happy endové sny, ale nejčernější noční můry, přestane vám chutnat vaše oblíbené jídlo, nebo přestanete poznávat svoji rodinu. Vzpomeňte na československý sci-fi seriál Křeček v noční košili. Možností je mnoho a přitom nemůžete obvinit nekoho jiného, než sami sebe… Taková hrozná vize je ale ještě daleko. Počkáme si alespoň do roku 2012 :)

Dokonce i běžné zpravodajské servery se touto myšlenkou zabývají, ale nepřipouštějí si takové scénáře (nechtějí/nesmějí). Prozatím je taková paranoidní představa jistě ještě nějakou chvíli oddalována, protože nynější pokrok je teprve ve fázi objevování možností a tzv rozkoukávání se. Tedy alespoň v tom optimistickém pohledu a tím se dostávám k tématu, o kterém měl původně tento článek vlastně být.

Reproduktory z nanotrubic jsou další krásná vize díky nanotechnologii.

Představte si sound systém, na který už nepotřebujete náklaďák a několik silných rukou, ale obyčejnou krabičku a přesto bude hrát neuvěřitelně čistě a hlasitě. Ten bude v kombinaci s další technologií hrát jen pro ty posluchače, kteří o to opravdu stojí a nebude se už nikdy více rušit noční klid a majitel aparatury se nemusí obávat toho, že mu někdo „omrdá bedny“:)

Dejte mě zmrazit a vzbuďte mě, až přejde krize a po válce tohle všechno tady bude…

Kdo zabil elektromobil

V roce 1996 se v Kalifornii objevily plně funkční elektromobily, které splňovaly potřeby téměř všech řidičů. O dvanáct let později nezbyly na tato futuristická auta nic než vzpomínky. Kdo je zodpovědný za jejich zmizení, byl v tom opravdu zásah mocných, nebo je na vině jenom nízká poptávka a nepochopení uživatelů?

Kdo zabil elektromobil – České titulky

Přišlo emailem

Milí přátelé,

posíláme vám informace o aktivitách, kterým se věnujeme v těchto dnech a týdnech. V poslední době se česká média tématu plánované výstavby vojenské základny USA v České republice moc nevěnují. Možná je to kvůli nejasnému postoji nové americké vlády k systému „Hvězdných válek“. Možná je to kvůli snaze „uklidit“ téma radaru stranou a pak v tichosti smlouvy schválit. Už tento týden má Poslanecká sněmovna na programu schůze první čtení radarových smluv. V tento důležitý okamžik rozhodně nezahálíme a vysíláme silný signál nejen české vládě, ale i celé Evropě. Tento signál bude tím silnější, čím více z nás se připojí k následujícím chystaným aktivitám:

Pojeďte s námi do Bruselu!
18. února proběhne v Evropském parlamentu veřejné slyšení za účasti Europoslanců, na které byli pozváni starostové z Ligy starostů proti radaru, hnutí Nenásilí a kampaň Evropa pro mír. V souvislosti s tímto slyšením proběhne před budovou europarlamentu manifestace na podporu starostů za přítomnosti zástupců z řady evropských zemí. Současně budou probíhat happeningy proti systému raketové obrany USA v několika evropských metropolích. Zveme vás všechny k účasti na této akci.

Společně s desítkami starostů odjedeme do Bruselu autobusy 17. února ve 21 hodin z Prahy a Brd a z Bruselu se vydáme na zpáteční cestu večer 18.2., takže zpět do ČR dorazíme brzy ráno následující den. Na cestu je nutné se zaregistrovat a uhradit zálohu 800 Kč (díky příspěvku na dopravu od europoslanců je možné, že cesta bude nakonec zcela zdarma). Registrujte se zasláním emailu na adresu jan.bednar@nenasili.cz, nebo volejte na tel. 608 731 162.

Řetězová hladovka
I nadále pokračuje jeden z nejdéle trvajících protestů v naší novodobé historii. Již od začátku června 2008 každý den jeden člověk nejí. Aby však mohla řetězová hladovka pokračovat, je potřeba, aby se k ní připojili další lidé. Proto kdo jste ještě nedrželi jednodenní hladovku a chcete vyjádřit nesouhlas s chystanou výstavbou cizí vojenské základny v Brdech, napište nám, ať tento řetěz nepřetrhneme.

Happening Freeze
V sobotu 28. února ve 14h uděláme v Praze další ze série happeningů proti radaru. Tentokrát půjde o aktivitu, která nepotřebuje slovní popis. Stačí, když se podíváte na video z jedné takové akce v New Yorku: http://nenasili.cz/en/2862_new-york-frozen-grand-central
Aby měla akce efekt a byla úspěšná, je třeba, aby nás bylo alespoň 100. Proto prosím potvrďte účast na email info@nenasili.cz do 20.2. Pokud se přihlásí dostatečný počet lidí, akci uspořádáme a emailem vám pošleme podrobnější informace.

„Hlasovací“ happening
Až budeme znát přesný den hlasování o radaru, uspořádáme protestní akci. Proto sledujte web nenasili.cz, akce bude zorganizována na rychlo.

Světový pochod za mír a nenásilí
Úspěšně pokračují přípravy světového pochodu, který odstartuje 2. října. Přidávají se další osobnosti a vyjadřují podporu, mezi posledními například Dalai Lama, prezidentka Chile Michelle Bachelet, fotbalový klub Inter Milán, “Pán prstenů” – herec Viggo Peter Mortensen, nebo fotbalovým fanouškům známý fotbalista Juventusu Gianluca Pessotto.
České stránky pochodu:
www.svetovypochod.cz

Další aktivity posledních měsíců:

Starostové a hnutí Nenásilí píšou dopis Obamovi:
http://www.nenasili.cz/cs/2386_starostove-a-hnuti-nenasili-pisou-dopis-obamovi

Neviditelní: Protest na téma nedostatečné demokracie v hromadných sdělovacích prostředcích. http://www.nenasili.cz/cs/videa

Článek Jan Tamáše o podezřelých propojeních vicepremiéra ČR Vondry na organizace prosazující americké národní zájmy v zahraničí: http://www.nenasili.cz/cs/2466_je-cesky-vicepremier-vondra-americkym-agentem

Zubatá. Protest před sídlem vlády: Zubatá přišla ministrům a premiérovi poděkovat, že díky zbrojařským projektům nebude mít o práci nouzi. http://www.nenasili.cz/cs/2445_zubata-dekuje-vlade-za-radar-o-praci-se-uz-nebojim

Ačkoliv česká média o tématu radaru nemluví, světová média mu věnují stále více pozornosti (Jan Tamáš i další dělají rozhovory pro zahraniční média téměř každý týden) a velkou pozornost tomuto tématu začínají věnovat také poslanci Evropského parlamentu díky chystané akci v Bruselu. Prezidenti i premiéři zemí jako je Francie, Itálie, Německo a další, čím dál hlasitěji říkají své ne, protože chápou, že tento projekt jde zcela proti evropským zájmům. Je na nás, abychom posílili tlak na českou vládu. Teď, v době českého předsednictví EU, máme jedinečnou šanci!

Doufáme, že se máte dobře, a posíláme vám srdečný pozdrav,

za celý tým hnutí Nenásilí
Jan Bednář
www.nenasili.cz

Cenzura internetu je na dosah

A je to tady.
Český senát chce cenzurovat internet. Zakázal by porno a další stránky

Opět si 12 senátorů koleduje o přesdržku. Je až neuvěřitelné, jakou donebevolající demenci si ze svých daní vlastně platíme!?

Jak je to dlouho, co se legální sázení na internetu v česku naplno rozjelo? A jak chtějí cenzurovat porno? To jako zablokujou 70% internetu?

No prostě se musíme smířit s tím, že pojmy jako demokracie nebo svoboda jsou jenom prázdné fráze. Mnoho lidí utíká od televize k internetu, protože se nehodlá dívat na neobjektivní, zmanipulované a jednostranné zprávy, které běží každý večer o půl osmé. Úroveň a koncept zpravodajských pořadů jsou naprosto stejné jako za komunistů, protože bohaté korporace vlastnící všechny média, určují, co se večer ve zprávách stádu předhodí jako „zprávy“, co se trochu poupraví a co se uplně ututlá….

Pokud se dočkáme větších pravomocí a ještě většího rozšíření cenzury než je teď, tak to začne pornem a hazardem a krátce na to zmizí portály jako Czech free press, Zvědavec, Osud, Britské listy budou muset hodně přehodnotit některé publikované články, a samozřejmě se můžeme rozloučit i s některými blogy (Czechtek.bloguje) a diskuzemi. Hodně lidí půjde do vězení, nebo prostě jednoduše zmizí.

Až tohle všechno nastane, budeme tu mít usměrněný, korektní a neškodný internet, kde jedině na portálech typu tn.cz najdete zaručeně pravdivé a nezávislé zpravodajství a možná i nějaké to posvěcené porno…

Raketa do každé domácnosti

Vyvolat celosvětový válečný konflikt.

To je cíl, který několik diplomatů, státníků a bankéřů odsouhlasilo vloni v létě.

Jejich plány úspěšně nabírají reálnou podobu a všechno je ještě navíc dobře pojištěno.

Základ je finanční krize, to si na svém seznamu to do už vloni odškrtli jako splněno. Kdyby snad nedopadly snahy Izraele, je tu přeci ještě ta aférka s plynem z Ruska no a korunu tomu všemu nasazuje ta banda idiotů (lhářů, zlodějů, mafiánů, podvodníků – chcete-li) z policejního státu, která letos předsedá Evropské unii.

Z vlastních zkušeností všichni dobře víme, že tahle prolhaná zlodějská sebranka má speciální talent na vytváření průserů, tunelů, zadlužování a omezování svobody a pro úspěšné zhoršování situace v Evropě a ve světě nemohl být vybrán nikdo jiný.

Těšte se, již brzy i u vás doma!

PF 2009

Rád bych všem popřál šťastný a úspěšný rok 2009, ale není to tak jednoduché, jak se řekne.

Přiblížil se konec roku a zpravodajské služby nás opět zahrnují informacemi, co všechno se od ledna zdraží, co se nově zpoplatní a o kolik nám bude zkráceno naše soukromí a práva.

V tomto roce jsme byli svědky mnoha prasáren, které si mnozí nechtěli nebo nedokázali připustit. Možná, že ještě teď po světě běhá několik bláznů, co naivně věří, že to bude lepší. Ať si tomu věří, brzy procitnou!

Máme před sebou velmi zlé časy, jaké si jen těžko někdo dokáže představit! Pokud patříte mezi ty šťastlivce, o které se světové dění nijak neotřelo, nezbývá než vám pogratulovat a popřát, ať máte dost štěstí i na nadcházející dobu. Já jsem krizi prozatím pocítil „jenom“ tím, že letos jsem bez třináctého platu.

Kdyby ta situace byla i za rok alespoň taková jako je teď, můžeme být rádi.

Bohužel, všichni víme, že nebude.

Je mi vážně smutno, když potkávám svoje kamarádky, bývalé spolužačky, nebo prostě jenom maminky s kočárky a vím, že pro ně bude velmi obtížné zaopatřit svoje děti a postarat se o to, aby měly důstojné dětství…

Buďte opatrní a připravení na všechno!

Nechceme Santu

Na toto téma napsalo mnoho autorů své texty, rád bych vám sdělil i svůj názor.

K Vánocům neodmyslitelně patří nazdobený stromeček, kapr a dárky, které hlavně kvůli dětem nosí Ježíšek.

Před nějakým časem se k nám začal do Vánoc míchat odporný obtloustlý chlapík s bílým vousem, červenou čepicí a spřežením sobů. Mnoho lidí nedokáže ani nechce přijmout toto stvoření, které se nám sere do našich tradic, zabíjí pravého ducha českých vánoc a plete hlavy našim dětem.

Santa Claus může být někde symbolem vánoc a dárků, u nás se o to (naštěstí marně) pokouší také. Spíš než symbol Vánoc by se dal lépe chápat jako symbol byznysu a obchodních zisků z předvánočních nákupů. Neznám nikoho, kdo by říkal, že ten nový svetr nebo ten nový mobil dostal od Santy, nebo že Santa nám donesl nový notebook…

Nikdo nemá rád Santu!

Proč?

Santa je kýč a nevkus, který k nám nezván nežádán přišel, nebo lépe přiletěl na saních z Ameriky. Ze země, která způsobila celosvětovou krizi, páchá teroristické útoky, vede nesmyslné války, ve kterých umírají miliony neviných lidí a zničila Vánoce už mnoha lidem po celém světě. Nestačí, že u nás Amerika chystá vybudovat radar jako záminku pro vyprovokování dalšího válečného konfliktu, ještě nám budou nutit nějakého Santu!

Vynášení Santy jsem se nezůčastnil, ale kdyby vznikla nová tradice Vánoční pálení Santy (něco jako je pálení čarodejnic, jenže tady by se pálilo všechno, co je z USA), velmi rád tuto iniciativu podpořím!

Užijte si tyto Vánoce! Stále horší situace ve světě je zárukou toho, že možná už žádné Vánoce příště být nemusí, anebo budou Vánoce 2009 zásadním způsobem jiné. Proto si tyto Vánoce pořádně užijte, možná jsou pro mnoho lidí tyto Vánoce ty poslední…

Rád bych měl jistotu v tom, že nemám pravdu, že se v předchozím odstavci mýlím, ale když se podívám kolem sebe a vidím, co se ve světě děje, je mi jasné, že za ten rok se to rozhodně nezlepší.

Proto vyzívám všechny rozumné lidi, aby dali výrazně najevo, že si s náma Amerika prdel vytírat nebude! Odmítejte všechno americké ! A pokud někde potkáte Santu, nakopejte ho do prdele a společně s MC Donadly, KFC, coca colou a stupidními seriály pošlete zpátky, odkud přišli!

Děkuji za pozornost a přeji pokud možno klidné a radostné Vánoce!

Bota pro Bushe

Kdo alespoň po očku sledoval události posledních dní, nemohl jen tak přehlédnout letící boty na prezidenta Bushe.

Co si budem nalhávat, lepší by byl tříštivý granát před sedmi lety, než bota tento týden, ale i tak to byl od Muntadhara al-Zajdího velmi šlechetný čin, za který ho v cele mučí u výslechu.

Takřka rychlostí světla vznikly ihned po této události na internetu různé animace a hry.

sockandawe.com

Povšimněte si tabulky nejlepších vrhačů. V tuto chvíli je na prvním místě United States :)

Bush Shoe Toss

Krásná kolekce her a animací na toto téma :)



17. listopadu pojďme znovu do ulic

S odvážným a chválihodným plánem přišla před několika dny iniciativa Ne Základnám (nezakladnam.cz).

Poprvé jsem na tuto výzvu narazil zhruba před týdnem na Czech Free Pressu a cítím, že už přišel ten správný čas, kdy je potřeba tuto informaci šířit dál.

Demonstrace 17. listopadu 2008, Praha, Národní třída, 17:00

Vážení spoluobčané,

před devatenácti lety mnozí z nás uvěřili, že naši zástupci v Parlamentu už nebudou moci činit závažná rozhodnutí proti vůli většiny občanů.

Jak je to dnes? Co je to za demokracii ve státě, kde vláda může proti vůli většiny občanů prosazovat otázky celospolečenského významu jen za pomoci dvou, tří přeběhlých poslanců opozice? Co s vládou, která v otázce bezpečnosti státu jde proti názoru sedmdesáti procent obyvatel a chlubí se ještě údajnou odvahou, že se „neschovává“ za názory vlastních občanů!?

Náš vzkaz poslancům a senátorům pro nadcházející hlasování o smlouvách k radaru zní jasně!

Vážení poslanci a senátoři, nejste naši poručníci, ale zástupci. Jako takoví nemáte naše svolení schválit cizí vojenskou základnu na území České republiky.

Jakým právem nám upíráte většinou občanů požadované referendum?

Nezůstávejme již nadále neteční! Ještě je čas odmítnout aroganci současné moci. Ještě je čas zastavit rozšíření systému protiraketové “obrany“ USA na naše území. Nečekejme na jeden, dva, tři koupené hlasy, které ukáží více než dvěma třetinám národa zdvižený prostředníček na desetiletí dopředu!

POJĎME ZNOVU DO ULIC!

Vážení spoluobčané,

přijďte s námi držet stráž u památníku demokracie v Praze na Národní třídě, 17. listopadu od 8:00 do 18:00. Jde o další zkoušku demokracie v naší zemi.

Samotná demonstrace začíná na Národní třídě, na rohu ulice na Perštýně, v 17:00.